Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pweł
Autor Wiadomość
pavelpavel 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-11-19, 21:17   Pweł

Witam
Po tygodniach spędzonych na czytaniu artykułów ustaliłem jedzonko dla swojego stadka kur które mam od miesiąca i odkupiłem z fermy. Mam stadko 70 kur różnych ras a więc postanowiłem ję żywić:

rano: ziemniaki parowane 3 kg+kukurydza mielona 2 kg+ jeden namoczony chleb+dodatek do paszy+susz z zielonek (natka pietruszki) i zastanawiam sięczy dodawać im drożdży spożywczych????????????????? no i ogólnie co o tym sądzicie czy to jest ok??
Wieczorem: 1 kg paszy dala niosek i 2 kg pszenżyta.

Czy to będzie wystarczająca ilość razem dziennie jest około 10 kg ??
 
 
tomo06 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 123
Wysłany: 2008-11-20, 08:45   

Nie musisz tak skrupulatnie przestrzegać tych proporcji. Jeżeli to kurki fermowe to prawdopodobnie dostawały tylko gotową paszę dla niosek i każdy ze składników będzie jakimś urozmaiceniem. Możesz dodawać ma zmianę np. codziennie coś innego. A odnośnie ilości sam zobaczysz co i w jakich ilościach pochłaniają , bo nie wszystko musi im super smakować.
 
 
pavelpavel 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-11-22, 06:28   

Dzięki. Ale wiesz możę czy drożdże spożywcze nadają się dla kur?? Bo pastewne napewno tylko cena jak dla mnie za wysoka. Chce codziennie podawać im to samo żeby jajka i żółtka były tego samego koloru. U nas na wsi utarł się dziwny zwyczaj że im bardziej pomarańczowe żółtko tym jajka bardziej zdrowe :lol: .
 
 
darekmakowski6 


Województwo: Opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 16
Skąd: Rudziczka
Wysłany: 2009-01-12, 21:07   
   Nr Tel.: 609232592


Jeśli chcesz to swoim kurom podawaj ziarno kukurydzy też to wpływa na barwę żółtka drożdży lepiej nie podawaj kurom wiem to z własnego doświadczenia chodzą one wtedy jak pijanie i lepiej im drożdży spożywczych nie podawaj pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12