Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka dla przepiórki.
Autor Wiadomość
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-07-03, 09:51   

Klauudiusz, czy chodzi Ci o przepiórki chińskie czy japońskie, czy jeszcze jakieś inne?
Ja trzymałem w takiej klatce tylko troszke dłuższej a niższej 4 przepiórki chińskie i nie było między nimi zwad, jednak myślę, że to nie są wystarczające warunki dla nich, osobiście postarałbym się o większą klatkę, aby ptaszki dobrze się czuły.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Klauudiusz 


Województwo: Śląsk
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 5
Skąd: Cynków
Wysłany: 2007-07-03, 09:56   

hmm... Mieszkam na wsi i mam ogródek w ktorym chcę zrobić taką dużą wolierę... Poprosu po bokach ogrodzę siatką i u góry zeby nie uciekły... wys. 150cm. dł. 4 m. szer. 3m. wystarczy??
_________________
Klaudiusz
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-07-03, 10:39   

Nie wiem czy klatka po fretce nie ma przypadkiem za dużych odstępów między prętami dla przepiórek... Jeśli pręty będą za duże ptaki mogą się wyślizgnąć lub wsadzić między nie głowę i się udusić...
 
 
Klauudiusz 


Województwo: Śląsk
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 5
Skąd: Cynków
Wysłany: 2007-07-03, 19:00   

Będą to przepiórki Japońskie.
Między pręcikami jest 17mm odstępu... Może być?
Czy te ptaki potrzebują jakiegoś oświetlenia tzw. (kwoki) ??

http://allegro.pl/item209...nszyl_60cm.html

Wyjąłem z tej klatki jedną górną deseczke i zastąpiłem gałązką na którą mogły będą siadać...
Co można dać na ściułkę??
Co jest ich przysmakiem??
[EDIT KAMIL KOWALSKI: odnośnie przysmaków to zobacz tu: http://www.forum.woliera.com/viewforum.php?f=64 ]
Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje!
Pozdrawiam...
_________________
Klaudiusz
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-07-03, 19:10   

One nie potrzebują żerdek do siedzenia.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-07-04, 17:21   

17 mm to trochę dużo, najlepsze by były 10-12 mm, ale i takie mogą być, zawsze u podstawy można jakoś osłonić kratki, żeby ptaki nie wsadzały głowy...
Jeśli to będą dorosłe ptaki to nie wymagają dodatkowego ogrzewania jeśli będą trzymane w domu lub innym ogrzewanym pomieszczeniu.
Tak jak było wyżej już napisane przepiórki nie potrzebują żadnych żerdzi, ponieważ przeważnie przebywają na ziemi.
Natomiast jako ściółkę należy użyć jakiegoś materiału w którym ptaki będą mogły grzebać np. trochę torfu (do grzebania) i trocin wymieszanych z sianem (posłużą jako legowisko). Jednak jeśli chcesz je trzymać w takiej klatce, to musisz się pogodzić z tym, że wokół klatki będzie rozsypywana ściółka i jedzenie... Również powinno się umieścić w klatce jakieś schronienie w którym przepiórki mogły by sie ukryć (najlepiej jakiś domek/szałas).
Ostatnio zmieniony przez Rocki 2007-07-04, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Klauudiusz 


Województwo: Śląsk
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 5
Skąd: Cynków
Wysłany: 2007-07-04, 17:25   

hmm... ok!
A gdybym zrobił taką dużą wolierę w ogródku to czy przepiórki będą żyły w zgodzie np. z gołębiami Kingami lub małymi kurkami ozdobnymi...??
_________________
Klaudiusz
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-07-04, 17:28   

Z kurami odpada, z gołębiami mogły by się dogadać, ale nie poleca się wspólnego trzymania tych ptaków ponieważ gołębie bardzo brudzą dno woliery na którym przebywają przepiórki...
Ale ogólnie woliera ogrodowa to świetny pomysł, tylko należy zabierać przepiórki na zimę do pomieszczenia...
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 07:59   

zapraszam was na moją stronę o hodowli drobiu ozdobnego www.klubprzepiorki.tnb.pl możecie tam pisać o różnych ptakach nie tylko o przepiorkach :) nie piszcie www.klubprzepiórki.tnb.pl bo z ó nie wejdzie. :diabel::
 
 
bażant 


Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 49
Wysłany: 2009-01-21, 17:10   

Hodowla przepiórek jest bardzo prosta, ja mam 2 klatki typowo na jajka w zasadzie to tylko sie im daje jeść i pić. Ogólnie to bardzo polecam, jest łatwo i przyjemnie w porównaniu np do bażantów. A jajeczka pycha.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-05-31, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Farfocel 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-05-10, 18:26   przepiórkarium : )

Zainspirowana pomysłami Kamila odświeżam temat:
zaplanowałam pokojową klatkę dla parki przepiórek chińskich – czy przewidziałam wszystko, co trzeba(jutro jadę po materiały)?
- skrzynia z płyt OSB (8 mm) 90 x 70 cm (x 35 wysokości);
- cała góra i przednia ściana z drobnej siatki, z przodu na dole listwa z OSB do wysokości ok. 12 cm – myślę, że tyle siatki zapewni dobrą cyrkulację powietrza? JAKA SIATKA?
- podłoga wyłożona wraz z bokami do wys. 10 cm mocną folią do basenów (może czymś innym?), którą przy całkowitym sprzątaniu można wyjąć i umyć;
- na ¼ podłogi piasek do kąpieli, reszta: darń, ziemia, patyki, kora itp., ze dwie duże kępy trawy i zakamary z większych płatów kory;
- poidło – czy nada się takie jak dla gadów?
Co jeszcze uprzyjemni przepiórkom życie? O czym zapomniałam, co zmienić? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady : )
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-05-31, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrek11 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 24
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-07-04, 11:01   
   Nr Tel.: *48728561545


Rocki napisał/a:
17 mm to trochę dużo, najlepsze by były 10-12 mm, ale i takie mogą być, zawsze u podstawy można jakoś osłonić kratki, żeby ptaki nie wsadzały głowy...
Jeśli to będą dorosłe ptaki to nie wymagają dodatkowego ogrzewania jeśli będą trzymane w domu lub innym ogrzewanym pomieszczeniu.
Tak jak było wyżej już napisane przepiórki nie potrzebują żadnych żerdzi, ponieważ przeważnie przebywają na ziemi.
Natomiast jako ściółkę należy użyć jakiegoś materiału w którym ptaki będą mogły grzebać np. trochę torfu (do grzebania) i trocin wymieszanych z sianem (posłużą jako legowisko). Jednak jeśli chcesz je trzymać w takiej klatce, to musisz się pogodzić z tym, że wokół klatki będzie rozsypywana ściółka i jedzenie... Również powinno się umieścić w klatce jakieś schronienie w którym przepiórki mogły by sie ukryć (najlepiej jakiś domek/szałas).


a czy może być taki domek dla chomików ale z większymi otworami
 
 
 
wik18 


Województwo: lubelskie
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 100
Wysłany: 2010-07-15, 20:16   

Tak, ale zależy jaki jest rozmiar tego domku.
 
 
piotrek11 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 24
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-07-19, 10:14   
   Nr Tel.: *48728561545


Witam czy wystarczy klatka która ma.

1 m długości

58 cm szerokości

31 cm wysokości

i na ile może mieścić przepiórek chińskich lub japońskich.
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-07-19, 16:33   

piotrek11, Ciągle zdajesz te same pytania o przepiórkach chińskich przeczytaj na http://ptakiegzotyczne.net/przepiorka.php
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14