Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 07:27
Wilki
Autor Wiadomość
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
  Wysłany: 2009-02-27, 13:33   Wilki

Jeszcze nie było takiego tematu o wilkach więc zakładam.

Wczoraj w pewniej wsi koło Krynicy(niedaleko mnie 8) ) Watahy drapieżników zaatakowały i zagryzły młodego jelenia .Raczej to rzadki przypadek bo wilki atakuja w lesie .Były napewno wygłodniałe i dlatego tak blisko podeszły.

Co robić gdy sie spotka na swojej drodze wilka?? Może spotkał już ktos?? Czesto chodze do lasu więc lepiej wiedzieć jak sie zachowac jak by co.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-27, 14:00   

Ja wychodzę z założenia że krzywdę człowiekowi może zrobić tylko człowiek - i to ludzi należy się bać bardziej niż zwierząt.

odkąd żyje nie słyszałem o jakimś przypadku żeby wilk zabił człowieka ale za to codziennie słyszę o morderstwach popełnionych przez... ludzi...

Zdrowy rozsądek uratuje cię na pewno przed wilkami ;)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2009-02-27, 15:21   

Kamil Kowalski napisał/a:
Ja wychodzę z założenia że krzywdę człowiekowi może zrobić tylko człowiek - i to ludzi należy się bać bardziej niż zwierząt.


Ja wychodze z takiego samego założenia.Chodziło mi raczej o jakieś gesty czy zachowania,owczywiście niezamierzone, które by mogły sprowokować wilka do ataku.

A tak przy okazji to populacja wilków w ciągu ostatnich lat zminiejszyła sie niewiarygodnie.Kusownicto i nielegalne odstrzały przyczyniły sie znacznie to tego a co najgorsze to nie ma jakiegoś znacznego sprzeciwu społeczenstwa.Ciągle jeszcze jest wiele przesądów i błędnych opinii na jego temat.Ale cóz zrobic..
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2009-02-27, 20:25   

U nas są także wilki , oto przykład:
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/
zapomniałem dodać że w wielkopolsce.
_________________
sajga
Ostatnio zmieniony przez sajga 2009-02-27, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-02-28, 11:54   

Wilki są bardzo płochliwe,więc nie stanowią jako takiego zagrożenia dla człowieka.Nie cierpią też z braku pożywienia więc na pewno nie będą atakować ludzi.Jednakże myśliwi powinni kontrolować populacje wilków z tego względu że wilki ,w czasie gdy rodzą się młode,mają nieograniczony dostęp do pożywienia w postaci cielaków,owiec,kóz.Tym samym przeżywa dość duży procent szczeniaków i tym samym następuje przyrost populacji w postępie geometrycznym.
Wilki nie mają naturalnych wrogów co nieuchronnie prowadzi do wzrostu populacji wilków i tym samym naturalną selekcją w okresie zimy.Niestety z głodu nikt umierać nie lubi więc może dojść do sytuacji kiedy wygłodniały wilk podchodzi pod zabudowania w poszukiwaniu pożywienia.I tu mamy powtórkę z historii.

Powinniśmy raczej bać się watah zdziczałych psów,o których coraz więcej słychać w mediach.

@robi11.kup sobie pistolet hukowy.Wilki bardzo boją się huku.Niestety zdziczałe psy nie :|
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kowal 2009-02-28, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miciek13 



Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 7
Wysłany: 2009-03-01, 12:50   

Przyrost wilkow jest powolny i dobrze kontrolowany przes stado a właściwie przez parę dominującą.Aby wykarmić młode par ALFA musi pracować całe stado to znaczy ich młode z poprzednich miotów i żadziej osobniki które zostały przyjęte do stada.Para wilków potrzebuje około 200 Km kwadratowych terenu na którym poluje. Ich łupem padają zwierzęta przeważnie stare,chore lub nie zdolne do dalszej egzystencji.Wilki są pod ścisłą ochroną i absolutnie nie są zagrożeniem dla człowieka.
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2009-08-02, 07:49   

Byłem w Stobnicy ( jest ona niedaleko mnie ) i wilki są tam oswojone . Według mnie wilki mogą być ale niepowinno ich być za dużo. Jeśli ich populacja jest mała to wtedy nie muszą podchodzić pod obejścia ludzkie tylko żywią się w lesie. Na postrach przed wilkami wspomne o francji gdzie było ich za dużo ( pewnie słyszeliście o bestii z Gevaudan ). Jednak do dziś nie wiadomo czy za tymi atakami stał wilk, duży pies czy jakaś krzyżówka.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13