Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak karmić młode gołębie?
Autor Wiadomość
ewe 


Województwo: małopolskie
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-09-23, 19:33   jak karmić młode gołębie?

zwracam sie z prośbą, czy mółby mi ktoś udzielić informacji na temat samodzielnego karmienia młodych piskląt gołebi, gdyż były one karmione do momentu pojawienia sie piór, po czym zostały dorzucone przez rodziców. pilnie czekam na odpowiedzi!
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2008-09-23, 20:29   
   Nr Tel.: 607041311


Czesc
Ja tez teraz znalazlem mlodego grzywacza i go karmie . Robie to w nastepujacy sposob:
Namaczam troche ziarno lapie go za dziubek otwieram i wsypuje po troche do niegoa on lyka . Po kilku razach daje mu sie napic wody wkladajac jego dziub do niej, sam pije
Ostatnio zmieniony przez karas1987 2008-09-23, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anisch 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 67
Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-06-26, 19:30   Karma dla piskląt gołębi

Też mam pisklę , karmię go papką zrobioną z : glukoza w proszku (1 łyżka stołowa) , mąka ryżowa (pół łyżki stołowej lub 1 łyżka kaszki ryżowej dla niemowląt) , mąka kukurydziana (pół łyżki stołowej) , twaróg tłusty (150 gram) , ćwiartka żółtka i ćwiartka białka jaja kurzego . Dobrze rozgnieść i wymieszać do konsystencji miękkiej plasteliny . Dostałam ten przepis od weterynarza . Żeby był zdrowszy należy rozdrobnić tabletkę dowolnych witamin (na przykład Multiwitaminy) i raz dziennie odrobinkę podawać z wodą . Karmię i poję mniej więcej co półtorej godziny . Lecz sama też mam straszne problemy z podawaniem pokarmu , gdyż nie daje włożyć sobie jedzenia do dzioba , a boję się , że na siłę zrobię mu krzywdę . Czy może ktoś podać mi dobry sposób podawania pożywienia ? :pomocy: Mój adres e-mail : ania-1956@wp.eu
 
 
sebkas2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-11, 12:58   

Ja też mam 2 pisklaki włorzyłem je do klatki z starym gołębiem dają se rade chyba się nauczyły od niego
 
 
reymysterio94 


Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 113
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2010-05-03, 09:01   

ja często zabieram swoim gołębiom młodziaki już opierzone aby szybciej zaczeły budowac nowe gniazdo i znieśc nowe jajka . zawsze trzymam po pare sztuk w swoim pokojui karmie je normalnym suchym zbożem bez żadnego namaczania i podaje im wode karmie je 3 razy dziennie i zawsze udaje mi się je wychować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12