Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Kamil Kowalski
2008-01-11, 14:19
Comiesięczny Konkurs Fotograficzny!
Autor Wiadomość
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-02, 23:01   

Właśnie. Inni też namieszali. Czasami demokracja wcale nie jest taka dobra bo prowadzi do pata. Muszę się z tym problemem przespać i jutro podejmiemy ostateczne decyzje.
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2006-11-03, 19:46   
   Nr Tel.: 503362871


No właśnie ja mam jeszcze kilka dobrych fotek-tak myślę , no i bym je bardzo chciał pokazać i jednocześnie wziąść udział w konkursie. Myślę czy nie można zrobić tak aby osoba będąca w jury poprostu miała na dany miesiąc zablokowane oceny ale tylko swoich zdjęć a jednocześnie mogła brać udział w konkursie.
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-03, 22:31   

No Piotrek, ty to myślisz i podsówasz dobre rozwiązanie-chociaż uciążliwe.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2006-11-04, 14:34   
   Nr Tel.: 503362871


Dlaczego uważasz że uciążliwe ? Przecież powinno być tak że nasze fotografie powinny być oceniane przez innych a nie przez nas samych . Chodzi mi głównie o konkursy.
Ostatnio zmieniony przez Pawi Król 2006-11-04, 14:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-04, 16:09   

Augustyniak Piotr, jury to my i gdy są nasze foty -nie oceniamy swojej,ok.
Zapewne będą decydować dziesiąte punktów (przeciętna punktów) do ustalenia kto ma jakie miejsce. Przy nie oddaniu chociaż jednego głosu na jakąś fotkę-przeciętna ta jest inna (na korzyść lub nie), a co do kogoś innego z JURY oddającego głos na np.Twoje foto-mogą być póżniej jakieś dziwne przypuszczenia-dogadali się czy jakoś podobnie :?:
Sam widzisz.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-04, 17:29   

Przy głosowaniu publiczności inne szanse na zwycięstwo będą miały zdjęcia wstawione na poczatku miesiaca a inne na końcu. Poza tym tym ktoś musiałby ustawiać w profilach blokowanie głosów jury na swoje zdjęcia. Kamil i tak ma co robić.
A decyzję trzeba podjąć.
Zrobimy tak: w listopadowym konkursie zasiądzie jedna osoba z obsługi (mogę być ja albo Kamil) oraz zwycięzca poprzedniej edycji (czyli Ania Czarnota). Przy czym prace członków jury nie powinny w ogóle brać udziału w konkursie. Równocześnie proponuję głosowanie publiczności - jest tam taka opcja "ocena".
Zobaczymy jak to "społeczne" rozwiazanie sprawdzi się w praktyce. Być możę zastosujemy go przy następnej edycji.
Koniec, kropka
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-04, 18:00   

Tak, tylko trzeba ogłosić to lub ustawić jakoś-tak by wszystcy oddali głosy. żeby było wszystko widoczne jak jest naprawdę. Nie że ktoś zagłosuje tylko na 2 fotki a reszta go nie interesuje.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-06, 16:45   

Można też jescze inaczej - Jury wybiera np 10 najleprzych fotek a Wy Tu na forum głosujecie w postaci ankiety?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-06, 17:16   

Znalazłem rozwiązanie :!: :!: :!:
Kamil, ty napewno i p.Sranisław zasiadacie jako Jury i tu nie ma nic do dodania ani usunięcia. Z wygranych userów w danym miesiącu (obecnie 4)-ten kto nie chce brać udziału w konkursie "głosuje". A kto chce brać udział -proste "nie głosuje". I tak mamu rozwiązaną sprawę co do Jury.
Ja w tym miesiącu napewno nie będę głosował więc o jednego mniej. Można jeszcze na moje miejsce wybrać kogoś aktywnego z forum (tylko na to głosowanie, ale osoba nie może brać udziału w konkursie).
O decyzji podjętej względem co do brania lub nie brania udziału w konkursie w danym momencie-wygrani z danego miesiąca muszą się wypowiedzieć czy będa głosować czy nie.
No i załatwione. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-06, 17:25   

Gdzie jest pies pogrzebany? System wyboru zdjęcia powinien być najprostszy z możliwych. My tu wszyscy pracujemy społecznie (łacznie ze mną wbrew pozorom) i dokładanie nowych obowiązków administratorom jest trochę nie fer. Pewnie, że można wymyśleć ileś tam wariantów głosowań tylko ktoś musi nad tym panować.
Nie wyobrażam też sobie abyśmy mogli zmusić kogoś do oddania głosu. A dwupietrowy system głosowania jest bez sensu. Mało masz jeszcze, Kamil, roboty? Niech w tym miesiącu zostanie tak jak zaproponowałem. Jeżeli wariant głosownia internetowego się sprawdzi to zastosujemy go przy następnycvh edycjach.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-13, 22:07   

zachęcam do dodawania fotografi do konkursu - album już powinien działać dobrze ;-)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-13, 22:25   

Ja już wyczerpałem limit na ten miesiąc, nie wiem jak inni :?:
Nie wiem też dlaczego prawie nikt nie ocenia fotek, po co jest tam ta opcja :?:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-14, 19:38   

Kamil i p.Stanisławie, po wstępnych ocenach na fotach konkursowych mogę już stwierdzić że ocenianie fotek nie wypali. Nie wiem jak co niektórzy patrzą na fotki i co jest wpływem oceniania ich. Moim zdaniem powinna się liczyć jakość fotki-przecierz mają być one na okładkę, poza ptaka,ostrość,pomysłowośc itp. Przedstawię przykład,akurat moja fotka bo pamiętam ocenę sprzed kilku godzin-była ocenione na 1 punkt jak i kilka innych,chyba ktoś mnie nie lubi :!: a fotka ta akurat jest dobrej jakości.Ktoś póżniej ocenił wyżej i średnia teraz jest większa.
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=777 ,nie wiem co tu komu nie pasuje i dał 1 punkt-to jest paranoja, rozumiał bym 4-5-6 ale nie 1 :!: Kolejne fotki moje po tej też miały 1 p.ale to już zrozumiałem gdyż akurat te 2 mniej ostre wystawiłem by były. Jeśli ma to tak wyglądać także mogę dawać po 1 p dla każdej fotki, nie że będę się starał oceniać naprawdę za całokształt i powyższe wymienione cechy.Lepiej będzie chyba wysyłac byle jakie fotki-rozmazane i bez ostrości, może ktoś zobaczy w nich to coś brzydkiego i oceni lepiej.
Teraz już napewno wiem że Jury to powinien być Pan i Kamil. :-(
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-14, 19:56   

ja tam moge oceniać fotki mi to nie przeszkadza.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-14, 20:15   

Kamil Kowalski, wiem-tylko zwracam się o sprawiedliwość do pozostałych nie ubliżając tym sprawiedliwym, a jest ich tu zapewne większość.Sam nie oceniłem swoich fotek wogóle bo nie wypada, ale inne oceniam z rozsądkiem, czego ktoś nie robi jak widać.
Mi tam nie zależy na pierwszym miejscu czy 2-3 bo i tak na nic mi to, dla mnie liczą się moje ptaki a ich niestety za punkty nikt mi nie da, więc nie rozumię tu takiego postępowania.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13