Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy możliwym jest rozmnożenie moich papug???
Autor Wiadomość
kalor1988 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-04-18, 17:35   

Dzięki, ale czy to że żółta papużka zawsze gdy chcą się "sexić" kuca i rozkłada skrzydełka a ta zielona zawsze chce na nią wchodzić jak samiec nic nie znaczy???Jeśli były by dwie samice obie by kucały a samce jeden na drugiego by chciał wejść. A moj niby samiec kiedy się zaleca próbuje wejść na niby samice wtedy ona kuca, robi też to czasem sama z siebie. Mnie się wydaje że mają nieco inne kształty głowy, ale czy aż tak inne te kształty głów to nie wiem:P

Oto link do filmu, zmieniłem im drzewko czy to wystarczy papużkom żeby miały zajęcie???wystarczy zabawek???Zrobiłem kilka. To nowy film wrzuciłem teraz

http://www.youtube.com/watch?v=hHI4w9oJybw


Moje papużki nie są aż tak oswojone by wziąć je z ręce i przystawić dziobami do siebie, wtedy się wyrywają a samiec dziobie:P
_________________
Karol
Ostatnio zmieniony przez kalor1988 2009-04-18, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-18, 17:55   

kalor1988, Na obrazku kształt głowy jest przerysowany,chodzi aby przedstawić różnicę w kształcie głowy.W naturze wygląda to trochę subtelniej,więc najlepiej zobaczyć oba ptaki z bliska.
Drzewko i zabawki bardzo dobre.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
kalor1988 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-04-18, 18:25   

Mnie się wydaje że to para i tak jak już pisałaś, samiec-zielony, samica-żółta. Już na innym forum mi to pisano, że raczej mam parkę. Zobaczymy czas pokaże czy tak jest w rzeczywistości...

Pytanie: Czy moja papużka żółta będzie miała ciemniejszą maskę gdy się spieży???Czy niekoniecznie???Bo mi sie zdaje że w miejscu w którym straciła piórka pojawiają się bardziej czerwone, może mieć tak ciemne czoło jak samiec???

Czy możliwe by samiec z końca listopada, dokładnie z 22-go i 3 miesięczna samica chciały już się "sexić"???Czy po prostu wiek który mi podali byli właściciele jest inny, tzn czy są starsze, dodam że oba ptaki są od dwóch innych osób i kupowałem raz jednego a po miesiącu drugiego.Od razu bez kwarantanny się zaakceptowały, zieloną miałem jako pierwszą gdy kupiłem żółtą od razu jak ją do mnie przywiózł kurier wypuściłem by fruwała z zieloną.
Kiedy mogę ewentualnie moim papużką kupić budkę lęgową???Moja zielona która jest niby samcem ostatnio darła gazetę i próbowała wsadzać między piórka tak jak to robią nierozłączki chcące budować gniazdo.Czy nie są za młode???Kopulować próbują ale jeszcze im to nie wychodzi choć coraz lepiej sobie radzą.Nie wiem czy chcę rozmnażać ale raz może bym im pozwolił odchować młode gdybym miał gdzie je oddać w dobre ręce...
_________________
Karol
Ostatnio zmieniony przez kalor1988 2009-04-18, 18:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-18, 19:48   

kalor1988, Masz stanowczo za młode ptaki to jeszcze dzieci.Nawet jak bedą legi to więcej ich możesz nie mieć.
U ptakow bywa tak,że jeżeli zbyt młoda samica ma lęgi to jest potem taka słaba ,że do następnych nie przystąpi
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
kalor1988 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-04-18, 20:58   

Ok. dzięki dobrze wiedzieć, poczekam aż będzie dość dorosła wtedy kupię budkę. Ptak musi mieć ukończony rok żeby odbyć pierwsze lęgi, tak????Tak gdzieś czytałem...
_________________
Karol
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-19, 09:44   

kalor1988, Tak w wieku 1 roku,jak sam piszesz twoja żółta zaczyna się pierzyć i zmienia upierzenie dziecięce - kolor maski na bardziej wyrazisty.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
kalor1988 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-04-19, 11:34   

Fajnie jeśli będzie miała tak ciemną maskę jak on, ale jeśli nie to też będzie git. Fajne mam te papużki budzą mnie dopiero około 9,10 rano, dlatego że mam roletę w pokoju zasłoniętą :D Czyli budzą mnie o odpowiedniej godzinie, bo gdy papug nie miałem potrafiłem spać i do 12 lub dalej nawet czasem: P

Powiedź mi Alicjo jeszcze jaki mogę dawać papier zamiast gazety na podstawę stojaka który sam zrobiłem(załączam foto) gazeta jest chyba szkodliwa, papużki ją dziobią, więc nie mam pewności czy czasem też nie zjedzą trochę. Obkładam podstawę stojaka która jest zrobiona z kawałka paneli gazetą z tego względu że papużki na nią się załatwiają a jako że jest gazeta wymieniam ją codziennie i nie muszę myć tej podstawy ciągle...Może zaproponuje ktoś jakiś twardszy papier niż gazeta bo ta nie zawsze przetrwa dziobanie papug nawet jednego dnia :P

ass.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 368 raz(y) 54,82 KB

_________________
Karol
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-19, 13:29   

kalor1988, możesz użyć do tego każdego papieru który nie jest zadrukowany,nawet tekturę falistą - czyste kartony ze sklepu
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
kalor1988 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: 2009-04-19, 16:18   

OK DZIĘKI, TO KONIEC MOICH PYTAŃ PUKI CO:D
_________________
Karol
 
 
 
Sebik 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-05-11, 21:51   

Mam pytanie dostałem 2 ptaszki od kolegi sa to nierozłaczki moze ktos okresli mi cze te 2 ptaszki to samce czy moze 2 samiczki badz parka bo ja nie moge sie polapac. Z gory dziekuje sprubuje wkleic zdjecia ptaszkow....
_________________
Papużki nierozłączki
 
 
 
Sebik 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-05-11, 22:06   

zdjecie: ptaszkow o ktorych wcześniej wspominałem:

14.jpg
2 ptaszek
Plik ściągnięto 6224 raz(y) 17,96 KB

13.jpg
1 ptaszek
Plik ściągnięto 6224 raz(y) 20,83 KB

_________________
Papużki nierozłączki
 
 
 
Sebik 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-05-11, 22:07   

ptaszki w powiekszeniu troszke.

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 364 raz(y) 47,4 KB

1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 352 raz(y) 40,22 KB

_________________
Papużki nierozłączki
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-05-12, 08:41   

Sebik, Mnie to wygląda na parkę, czerwona samica, niebieski samczyk
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Sebik 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-05-12, 17:56   zapytanie

Dziekuje za odpowiedz Al. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Dostalem je razem z budka. Wydaje mnie sie ze raczej jeest to budka do papug falistych gdyż czytalem ze powinna ona byc rozmiarow. wys 25cm szer/dl 18cm a ta ma wys. 15cm szer. 12cm dl. 20cm. Nie wiem czy ta budka nadaje sie do wydania potomstwa. Jezeli samiczka to ta w czerwonej masce to czasami przesiaduje w niej ale bardziej spi w niej. Nie wiem czy powinna byc wieksza budka. Co do tego podaje imm codziennie galazki wiezby i drzew owocowych lecz tylko je kosztuja a nie zabiera je do gniazda czyli tej budki. Moze to bląd bo w budce jest torf z trocinami a niedawno dolozone zostalo specjalne wlokno ktore nadaje sie do spania jak i do legow ptaszkow. Czy jest jakis blad ktory czepa poprawic naprawic aby mozna spodziewac sie byc moze potomstwa tych oto ptaszkow... Z gory dziekuje za odpowiedz i jeszcze raz wielkie dzieki AL:)
_________________
Papużki nierozłączki
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-05-12, 19:20   
   Nr Tel.: 502108250


Budka dobra, ale usuń z niej wszystko. Do klatki wkładaj im świeże gałązki wierzby. Nierozłaczki będą je "ciąc" i z tego będą sobie ścielić gniazdo. Zresztą kazdy próbujący rozmnażać papugi powinie wpierw sobie kupić literaturę. Internet to za mało. Jest w nim strasznie duzo "głupich rad". Skąd poczatkujący ma wiedzieć które są prawdziwe?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16