Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zmusić kwoke do wysiadywania?
Autor Wiadomość
Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-19, 14:02   

czyli zamknąć je w kurniku?...
 
 
Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-23, 17:45   

Bo moje mają wybieg i tam jest trawa... I czy zrezygnowanie z owoców i warzyw przy zostawieniu ich na wybiegu da jakikolwiek efekt?
Ostatnio zmieniony przez Szert 2009-04-23, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-04-21, 15:05   

mam kurę towarówkę która w zeszłym roku wyprowadzila 2 lęgi i potem jeszcze na jesieni zakwoczyła i ostatnio pod koniec stycznia ale ją odbiłem .. nosi się już od marca i jest w połowie pierzenia o kwoczeniu na razie nie myśli a mi już jest kwoka potrzebna czy mogę teraz spróbować zmusić tym sposobem z karmieniem tylko pszenicą? po jakim czasie powinna zasiąść ?
 
 
Paweł Wójtowicz 
kurak


Województwo: lubelskie
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-04-21, 16:05   

Prawdopodobnie z tą pszenicą to troche potrwa. Jak mi trzeba bylo kwokę na już to popytałem w okolicy. Jedna kobieta z chęcią sprzedała mi za 5 zł zwykłą kure nioske co 3 razy do roku kwoktała i nie było z niej jajek. Teraz mam niezawodną własną kwokę, w tym roku siedzi już 2 tygodnie. Na wszelki wypadek ze względu na choroby taką nowa kure lepiej posadzic całkiem w oddzielnym pomieszczeniu no i spokój bedzie miała.
 
 
kurator 


Województwo: śląskie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 14
Wysłany: 2010-04-21, 16:35   

pierwszy raz słyszę żeby kury zaczynały kwoczeć po pszenicy. moje jedza cały czas ją i nic dopiero przed żniwami jak już się kończy i dosypuję jęczmień to jest wysyp kwok tylko że w lipcu to mi się one już zbytnio nie widzą :/
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-04-21, 16:54   

jęczmień też mam to też spróbuję z jęczmieniem w okolicy tylko jedna osoba ma kury z własnych lęgów ale aktualnie nie ma kwoki a jak bedzie miała to tylko dla siebie reszta ma kury nioski ze sztucznych lęgów a te rzadko kwoczą i też nikt nie ma kwoki na zbyciu
 
 
Paweł Wójtowicz 
kurak


Województwo: lubelskie
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-04-21, 17:17   

Pszenica i jęczmien zadziałają ale na zasadzie zminy diety. Najpierw trzeba stosowac zróżnicowaną diete bogata w białko i w miare mozliwości świeży pokarm roślinny a potem przejść tylko na pszenicę. Jak cały czas jedzą pszenicę to raczej nie wyjdzie na zawołanie.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-04-21, 17:42   

A ja mam inny problem . Juz mam 3 kwoki . Maransa -siedzi tydzień , karzełek , też tydzień i brahma - siedzi 3 dzień , ale juz raz siedziała w styczniu , tylko ze ja myślałam , że jej zimno i dlatego siedzi :diabel:: Jak tak dalej pójdzie , to nie bedzie miał kto jajek znosić :d

Człowiek od którego kupuję zboże , powiedział , że jęczmienia nie daje się kurom , bo dostają pypcia :hmm: Sprzedaje mi pszenicę , walcowaną kukurydzę i owies . Jak to jest z tym jęczmieniem ? Mozna dawac , czy nie .
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-04-21, 18:55   

U mnie też już dwie kwoki siedzą od wekendu ;) niestety kwoka z której dotąd byłem najbardziej zadowolony, bo przez 3 lata z rzędu odchowywała najlepiej ze wszystkich kwok kurczaki i to kilka razy w roku, zwariowała - zjada jajka, więc nic pod nią nie da rady podłożyć, siedzi sama zamknięta w osobnej klatce, bo sieje spustoszenie we wszystkich gniazdach w kurniku :/

BIANKA1, jak najbardziej możesz dołączyć jęczmień do tej mieszanki ziaren którą stosujesz ;)
_________________
marcinnn
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-04-21, 19:04   

do tej pory miała urozmaicony pokarm i większość dnia spędzała na trawie zamknąłem ją teraz w osobnym pomieszczeniu i dałem wode i pszenice z jęczmieniem na noc weszła do gniazda z jajkami zobaczymy co z tego będzie
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-04-21, 19:34   

Właśnie mąż odkrył kolejną kwoczkę . Siedzi bidulka na 2 jajkach :( To liliputka . Jutro dam jej jeszcze ze 2 jajka . Czy to jakaś epidemia ? :hmm:


18marcinnn , jęczmień cały czy śrutowany ?
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-04-22, 18:26   

relacja z dzisiejszego dnia: kura trochę posiadywała w gnieździe ale jak tylko mnie zobaczyła to wychodziła z gniazda natomiast babcia mi poradzila zeby zachęcić do wysyadywana kurę która ma jasny grzebień .. ta co ją wziąłem ma mocno czerwony i babcia mówi że jeszcze ma dużo jajek do wynoszenia
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-04-22, 18:45   

BIANKA1, obojętne, dla dorosłych kur może być cały ;)

albertoo napisał/a:
natomiast babcia mi poradzila zeby zachęcić do wysyadywana kurę która ma jasny grzebień .. ta co ją wziąłem ma mocno czerwony i babcia mówi że jeszcze ma dużo jajek do wynoszenia

możliwe że coś w tym jest, bo nieśność rzeczywiście widać po grzebieniu, więc jest prawdopodobne że taka kura chętniej zakwoczy ;)
_________________
marcinnn
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-04-22, 22:27   

albertoo napisał/a:
natomiast babcia mi poradzila zeby zachęcić do wysyadywana kurę która ma jasny grzebień .. ta co ją wziąłem ma mocno czerwony i babcia mówi że jeszcze ma dużo jajek do wynoszenia


Nie do końca jest tak jak piszecie. Owszem jak kura jest "blada" to ma przerwę w niesieniu jajek. Ale jak kura nie posiada instynktu wysiadywania, to może być "blada", nie nieść się, ale nie będzie wysiadywać.
Nie da się zachęcić kury do wysiadywania w żaden sposób! Albo ma instynkt i to robi albo nie i tego nie robi!
Ostatnio zmieniony przez wj1964 2010-04-22, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-04-23, 06:33   

wj1964 no właśnie obydwie instynktu kwoczenia nie są pozbawione bo jedna w zeszłym roku 2 lęgi wyprowadziła i potem jeszcze chciała ze trzy razy wysiadywać ale była już jesień,zima teraz nosi jajka już dwa miesiące grzebień ma czerwony i jak na razie nie kwocze druga w zeszlym roku raz kwoczyla ale nie wysiadywała teraz ma blady grzebień i jajko znosi raz na tydzień albo i nie .. a mi kwoka potrzebna jak najszybciej więc chciałem jakoś tą matkę naturę pospieszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13