Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyskubywanie pior u przepiorki chinskiej. Pomocy.
Autor Wiadomość
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
  Wysłany: 2009-03-15, 18:19   Wyskubywanie pior u przepiorki chinskiej. Pomocy.

Witam. Mam problem, który mnie martwi.
Mam parę przepiórek chińskich, para jest dobrana. Dotychczas wszystko było Ok, jednak dziś zauważyłem ze samiec nie ma piór na odcinku grzbietowym w kierunku kupra. Dodatkowo ma dwa miejsca gdzie widoczna jest krew. Raczej niemożliwe jest, aby ptak został oskubany przez innego, gdyż w wolierze z nimi była para mewek japońskich oraz gołąbków diamentowych. Samica tez raczej by nie wyskubała piór samcowi. Tak wiec najprawdopodobniej wyskubał je sobie sam. Martwi mnie tylko, dlaczego?? Dodam ze ptaki właśnie zaczęły budować gniazdo i zniosły pierwsze jaja.... Przebywają w pomieszczeniu ogrzewanym. Bardzo proszę o pomoc. Pzdr.
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-03-16, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gonzo771 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 12
Wysłany: 2009-03-17, 10:11   

tancerz2005, oskubała go samica. Przyczyną mogą być braki białka czy soli min. (rozpoczęła znoszenie jaj). Najlepiej oddziel samca. Jeżeli jaj jest już kilka to samiczka powinna niedługo zasiąść. Jeżeli ma tylko 1-2 jaja do dopuść samca, np. raz dziennie (żeby deptał kurę) przez kilka dni, a potem go zabieraj. Do czasu zakończenia lęgu samiec obrośnie, a samiczka powinna zapomnieć o tym, ze pióra jej smakują. Przed kolejnymi lęgami podaj ptakom mieszankę witamin, a jeszcze lepiej dużo zielonek i drobnego gritu.
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-03-17, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-03-17, 21:54   

gonzo771 napisał/a:
tancerz2005, oskubała go samica. Przyczyną mogą być braki białka czy soli min. (rozpoczęła znoszenie jaj). Najlepiej oddziel samca. Jeżeli jaj jest już kilka to samiczka powinna niedługo zasiąść. Jeżeli ma tylko 1-2 jaja do dopuść samca, np. raz dziennie (żeby deptał kurę) przez kilka dni, a potem go zabieraj. Do czasu zakończenia lęgu samiec obrośnie, a samiczka powinna zapomnieć o tym, ze pióra jej smakują. Przed kolejnymi lęgami podaj ptakom mieszankę witamin, a jeszcze lepiej dużo zielonek i drobnego gritu.


Dziekuje za odpowiedz. Sadze ze to raczej nie wina samicy, a juz napewno nie z wyzej podanych przyczyn. Wszystkie ptaki, lacznie z przepiorkami dostaja mieszanke jajeczna przynajmniej raz w tygodniu (podczas wysiadywania zaprzestaje jej podawania), wiec brak bialka raczej mozemy wykluczyc. Co do braku soli to ptaki maja staly dostep do ossasepi, oraz dostaja dodatek mineralizowany do pokarmu. Dodatkowo raz w tyg. otrzymuja starte warzywa i owoce, oraz kielki. Natomiast dwa razy w tygodniu ptaki otrzymuja komplet witamin wraz z woda, takze brak witamin rowniez odpada. Tym bardziej ze piora ktore zostaly wyskubane, lezaly na dnie klatki, wiec raczej nie zostaly wyskubane z powodu niedoboru jakiegos skladnika. Hoduje ptaki od 13 lat, ale to pierwszy przypadek zeby ptak sie oskubal, dlatego nie mam pojecia jaki jest powod....
 
 
gonzo771 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 12
Wysłany: 2009-03-19, 10:40   

tancerz2005 napisał/a:
to pierwszy przypadek zeby ptak sie oskubal

Przepiórka sama się nie oskubała ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15