Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W którym roku zaobrączkowano pierwszego gołębia??
Autor Wiadomość
grove3 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-03-18, 23:25   W którym roku zaobrączkowano pierwszego gołębia??

Witam
Jak w temacie .
Pół dnia spędziłem w poszukiwaniu informacji i nic . Dowiedziałem się tylko ża niejaki Hans Christian Cornelius Mortensen zapoczątkował obrączkowanie ptaków , ale przypuszczam że nie chodzi o gołębie . Pamiętam z filmów o muszkieterach ze już wtedy wkłądali liścik w obrączkę . Pytam ponieważ mam obrączkę , której nie potrafię zidentyfikować . Nie ma literowego oznaczenia kraju a tylko orzełka , który wygląda mi na pruskiego .Mam kilka obrączek , które chcę wystawić na aukcję . Kiedyś oddawałem znalezione jednemu "kolekcjonerowi " za darmo ale jak zobaczyłem kilka z nich na aukcji postanowiłęm że nigdy nic nie dam za darmo . Na zdjęciu orzełek na 89 % nie jest polski . Może jeszcze Austria ?? Wydaje mi się jednak że Prusy i w takim razie jest to obrączka z 1899 r . Na drugim zdjęciu dwie obrączki w celu porównania polskiej z 72 r i tej z dziwnym orzełkiem . Obie w pozycji do odczytania numeru i a trzecim zdjęciu obie przekręcone w prawo do odczytania daty . No i nie chce wyjść inaczej jak 99 a z tego co się orientuję od 90 roku stosowane są obrączki z tworzywa . Z góry dziękuję za pomoc .
Przepraszam za fotki ale robione przy lampce . Myślę jednak że widać wystarczająco dużo





 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13