Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zmusić kwoke do wysiadywania?
Autor Wiadomość
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-07-17, 13:50   

Tak,ja miałem podobną sytuację.Dwie liliputki kwokały.Jedna nawet stroszyła pióra na koguta.Jajka miały ukryte każda w innym gnieździe.Lecz po około tygodnia już nie kwokały.Przestały się w ogóle nieść.
_________________
pozdro...
 
 
fabian 


Województwo: malopolkie
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-18, 15:22   

Pszenica nie skutkuj moje jedza juz lata i 2 kwoki w ciagu 2 lat bylona 10 kur
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-04, 10:21   

ja wiem że można nakłonić kure do siedzenia.gdy jest jakaś co sie pierzeje to wsadzić ją pod koszyk a pod nią jajka.jeżeli koszyk będzie przykryty jakimś materiałem tak aby kura miała ciemno to się może przyzwyczai i bedzie siedzieć.prosty,szybki i skuteczny sposób. 8-)
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-21, 14:56   
   Nr Tel.: 609091356


Hodowca drobiu, robiłeś już tak? ciekawe czy kura towarowa by się dała nakłonić
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 15:53   

tak,robiłem już tak i każda kura która nie jest pozbawiona instynktu macierzyńskiego ,może usiąść.
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-21, 17:29   
   Nr Tel.: 609091356


Hodowca drobiu napisał/a:
tak,robiłem już tak i każda kura która nie jest pozbawiona instynktu macierzyńskiego ,może usiąść.
czyli masz na myśli te odmiany kur skłonne do kwoczenia?
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 19:27   

nie.chodzi mi o każdą kurę,która nie jest pozbawiona instynktu macierzyńskiego.
 
 
Grzegorz26 


Województwo: Zachodniopomorskie
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-11-25, 17:03   

Witam :)

U mnie nie ma problemu z wysiadywaniem jajek, bo liliputki siadają zawsze, a jak się zabiera jajka, to potrafią znaleźć sobie takie miejsce, że zobaczy się je już z młodymi :D Siedziały i na kaczych, perliczych, własnych, takich zwykłych kur i zawsze wysiedzą. A jest jedna, która prawie cały czas jest kwoką, co spowodowało, że jeszcze, żyje, bo dawno miała wylądować w rosole, ale minęło trochę lat i teraz jest bezpieczna i ma zapewnioną spokojną starość :D

Ponieważ u mnie zawsze siedzi kilka kwok, tak więc jak są nierównomierne wylęgi, jajka nie wyklute przerzuca się do kolejnej, bo kwoka ucieka z młodymi. Dwa lata temu zdarzyło się, że po wszystkich wylęgach zostały jeszcze dwa jajka nie wyklute a w których były młode perlice. Ponieważ nie mogłem ich wyrzucić, tak więc wziąłem je i umieściłem na takiej elektrycznej poduszce, z nadzieją, że coś z tego będzie. Efekt, po kilku dniach wylęgła się pierwsza perlica a za ponad tydzień kolejna. Problem był z ich wychowaniem, bo liliputy nie chciały zaopiekować się kolejnymi młodymi, tak więc trzeba było samemu. Udało się, zostały wychowane, więc mały sukces :D

Pozdrawiam
Grzegorz
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-11-28, 20:14   

Witam
Czy to normalne ze mlodziutka nioska(nie cale dwa miesiace mi niesie) zaczela kwoczec??Zima sie zbliza a ta nagle chce siedziec na jajkach :P Odbilo jej czy co??Nigdy mi sie to nie zdarzylo zeby mlodziutka nisoka chciala mi siedziec na jajkach przed zima....na wiosne tak ale na zime!!
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-28, 20:33   
   Nr Tel.: 609091356


są takie przypadki. robi11, a jakiej rasy jest ta nioska?
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-11-28, 21:33   

A jakiej rasy to nie mam pojecia:P:P Ladna czerwona ,nogi ma lapciate i przedewszystkim jest bardzo duzo 8) Duzo wieksza od takiej zwyklej nioski...
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-11-28, 21:42   

Czyli podobna jest do brahmy :?:
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2008-11-29, 00:28   kwoka

robi11
Czasem im tak odbija.Szczególnie jeżeli jest to jakiś mieszaniec cochina, to te są wyjątkowo zawzięte na wysiadywanie. Zwykle problem jest z tymi, które niosą się długo i nie mają czasu wysiedzieć latem i teraz albo jeszcze póżniej przypominają sobie co porządna kura powinna zrobić. Często miewam takie przypadki i radzę Ci dać jej chociaż jedno jajko niech coś wysiedzi. Pora roku nie jest dobra na kurczaki, wiosenne chowają się o wiele lepiej, ale taka kwoka jak nie wysiedzi, to może tak marudzić bardzo długo i może to odbić się na jej zdrowiu. U mnie najciekawszym przypadkiem było jak czubatka /podobno nie chcą wysiadywać/ usiadła w pierwszy dzień Bożego Narodzenia.
Zyczę zdrowych kurczaków!
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-11-29, 09:14   

No chyba rzeczywiscie jest to jakis mieszaniec brahmy 8) Kupilem ja w wylegarni na wiosne bo dokupywalem liliputce kurczat...
Wanda o wysiadywaniu teraz nie ma mowy :d Matka by mnie chyba zabila gdybym dal jej jakies jajka :diabel:: Bede musial ja oduczyc jakos...i czekac do wiosny z nadzieja ze znow obudzi sie w niej instynkt macierzynski.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez robi11 2008-11-29, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-12-30, 16:22   

Ta sama kura o której w postach wyzej jest napisane juz drugi raz chce siedziec na jajkach :!: :!: :!: a minąl dopiero niecały miesiąc.Coś niesamowitego.Miesiąc temu skutecznie jej wybiłem z głowy siedzenie i w pare dni po tym zaczela znow nieść.Niespodziewałem sie że po tak krótkim czasie bedzie poraz drugi kwokała... a mrozy u mnie utrzymują sie od kilku dni.Nie wiem co jej odbija....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13