Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera dla kota
Autor Wiadomość
AKM 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-01-31, 08:30   Woliera dla kota

Witam serdecznie.

Mam nadzieję, że mnie nie wyrzucicie z kocim tematem z forum bo bardzo potrzebuję pomocy.

W dwa tygodnie muszę zbudować wolierę dla kota(ów) o wymiarach 6 x 3m. Problem w tym, że nie mam nikogo kto by mi pomógł i mam dość ograniczone środki finansowe - zakładałam, że całość nie będzie kosztowała więcej niż 1.200 - 1.500zł - czy w ogóle mam szanse na zrobienie czegoś za tą kwotę?

Zupełnie nie wiem jak ugryźć temat - tzn. mam kilka pomysłów ale problemy z realizacją :)

1. Użyć gotowych elementów aluminiowych i złączek (http://allegro.pl/item541284987_woliera_zobacz_warto.html) ale przy takim systemie na 100% nie zmieszczę się finansowo. Tu sprawa jest dość prosta - zamawiam profil i złączki, zamawiam siatkę, siatkę mocuję do profilów np. opaskami plastikowymi i woliera gotowa. Finansowo jednak będzie drogo.

2. Szkielet zrobić drewniany - będzie taniej, ale ja zupełnie nie mam ani umiejętności ani narzędzi.

Może jest jeszcze jakaś inna alternatywa?

Woliera nie musi być na podmurówce, od góry ma być lekkie zadaszenie z pleksi na połowie a na drugiej połowie siatka. Musi mieć wejście (off course) i wysokość 2m - więcej wymagań nie mam. Jeden z narożników będzie zasłonięty matami z wikliny tak, żeby nie wiało - elementy wyposażenia do środka już mam.

Bardzo proszę o jakieś sugestie.

ps. Mieszkam k. Leszna (woj. wlkp) może ktoś z tych okolic podjąłby się wykonania takiej woliery?
_________________
Ragdoll & Labrador
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-01-31, 10:11   

Widzę, że masz problem… Woliery dla kotów lepsze są jak podłoga jest z betonu, bo wstawiasz tam 1 lub 2 kuwety i kot będzie się w nich załatwiał, a jeśli będzie to goła ziemia to kot będzie załatwiał się gdzie popadnie i będzie problem ze sprzątaniem. Woliera najlepiej jak będzie cała zadaszona, bo na gołej ziemi nie będzie robiło się błoto, a na betonie nie będzie stała woda. Koty muszą mieć jakieś schronienie typu domek, który może być wykonany z drewna. Do domku najlepiej żebyś miała możliwość swobodnego wejścia, bo może kotka się okoci lub coś w tym stylu i będziesz musiała sprawdzić, chyba że nie zamierzasz rozmnażać kociaków, ale te wyjątkowe sytuacje się zdarzają kiedy trzeba szybko interweniować. Woliera najlepiej jak będzie osłonięta tak jak zamierzasz, albo lepiej zrobione ściany z desek, i właśnie przynajmniej osłonięte te 2 ściany woliery. Stelaż to już Twój wybór, bo jak na betonie to dobrym i tanim rozwiązaniem jest drewno, ale masz ten problem ze zrobieniem i narzędziami. Ciężko Ci tu pomóc, bo tak jakby sama już sobie odpowiedziałaś na Twoje pytania, że nie masz jak zrobić z drewna, a ze stelażem za drogo to ciężko tu pomóc jak to zrobić. Jak już mówiłem to z drewna to najlepsze wyjście z podmurówką, żeby nic się do kotów nie podkopało, z domkiem w wolierze jako schronienie i tak jak już mówisz że masz wyposażenie to pewnie jakieś zabaweczki i drapaki dla kociaków. To wszystko ciężko powiedzieć ile wyniesie, bo nie wiem czym dysponujesz, ale na pewno łatwo nie będzie, żeby zrobić to estetycznie.
Pozdrawiam karol ;)
 
 
Koszmaria 


Województwo: małopolskie
Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 7
Wysłany: 2011-03-08, 19:58   

Koty to nie kury ozdobne-jeśli buduje się im wolierę to z dostępem do domu.to ma być urozmaicenie kociego życia,a nie zesłanie ;)
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2011-03-08, 20:45   

Koszmaria, masz rację, woliera może być traktowana jako przedłużenie domu, mieszkania a nie jako "klatka hodowlana". Od razu mam w oczach boxy hodowalane dla psów :(

AKM, Tu jest podobny temat, może skorzystasz? http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=11389
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
Koszmaria 


Województwo: małopolskie
Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 7
Wysłany: 2011-03-08, 21:16   

haaszek napisał/a:
Koszmaria, masz rację, woliera może być traktowana jako przedłużenie domu, mieszkania a nie jako "klatka hodowlana". Od razu mam w oczach boxy hodowalane dla psów :(

AKM, Tu jest podobny temat, może skorzystasz? http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=11389


hodować można różnie-hodowla domowa,kennelowa i stanowiskowa.
znajomy ma hodowlę kennelową,przy czym on dziennie x czasu spędza z psami na bieganiu,trenowaniu posłuszeństwa itp,itd.taka hodowla kennelowa[kojcowa] jest ok,bo trzymanie psa w jednym boksie całe życie to poronione...

tak a propos kojców dla psów-ciekawe jakby się sprawowała kocia woliera przerobiona z psiego kojca..?
taki 'budynek' byłby na pewno solidny.

zdjęcia kocich wolier:
http://miau.pl/zabezpieczenia/img/p_1.jpg
http://www.norwegi.pl/images/woliera2.jpg
http://habitathaven.com/b...wmarket%202.JPG
Ostatnio zmieniony przez Koszmaria 2011-03-08, 21:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
OLO75 


Województwo: łódzkie
Wiek: 48
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: 2011-03-12, 08:50   

co do kosztów do 1500zł. to powinny w zupełności starczyć. jestem w trakcie budowy woliery dla kur ozdobnych 6m. x 4m. na 2m.wysokie i powinienem się zmieścić w granicach 1800-2000zł. wraz z przygotowaniem gruntu. dokładniejsze wyliczenie mogę podać za około 2 tygodnie .
Pozdrawiam.
 
 
Mroon 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-04-02, 08:58   

witam serdecznie,
od dluzszego czasu 'mysle' o wolierze dla kotow. pomysl mam , brakuje mi zdolnosci technicznych do jego zrealizowania. pomysl obejmuje wolierę zewnętrzną o wymiarach ok. 6m x 3 m x 2,2 wys. przylegającą najdłuższym bokiem do muru o wysokości ok.1,8 m (tutaj byłaby siatka na wysokosc ok. 45 cm-50 cm aby wykorzystac zabudowę muru).

Woliera zewnętrzna ma być połączona z zabudową balkonu i tutaj obmyśliłam elementy montowane do gzymsu/sufitu/podogi : 3,4 m x 2,2 m oraz elementy z drzwiami: 3,0 m x 2,2 oraz ok. 2 m x 2,2 m. Wymiary są tutaj szacunkowe.

Siatka na pewno mialaby byc ocynkowana, konstrukcja....metalowa lub drewniana (zaqlezy tutaj od calkowitej wyceny projektu).

Wyslalam wczoraj kilka zapytan do roznych firm, ale moze ktos z forumowiczow ewentualnie podjalby sie stworzenia 'kociego placu zabaw' .

maja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13