Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 07:48
towarzystwo świnek wietnamek
Autor Wiadomość
saurania 



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-02-28, 10:20   towarzystwo świnek wietnamek
   Nr Tel.: 530466145


Czy ktoś wie, czy można trzymać świnki wietnamki z królikami i ptactwem? Chodzi mi o to żeby razem łazęgowały itp.
_________________
śmierć za trzymanie ryb w kulach
Ostatnio zmieniony przez saurania 2009-02-28, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2009-02-28, 13:19   

Świnia to świnia. Mimo że zabawna to jednak ... Świnki wietnamskie są bardzo sympatyczne, jednak jak każda świnka lubi buchtować [ryć] gdzie popadnie.Z tego też względu powinny być trzymane oddzielnie.
_________________
sajga
 
 
saurania 



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-02-28, 16:46   
   Nr Tel.: 530466145


Ale chodzi ci o to, że niszczą wybieg czy to, że atakują inne zwierzęta? Osobiście wiem, że ludzie trzymają je z końmi, kozami, owcami, psami a nawet w domu.
_________________
śmierć za trzymanie ryb w kulach
 
 
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 569
Wysłany: 2009-02-28, 18:14   
   Nr Tel.: 660803277


Witam. Świnki wietnamskie hodujemy od kilku lat, mają swoje pomieszczenie, do którego mają otwarte wejście przez całą dobę, ale ponieważ nasze gospodarstwo jest położone wśród lasów a do najbliższego sąsiada mamy prawie kilometr, więc nie robiliśmy im specjalnego wybiegu, tylko chodzą na swobodzie po łące i lesie.Razem ze świnkami chodzą kury, kaczki i gęsi i nie zaobserwowaliśmy przejawów agresji z ich strony wobec ptaków, nie zaczepiają nawet małych kurcząt i kaczuszek.Nasze kozy przez cały rok korzystają z wybiegu ogrodzonego pastuchem elektrycznym i świnki przechodzą do nich pod linką pastucha ale także są nastawione do kóz pokojowo, a właściwie obojętnie.Co prawda, świnia to świnia, lubi ryć i mając trawnik należy się liczyć z jego zniszczeniem, nasze świnki z zamiłowaniem ryją w poszukiwaniu pędraków, zjadają także myszy i krety o ile uda im się je złapać.Ich wielkim przysmakiem są wszelkie orzechy, żołędzie, wszelkie owoce z pestkami( śliwki, wiśnie itp.) a nawet same pestki.No i uwielbiają jajka. Czasami jakaś kura lub perliczka zniesie w ich pomieszczeniu jajko i wtedy jedynie przypadkiem uda się je podnieść, przeważnie świnki są szybsze.Jako typowe zwierzęta stadne mają zachowania podobne jak u dzików, walcząc ustalają hierarchię w stadzie, gdy jedna jest zagrożone, całe stado rusza jej na pomoc,przestraszone lub zaatakowane mogą być grożne. Bez problemów potrafią obronić siebie i prosięta przed dużym psem,wobec obcych ludzi są nieufne a nawet agresywne.
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
 
 
sansey 


Województwo: Łódzkie
Wiek: 40
Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-04-03, 19:40   

Mam do was prośbę jestem z lodzi czy orientujecie się czy są jakieś świnki w okolicy Łodzi bardzo mi na tym zależny.
Z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-04-04, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotr_Wisienka 
młodszy ornitolog :)



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2009-05-29, 04:33   

Mam świnki wietnamskie, powiem tak są bardzo łakome. Jesli masz mały wybieg to nie radze ich trzymac razem. Zjedzą wszystko kurką, a dodatkowo spasiesz je naprawde mocno. Te świnki nie znają ograniczeń typu max jedzenia. Naje się , zaśnie w korycie, obudzi się i zje reszte. Na dowód zdjęcie mego obrzartucha. Ja odradzam Ci jeśli masz mały wybieg trzymania razem, ale świnki pokojowe bardzo pamietliwe. Opoiekuna rozpoznają po głosie, jesli dobrze je będziesz traktować pozwola zjeść z ręki, jesli zrobisz im krzywde ( u mnie kolega się bał i kopnoł ) naprawde będa wściekłe. Dodam tylko że świnki bardzo płodne, dojrzewają szybko i nie mają skrupułów do krycia sie nawet w wieku przedszkolnym. Polecam krzyżówkę z odyńcem dzika.

A wybiegu nie niszczą. czasem tylko przeryja w poszukiwaniu korzonków. Zawsze chodza stadnie, jedzą wszystko i wszędzie :) kochają zagryzać się sianem wydając przy tym piekne piski zagryzanych zębów :)

kochaja gałęzie, stare powalone drzewo, uwielbiaja takie kryjówki :) stary stóg siana, raj dla nich :)

Jeśli nie miałaś tych zwierzaków, to pokochasz je bezgranicznie a one ciebie. Żal ci będzie wydać, sprzedać czy zabić każdą sztuke, się tak przyzwyczajają że szok :D

Na foto młode witnamki :)
_________________
Kiedy się kaczka pleszcze - na pewno będą deszcze
Przyjdzie święta Weronika - znisie jajo kaczka dzika
Tam gdzie się znajduje gniazdo bociana, podczas burzy piorun nie uderzy
Ostatnio zmieniony przez Piotr_Wisienka 2009-05-29, 04:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
czyrak 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-08-11, 11:26   

Mam od ponad miesiąca świnie wietnamską i knura...i jakoś się do tych stworzen nie przekonałem...choć niewątpliwą zaletą jest to, że nic im nie trzeba przygotowywać, gotować , wszystko jedza na surowo. Mam nadzieję, że mięso będzie smaczne. Kiedyś świnki z zagrody mi uciekły (inteligentne bestie, tak będą kombinowac, ze jak chcą to uciekną), ale moje gęsi stanęły na wysokości zadania i nie dały im się rozpierzchnąć po ogrodzie.
Wziołem świnki na próbę, ale po tym miesiącu widzę, że wolę ptactwo...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14