Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamikazi
2009-01-06, 16:28
Jemiołuszka japońska
Autor Wiadomość
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2009-01-06, 16:21   Jemiołuszka japońska

Witajcie!


Bardzo potrzebuję wszelkich informacji o jemiołuszce japońskiej (Bombycilla japonica). Czy jest hodowana w Polsce i Europie, zwłaszcza u naszych wschodnich sąsiadów. Gdzie najbliżej można znaleźć tego ptaka u hodowców i kolekcjonerów.

Ptak tego gatunku był obserwowany niedawno w naszym kraju i powyższe informacje będą bardzo przydatne do ustalenia czy mógł być to zbieg z hodowli czy pojaw naturalny. Jeśli Komisja Faunistyczna orzekłaby o naturalnym pojawie było by to pierwsze stwierdzenie tego gatunku dla palearktyki zachodniej! Czyli bardzo ważne wydarzenie naukowe.



Pozdrawiam,
Kasia
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-01, 19:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-06, 18:27   
   Nr Tel.: 502108250


A ja mam pytanie, czy gdy się stwierdzi, że ten ptak się "naturalnie" zabłąkał, czy wtedy automatycznie ewentualni hodowcy stają się "przestępcami" :?: :?: :?:
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2009-01-07, 11:46   

Tak. Na zwierzęta z listy CITES hodowca musi posiadać dokument pochodzenia i być zarejestrowany w Starostwie.
_________________
sajga
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-07, 12:32   
   Nr Tel.: 502108250


sajga, na jakie pytanie tu odpowiedziałeś :d Bombycilla japonica nie jest na listach "CITESowych", ale mnie chodzi o to, czy jak ptaka się stwierdzi na terenie Polski i zostanie umieszczony na listach Komisji Faunistycznej, to czy traktuje się go od razu jak "szczygła".
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2009-01-07, 12:43   

Dla hodowców to nie ma żadnego znaczenia. Przecież ludzie hodują w Polsce bernikle, sokoły wędrowne czy inne ptaki występujące na terenie Polski i jest to zgodne z obowiązującymi przepisami :)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-07, 13:00   
   Nr Tel.: 502108250


Kamikazi, masz bardzo interesujące podejście do tematu :d Szkoda, że sądy i prokuratury go nie podzielają i opierają się na wymysłach zawartch w Ustawach i Rozporządzeniach ;)
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2009-01-07, 23:07   

Jerzy Cwik- Faktycznie zagalopowałem się z odpowiedzią. Odpowiedziałem na Pańskie pytanie , które że tak powiem zmyliło mnie, a właściwie jedno jego słowo "przestępcami".Zasugerowałem się tym, że skoro tak Zacna Osoba pyta to nie warto sprawdzać czy dany gatunek "ktoś umieścił na liście zagrożonych wyginięciem".

Jeszcze dodam , że Pańskie pytanie jest ciągle aktualne.
_________________
sajga
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-01-08, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-08, 00:34   
   Nr Tel.: 502108250


Wiem, ale chyba nikt w naszym pięknym kraju nie jest w stanie na nie odpowiedzieć :| Wystarczy zobaczyć http://pl.wikipedia.org/wiki/Ptaki_Polski i już wiadomo, że wystarczy że "ptak zalatuje" więc już może być "chroniony". Niestety u nas nigdy nie wiadomo, czy jest się przestępcą czy nie :!: Zobaczcie co pisze przy kaczce mandarynce!!! i co ciekawe ten zapis jest teoretycznie zgodny z rozporządzeniem!!! Sam jestem ciekawy co na to prokuratura :?: :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16