Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
inkubator z darewitu
Autor Wiadomość
bigber 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 54
Wysłany: 2009-01-20, 11:05   inkubator z darewitu

Witam zamierzam kupi ten oto inkubator ale przed zakupem chciałem się zapyta czy ktoś z waz może go posiada a jeśli tak to proszę napisać jaka jest skuteczność oraz czy są z nim jakieś kłopoty

http://www.darewit.pl/skl...r-elektroniczny

Pozdrawiam
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-01-20, 12:20   

Porównaj sobie cenę z podobnym modelem z Heka.
Dopytaj jak długi jest okres gwarancji, ile kosztuje wkładka do obracania jaj (wbrew pozorom się przydaje).
 
 
bigber 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 54
Wysłany: 2009-01-20, 12:43   

Okres gwarancji 12 miesięcy nie ma możliwości dokupienia wkładki cena 400zł na allegro
 
 
AndrzejS 


Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Kamyk
Wysłany: 2009-01-20, 12:54   

Witam
Miałem ten model, popularna "Kwoćka Made in Ukraina", tam można ja kupić za 57$, przynajmniej tyle kosztowała. Dla mnie ma dość istotny mankament, zła wentylacja, można by (a nawet jest to niezbędne) dołożyć wentylator i dokupić wilgotnościomierz. Co do tacy, szuflady do obracania jaj to jedyne wyjście kupić taką ( orginalnie nie ma w ofercie ) z silniczkiem np: www.hodowlany.pl za około 185, ale wówczas prawdopodobnie niewiele miejsca zostanie, jest to dość niski inkubator i taca może przeszkadzać w odpowiednim odparowywaniu wody która jest w specjalnych rowkach na spodzie inkubatora.
Wyniki inkubacji miałem różne, w zależności od jakości jaj. Jeśli jest to Twój pierwszy inkubator "to można zaryzykować" i kupić, ale jeśli zamierzasz inkubować jajka gatunków cennych to musisz kupić coś bardziej profesjonalnego. Pozdrawiam Andrzej.
 
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-01-20, 13:16   

bigber W heka dokupisz do ich modelu wkładkę, cenę porównaj sobie sam na stronce, gwarancja też na rok.
Ja mogę tylko narzekać na regulacje temperatury, to mała śrubka, która wymaga czułej ręki, trzeba trochę potrenować w trakcie inkubacji temperatura zmienia się dwa razy (widocznie zarodki zaczynają wytwarzać już własne ciepło) i trzeba troche obniżyć tak przynajmniej było u mnie.
http://www.forum.woliera.com/download.php?id=5348 tu jest moje zdjęcie z pierwszym pisklakiem.
Powodzenia!
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2009-01-20, 23:32   
   Nr Tel.: 510876274


Byłem właścicielem takiej maszyny.Jest to KWOCZKA 2 z elektronicznym pomiarem temperatury.Ma oczywiście wady ale nie jest najgorsza.Ja niestety musiałem dokładać naczynie z wodą ponieważ wilgotność była niewystarczająca.Sprzedałem ponieważ sam zrobiłem sobie inkubator i jestem z niego zadowolony.Polecam samoróbki -satysfakcja gwarantowana.
 
 
mariusz0505 
Mariusz


Województwo: Polskie
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: z przed monitora
Wysłany: 2009-01-21, 08:49   
   Skype: brak


JA wole inkubator tak jak napisał Mirek samoróbek ;)

Satysfakcja gdy już ukończymy robić inkubator jest nie do opisania :D

A satysfakcja gdy nam się wyklują pisklęta w naszym inkubatorze jest jeszcze leprza :D
 
 
adamusk5 



Województwo: Łódzkie
Wiek: 37
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 83
Wysłany: 2009-01-22, 09:03   
   Nr Tel.: (043)6071816


ja także zastanawiałem sie nad kupnem tego inkubatora ale zdecydowałem zrobić sam bardzo dużo informacji dostarczyli mi koledzy z forum pozdrawiam :)
 
 
bigber 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 54
Wysłany: 2009-01-22, 15:43   

Witam widzę po wypowiedziach ze inkubator nie należy do najlepszych ale się narwałem i kupiłem właśnie jestem w fazie testowania.

Inkubator chodzi już 1 h temperaturę 37,8 załapał po 30min i jeszcze nie zauważyłem wahania lecz po 1 h mam wilgotność około 50 ale zobaczymy co będzie dalej powtarzam na razie testuje pierwszy leg przeprowadzę w środę na przepiórkach japońskich odezwę się co i jak

Pozdrawiam


PS. wj1964 w tym modelu co mam temperaturę reguluje się trzymając przycisk i co 2s przeskakuje o 0,1 wiec problemów nie ma lecz by przestawić z 37,8 na 37,5 trzeba przelecieć całą skale czyli około 60s ale coś za coś.
 
 
bigber 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 54
Wysłany: 2009-01-23, 10:32   

Witam ponownie jestem już po jednodniowym teście inkubatora oto moje spostrzeżenia

1 temperatura. Inkubator ładnie trzyma temperaturę jak jest zamknięty cały czas 37,8 po otwarciu na około 5min temperatura wraca do normy w około 10min lecz wtedy zauważalne jest wahanie o 0,2 stopnia (niekiedy przy grzaniu temperatura wzrośnie do 38 ale tylko gdy był otwierany inkubator)

2. Wilgotność. Myślałem ze będzie gorzej ale przy napełnieniu wszystkich tacek i pozostawieniu wszystkich otworów wentylacyjnych otwartych wilgotność jest na poziomie 64-66% a przy zasłonieniu poszczególnych otworów można uzyskać wilgotność do 70% lecz w tedy zaczynają parować szybki wiec zacząłem test z dodatkowymi naczynkami zobaczymy co będzie

3. cyrkulacja powietrza. Tak jak pisałem wyżej gdy chce się osiągnąć wyższą wilgotność jest problem gdyż trzeba zasłonić 3 otwory wentylacyjne (pozostaje 9 ale malutkich) i zaczynają parować szybki lecz zobaczymy co będzie później

4. wykonanie. Wykonany jest ok. chodź brakuje jakiegoś uchwytu na górnej części do ściągania pokrywy rowki na wódę mogły by być głębsze.

Inkubator jak dla nie jest ok. w poniedziałek pierwszy lęg i od poniedziałku zaczynam tez zabawę z własnym projektem inkubatora bo szczerze mówiąc za kawałek styropianu i termoregulator trochę za drogo dałem ale myślałem ze będzie to bardziej skomplikowany układ.

a tutaj co znalazłem jeśli ktoś chce mieć mały inkubator styropianowy

obudowa

http://www.hsv.pl/docfile...itra_oferta.pdf

termoregulator

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=536376014

do tego w sklepie żarówki oprawki kabelek i HYGROMETR oraz wiatraczek koszt około 150zł ale znalazłem jeszcze stronę ukraińską tych inkubatorów i ceny są dobre jak ktoś zna język to może się zapytać czy jest możliwość zamówienia gdyż za inkubator elektroniczny wychodzi 180zł

http://www.incubator.com.ua/?id=price&lang=eng
 
 
AndrzejS 


Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Kamyk
Wysłany: 2009-01-23, 12:33   

Witam
Koszt takiego na Ukrainie to tak jak napisałeś około 180 PLN, plus wysyłka 45$ jakieś dwatygodnie. Można z nimi rozmawiać/pisać po angielsku.
Pozdrawiam Andrzej
 
 
 
arizona 


Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 10
Wysłany: 2009-01-28, 19:42   

witam.ja również nabyłem niedawno ten inkubator,mam te same spostrzeżenia co kolega.dzisiaj zacząłem inkubację jaj przepiórczych,zobaczymy co z tego wyjdzie
 
 
bigber 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 54
Wysłany: 2009-01-28, 22:44   

arizona napisał/a:
witam.ja również nabyłem niedawno ten inkubator,mam te same spostrzeżenia co kolega.dzisiaj zacząłem inkubację jaj przepiórczych,zobaczymy co z tego wyjdzie


witam jak u ciebie z wilgotnością bo u mnie kiepsko znaczy tak gdy wszystkie tace sa napełnione to wilgotność jest około 65-68 a żeby zwiększyć musze ulać by na tacy zostało tylko wody na dnie lecz jest to trochę uciążliwe.

kolejna sprawa to pojemność inkubatora gdzie w instrukcji pisze ze wynosi ona 200 jaj przepiórczych a mi ledwo weszło 120

ja również dziś zacząłem inkubacje przepiórek zobaczymy co z tego będzie
pozdrawiam
 
 
arizona 


Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 10
Wysłany: 2009-01-29, 11:33   

wilgotność tak jak u Ciebie 65-68% i ona jest chyba wystarczająca,dopiero przed samym kluciem powinna wynosić 70%.podaję te dane nie z własnego doświadczenia,a z tego co udało mi się doczytać i dowiedzieć na różnych forach.jeśli chodzi o pojemność to oni to chyba liczą na "stojąco".ja niezapełniałem całego inkubatora,mam około 50 sztuk.ciekawe co z tego wyjdzie,bo jajka nabyłem pocztą.pozdrawiam i mam nadzieję,że doczekamy się "potomstwa".jak zaobserwujesz coś nowego,ciekawego daj znać
 
 
bażant 


Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 49
Wysłany: 2009-02-06, 21:57   

Ja jakoś nie mam zaufania do ruskiego sprzętu, raczej bym się na coś takiego nie zdecydował. Już raczej wybrał bym z heki, mozna przynajmniej wstawić do niego automatyczny obrót jaj no i ma grzałke zamiast żarówek, a żarówki lubią się przepalać i to często.

Może jest to dobry inkubator ale chyba dla kogoś kto nie przykłada wagi do tego co inkubuje i robi mało wylęgów np. 2 razy do roku wykluwa sobie kurczaki.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-05-31, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14