Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Polagra - Farm
Autor Wiadomość
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-08-12, 23:25   

Tegoroczna wystawa zwierząt hodowlanych będzie najwyraźniej taka jak dwa lata temu.
Informacje o niej wraz z terminem są tutaj:
www.kwzh.pl/pl/
Czy warto na nią się wybrać?
To już każdy musi sam zdecydować czy ma wystarczającą potrzebę odwiedzenia tej imprezy.
Ja jeśli tylko okoliczności na to pozwolą chciałbym tam być i popstrykać zdjęcia, bo jest co oglądać.
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-09-24, 23:45   

No to odgrzewam temat :!: :!: :!:
Już tylko 6 dni do wystawy :!: :!: :!:
W pracy wolne zaplanowane, więc jak nic się nie wydarzy, to będę na tej wystawie w sobotę :!: A jak się poszczęści :D to także w niedzielę :!:
Tradycyjnie zabieram zapasową kartę do aparatu, gdyby jedna była za mało!
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-10-11, 18:32   

łoooo... no a co to tyle czasu po Polagrze a tu taka cisza ???
nikt nic nie pisze ?? nikt nie był czy jak ???


ja byłem z czego jestem bardzo zadowolony
wybrali my się razem z Mateuszem20 razem my se poszli i razem my se oglądali wszystko
cieszę się no bo widziałem wkońcu swoje wymarzone gęsi GARBONOSE takie jak chciałem takie które gdzieś tam siedziały w mojej wyobrazni ;) stadko składało się z 5 szt.
3 były mega łaciate zwłaszcza gąsior :serduszka: boki grzbiet pierś no i głowa w szaro-brązowe i 2 czysto białe
gęsi GARBONOSE są nieco większe od Kubańskich mają też trochę dłuższe szyje inny kształt i kolor dzioba
noooo ogólnie mówiąc to się w nich zakochałem :D

były też oczywiście moje ulubione gęsi krajowe tj: LUBELSKIE
2 lata temu stado tych gęsi w swoim składzie posiadało więcej ptaków kolorowych tego roku były tylko 2 łaciate w tym jedna małuśkaaaa gąseczka która no...!!!! niestety była basrdzo płocha :( cały czas mi się kryła za białymi koleżankami przez co cięzko było ją złapać w aparat :/

box gęsi LU
od góry był osłonięty siatką podobnie jak boxy gęsi KIELECKIEJ i PODKARPACKIEJ wszystkie one 3 są niewielkich rozmiarów coś na wzór dzikej gęsi gęgawej jak nie takie same! bynajmniej ta łaciatka Lubelska na bank taka była :P świetnie latają a siatka chroniła je przed ucieczką
kilka razy widziałem jak gęś PODKARPACKA fruwa :) potrafi wzbić się powietrze wprost w górę bez rozbiegu berzpośrednio z miejsca w którym stoi


noooo...i widziałem też Czubatki Dw. i Liliputki wystawione przez S.Roszkowskiego podobnie jak i jego samego ;) niestety zajęty był rozmową z jakimiś Paniami :D ;)
ogon i pianie kogutka liliputka mmm... :serduszka:
gratuluję pięknych i zadbanych ptaków :!:

LUBELSKIE.JPG
Plik ściągnięto 10254 raz(y) 11,89 KB

GARBONOSY.JPG
Plik ściągnięto 10254 raz(y) 11,83 KB

DSCF9057.JPG
Plik ściągnięto 10254 raz(y) 13,83 KB

_________________
www.aviornis.com.pl

bo pierwszy był Bażancik :) i już !!!
 
 
damianek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 476
Skąd: ok. Pułtuska
Wysłany: 2010-10-11, 19:31   

Łukasz to gdzie fotki Czubatek Dworskich???
Jak dla mnie była by to największa atrakcja!
Niestety nie mogłem tam być :(
_________________
Bo moją pasją są Czubatki Dworskie ...
Ostatnio zmieniony przez damianek 2010-10-11, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-10-12, 18:35   

Dokładnie - przyłączam się do prośby Damiana. Też chciałbym widzieć zdjęcia Dworek.
W końcu zobaczył bym , rodziców moich małych ;)
Pan Stanisław coś się tutaj ostatnio nie udziela, to może choć Ty Łukasz zapodasz te zdjęcia!!
Nalegam i czekam!
Pozdrawiam.

Ps. Szkoda, że takich targów nie ma na podkarpaciu. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo:(
 
 
krzychuw1992 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 151
Skąd: Romanowo Górne
Wysłany: 2010-10-12, 19:54   

ja też dołączam się do damianek, i tp29,
_________________
Mój wątek w Spisie Hodowców: http://www.forum.woliera....ghlight=#111248
 
 
 
kubao 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 115
Wysłany: 2010-10-12, 20:55   

oto kilka fotek kurek czubatych z wystawy

Zdjcie018.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 679 raz(y) 167,15 KB

Zdjcie017.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 647 raz(y) 129,71 KB

Zdjcie016.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 648 raz(y) 74,02 KB

 
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-10-13, 04:58   

kubao - DZIĘKI WIELKIE!!
Ja bym prosił o WIĘCEJ zdjęć! :D
 
 
damianek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 476
Skąd: ok. Pułtuska
Wysłany: 2010-10-13, 06:30   

Trochę mało widać :/
Ale zawsze coś!
Czekam na więcej zdjęć...!
_________________
Bo moją pasją są Czubatki Dworskie ...
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-13, 19:21   

Przez blisko trzy dni ciurkiem, jakie spędziłem na Polagrze zastanawiałem się co tam właściwie robię. Krajowa Rada Drobiarska, gospodarz hali z drobiem, mająca status izby gospodarczej reprezentowała grupę wystawców - nazwijmy to - komercyjnych zarzucających kraj tak zwanym materiałem towarowym. Było mnóstwo championów, złotych i jakich tam jeszcze medalistów. Żadne jednak z tych wyróżnień nie trafiło do "stadek kur amatorskich", bo tak je żałośnie nazwano. Nie wiem jak podeszli do tego inni "amatorzy", ale dla mnie osobiście fakt, że stanowiliśmy jedynie tło dla dla "towarówek" niezbyt się podobał. I nie chodzi tu o puchar, który można sobie potem postawić w oszklonej gablocie, ale o fakt zauważenia pewnych przeobrażeń, które mają miejsce w polskich hodowlach.
W sumie jednak lepiej być "tłem" lub w ogóle "nie być".

Na uroczystej kolacji wysłuchaliśmy rzeczowego i w sumie bardzo dobrego wystąpienia prezesa KRD, jakie to mamy sukcesy eksportowe i o ile wzrosło spożycie mięsa drobiowego na głowę Polaka. Faktycznie jest się czym chwalić. Tam też sobie dobitnie uświadomiłem, że tylko nieliczne światłe jednostki obchodzą jakieś tam odtwarzane staropolskie rasy drobiu, bioróżnorodność, dziedzictwo narodowe i tym podobne dyrdymały, którymi nabiłem sobie głowę. W gruncie rzeczy liczy się twarda ekonomiczna rzeczywistość - w ciągu ilu dni kurczak utuczy się do masy konsumpcyjnej, ile jaka rasa zniesie jajek i jak dużo ważą?

A jednak sadzę, że warto uczestniczyć w tego typu wystawach.

Dlaczego?

Ano dlatego, że nieobecni nie mają racji.
Trzeba też w sposób czynny walczyć o swoje, rozpychać się łokciami, argumentować i przekonywać do tych właśnie swoich racji. Na wspomnianej uroczystości palnąłem krótką gadkę w stylu, że to właśnie ci hodowcy amatorzy z tylnego szeregu są obecnie w Polsce motorem postępu; tworzą nowe rasy, odmiany barwne, zaczynają posiadać ogromną wiedzę nie tylko z zakresu hodowli ale genetyki i weterynarii. A wszystko to bez armii profesorów, zaplecza naukowego, setek etatów i milionowych dotacji z publicznej kasy.

A przecież procesy, jakie zachodzą w całym cywilizowanym świecie są nie do odwrócenia. Ludzie zaczynają wracać do korzeni i uświadamiać sobie, że nie tylko kasa się, a więc ekonomia się liczy, ale także to "coś", czyli wartość dodana, która zaświadcza o bogactwie każdego narodu, a więc jego elementy kultury materialnej, takie choćby jak wydawać by się mogło zwykła rodzima kura czy kaczka. A co my mamy? Szabelkę. No i krzyż oczywiście, którym to walimy kogo popadnie po grzbiecie.

Powołanie Instytutu Zootechniki w naszym kraju, która to placówka ma za zadanie chronić przed zagładą staropolskie rasy zwierząt jest ewenementem na skalę światową. Dzięki niej możemy szczycić się choćby zielononóżką. Ze zdziwieniem dowiedziałem się też, że z polskich zasobów genetycznych korzysta też zagranica. Tak było na przykład z gęsią słowacką, której już w pierwotnej postaci nie ma na Słowacji, a u nas jest. Bardzo dużo dobrego też zrobił dla Polskiej hodowli Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Fakt, że w tegorocznej "ofercie" Uniwersytetu znalazła się też czubatka dworska, ma swoją wymowę - niemalże symboliczną i dla mnie osobiście wiele znaczącą.

Czy instytut Zootechniki dostrzeże próbujących robić spore zamieszanie na razie niewielką garstkę amatorów i to co robią? Zobaczymy! Czy Ministerstwo Rolnictwa dostrzeże, że jego rolą jest nie tylko funkcja ekonoma ale też rola kulturotwórcza? Też zobaczymy!

To na tyle.
Idę do swojego kurnika, w którym paskudnie się pobiły dwa moje najładniejsze koguty, a w ślad za nimi kury czubatki dworskiej. Muszę im wytłumaczyć, że przed nimi jest jeszcze kilka wystaw i nie warto tracić czasu na wzajemne wojny.
Czego sobie i innym życzę.
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-10-14, 05:06   

Wszystko fajnie i oczywiście popieram Pana w tym co Pan napisał.
Brakuje mi tu tylko relacji fotograficznej;(
Dla tych którzy nie mogą być na takich targach - fajnie jest choć pooglądać zdjęcia zwierzaków i to nie tylko kur....
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-11-07, 02:08   

To już dobry miesiąc jak odbyła się ta wystawa, niestety wcześniej nie miałem możliwości tutaj napisać wiec zrobię to dopiero teraz.
Po co ja wybieram się na taką wystawę. Wcale nie po to żeby zobaczyć kury bo te są w mniejszości i głównie takie ogólnoużytkowe. Na kury ozdobne jeździ się na wystawy związkowe.
To pewnie z tego powodu urocze sebrytki, liliputy, czy czubatki brodate miniaturowe nie zostały zauważone, bo niezależnie od tego ile tygodni ( taka informacja jest na tablicy opisującej klatkę) ma stadko jego wartość konsumpcyjna jest żadna.
Trochę gorzej, że nie zostały zauważone zielononóżki niebieskie i białe, czy czubatka dworska, które z uwagi na wielkość i znoszone jajka mogłyby już w kategoriach użytkowych się mieścić.
Dobrze jednak że nasz "wódz" :D doszedł do wniosku, że trzeba tam się pokazać bo w takim dużym mieście jak Poznań sporo ludzi odwiedza tą imprezę z dziećmi, żeby zobaczyć żywe zwierzęta i to jest niewątpliwie aspekt edukacyjny.
Wiecie jaki komentarz usłyszałem przy zagrodzie z kaczkami czubatymi?
Dwie kobiety wymieniają uwagi: zobacz moherowe bereciary
A ja jadę tam po to żeby zobaczyć konie, dotknąć ich aksamitnych chrap.
Jadę poskrobać wieprza za uchem, ba byłem nawet przez moment autorytetem w tej sprawie, bo ojciec dwójki maluchów widząc to powiedział do nich:
widzicie tak się to robi, na co ja .....chyba...... :D
Jadę zobaczyć zwaliste jak góry byki które mają łagodne oczy i szkoda tylko, że los ich jest jednoznaczny itd.....
Niezły ze mnie wariat - ale mnie wcale to nie przeszkadza, a opinia innych niezbyt mnie interesuje!
No i miałem okazję porozmawiać z Stanisławem Roszkowskim, mnie się udało Łukaszu ;)
A dla tych którzy nie mogli trochę zdjęć na zachętę, żeby być może w przyszłości się tam jednak wybrać.

alpaka.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 24,46 KB

Mały żubroń.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 36,54 KB

IMGP8605.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 33,35 KB

IMGP8389.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 32,64 KB

IMGP8387.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 36,96 KB

IMGP8382.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 31,31 KB

IMGP8362.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 32,89 KB

IMGP8361.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 33,79 KB

IMGP8360.JPG
Plik ściągnięto 9930 raz(y) 34,35 KB

 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-11-07, 02:14   

Kolejne zdjęcia większych zwierząt.

Klacz ze źrebakiem.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 27,1 KB

zaprzęganie.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 28,49 KB

Konie1.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 22,76 KB

Konie2.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 21,32 KB

Konie3.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 34,62 KB

Konie4.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 31,34 KB

Konie5.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 33,08 KB

Konie6.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 34,21 KB

Konie7.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 29,96 KB

Konie8.JPG
Plik ściągnięto 9916 raz(y) 31,38 KB

 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-11-07, 02:39   

Następna porcja zdjęć.
Najgorzej fotografuje się owce. Wielkość boksu jest tak mała, że nie ma opcji na dobre zdjęcia.

Owce1.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 39,27 KB

Owce2.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 25,03 KB

Owce3.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 24,1 KB

Owce4.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 38,13 KB

Owce5.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 22,44 KB

Świnki1.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 35,79 KB

Świnki2.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 39,96 KB

Świnki3.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 37,97 KB

Świnki4.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 41,02 KB

Świnki5.JPG
Plik ściągnięto 9897 raz(y) 36,38 KB

 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-11-07, 09:43   

wj1964 - Dzięki za zdjęcia i relację. Liczyłem na więcej zdjęć drobiu, ale dobre i to.
Szkoda, że w moich okolicach nie ma takich wystaw.
Może się kiedyś wybiorę do Warszawy, choć będzie ciężko ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 46