Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mateusz20
2008-12-05, 21:28
Wrześniowe spotkanie klubowe.
Autor Wiadomość
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 78
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2008-08-17, 15:35   Wrześniowe spotkanie klubowe.
   Nr Tel.: 512342889


Drodzy Klubowicze. Otrzymaliście kolejny numer Biuletynu wraz z materiałami o charakterze organizacyjnym, informacje hodowlane no i przede wszystkim zaproszenie wraz ze szczegółowym programem naszego dorocznego spotkania klubowego. Zapowiada się bardzo interesująco więc w imieniu organizatorów oraz Zarządu serdecznie na nie zapraszam. W trakcie spotkania przyjmował będę zapisy na wyjazd na wystawę do Lipska organizowaną dla członków Stowarzyszenia.Szczegóły na miejscu. Do zobaczenia.

PS. Chętnych proszę o kontakt ze mną albo Staszkiem Zerą.
_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
 
 
St. Zera 


Województwo: warm.mazurskie
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 42
Wysłany: 2008-08-20, 21:00   

DRODZY KLUBOWICZE.

Myślę, że tak jak w ubiegłym roku u mnie, tak i w tym roku w Pszasnyszu nie zabraknie Waszego udziału. Jesteśmy już Stoważyszeniem zarejestrowanym a co za tym idzie, spraw i temetów jest bardzo wiele do omówienia. Liczymy na liczne przybycie.
Takie spotkania bardzo integrują i jednoczą, a tego nam potrzeba.
Do zobaczenia . Pozdrawiam Staszek Zera

www.poryroku.republika.pl
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2008-09-12, 15:22   

To już jutro i może do zobaczenia :d ;) :d
 
 
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 78
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2008-09-14, 18:46   Fijalkowo
   Nr Tel.: 512342889


Tradycyjnie już w druga sobotę i niedzielę września wyznaczyliśmy sobie spotkanie członków Stowarzyszenia Hodowców Drobiu Rasowego – Czubatka Polska. Tym razem odbyło się w "Gościńcu Pod Kasztanem” w Fijałkowie pod Przasnyszem. Wcześniej ustalony został program szkolenia (sobota) a także czas na sprawy organizacyjne (niedziela).

Osoby towarzyszące naszym członkom (żony) miały do wyboru program niezależny. W dniu 13.09. br. zwiedzanie ziemi przasnyskiej m.in. zespołu pałacowo-parkowego Karasińskich w Karsnem oraz miejsce urodzenia św. Stanisława Kostki z pięknym sanktuarium.

Szkolenie prowadzili lekarz weterynarii a zarazem wytrawny hodowca drobiu rasowego Jurek Wysocki, prezes Stanisław Roszkowski oraz Wiceprezes dr Marek Łabaj. Wszyscy to zadanie wykonali znakomicie i przede wszystkim interesująco co spowodowało, że sobotnia kolacja nieco się opóźniła. Wieczór to spotkanie rodzinne przy suto zastawionych stołach i żywej muzyce.

Niedzielny ranek rozpoczęliśmy śniadaniem a następnie przystąpiliśmy do zajęć. Żony spotykały się z lekarzem Wandzią Wysocką – specjalizującą się w ochronie weterynaryjnej zwierząt domowych a potem odbyła się prelekcja z dziedziny parapsychologii pt. "Z magią na co dzień”. Członkowie klubu zajmowali się w tym czasie sprawami bieżącego funkcjonowania Stowarzyszenia w tym m.in. sprawozdanie Zarządu oraz zespołów zadaniowych, planami na przyszłość a także propozycjami dalszego usprawniania naszej pracy. Zdecydowano również o organizacji wycieczki na doroczną ą wystawę gołębi oraz kur w Lipsku dla naszych członków oraz udziału w wystawie klubowej w Brześciu Kujawskim. Po tym odbyło się posiedzenie Zarządu, który wysoko ocenił przygotowanie i warstwę merytoryczną spotkania a także fakt wyraźnego postępu w budowaniu więzi międzyludzkich. Z przyjemnością należy odnotować fakt, że w naszym spotkaniu brał udział członek Zarządu Głównego PZHGRiDI p. Ryszard Suski.

Fijałkowo 8.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 632 raz(y) 57,03 KB

Fijałkowo 7.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 626 raz(y) 72,31 KB

Fijałkowo 6.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 629 raz(y) 58,62 KB

Fijałkowo 5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 641 raz(y) 59,24 KB

Fijałkowo 4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 606 raz(y) 55,53 KB

Fijałkowo 3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 634 raz(y) 70,21 KB

Fijałkowo 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 599 raz(y) 74,77 KB

Fijałkowo 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 602 raz(y) 62,17 KB

_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-14, 19:16   

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim przybyłym - pomimo niesprzyjającej pogody - na nasze tradycyjne już wrześniowe spotkanie.

Dla mnie osobiście szczególnie cenne było ono z uwagi na zawiązujące się więzi międzyludzkie. Śmiało mogę powiedzieć, że nie jesteśmy już zbiorem przypadkowych osób ale swoistą drużyną. Powoli zawiązują się w różnych konfiguracjach personalnych znajomości a nawet przyjaźnie.

Ujawnił się też ogromny potencjał intelektualny naszych członków. Znakomicie przygotowane pod względem organizacyjnym (dzięki dla obydwu Staszków - Zery i Olbrysia) i merytorycznym prelekcje, pokazy i wykłady to jest właśnie tak zwane to, czego mogą nam także pozazdrościć inne kluby i stowarzyszenia.

Mamy też swój pozytywistyczny program, który z cała pewnością zaowocuje w przyszłości popularyzacją oraz rejestracją nie tylko w Polsce ale i za granicą kilku nowych ras polskiego drobiu, którymi dotychczas nikt się specjalnie nie interesował.

IMG_0464.jpg
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 114,31 KB

IMG_0470.JPG
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 152,13 KB

IMG_0474.jpg
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 128,67 KB

IMG_0477.JPG
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 143,63 KB

IMG_0479.jpg
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 153,62 KB

IMG_0484.jpg
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 122,76 KB

 
 
Przemek 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 28
Wysłany: 2008-09-14, 19:26   

Witam
Fantastyczne spotkanie. Cieszę się że takie spotkania mają miejsce i będą się powtarzały. Mimo, że widzimy sie nie pierwszy raz, to za każdym razem dowiadujemy się o sobie czegoś nowego, a nasze kontakty zacieśniają się. To świetnie, że Staszku zorganizowałeś dla Pań czas wolny - pierwszego dnia moja żona nie uczestniczyła w zajęciach dla Pań, ponieważ zależało jej aby wysłuchać porad weterynaryjnych Jerzego Wysockiego oraz, co wspominamy do tej pory fantastycznego wykładu Staśka Roszkowskiego (super zdjęcia). Mam nadzieję, że nie będziemy musieli na Jego książkę długo czekać, bo to jest to czego jeszcze na rynku nie było, a myślę, że brakuje nam takiej literatury. Całą drogę do domu żona opowiadała mi o spotkaniu z Twoją żoną, co zrobiło na niej niesamowite wrażenie, chodzi mi o prelekcję "Z magią na co dzień". Z początku sam potraktowałem ten temat dość luźno, teraz widząc jakie wrażenie wywarł on a mojej żonie, sam namawiam ją, żeby zainteresowała się nim dogłębniej.
Porady Jerzego Wysockiego zaczynam od jutra wprowadzać w życie, nie omieszkam konsultować się z nim w razie jakiś problemów zdrowotnych u naszych podopiecznych, bo najcenniejsze są rady specjalisty-praktyka. Jeszcze raz Jerzy dziękuję za konsultacje na miejscu.
Co do wykładów Marka Łabaja na razie nie będę się rozpisywał, poczekam aż On wydrukuje swoje prace, a zapewniam wszystkich, że będzie to nie lada niespodzianka (rozmawialiśmy chwilę na ten temat). Namawiam Marka, żeby nie zwlekał z wydaniem swojego opracowania. Mam nadzieję, że Stasiu Roszkowski umożliwi Mu to i jednocześnie zmobilizuje.
Chcę tu wspomnieć również o poznaniu dwóch młody pasjonatów - Michała i Karola. Na prawdę imponują swoją wiedzą, zaangożowaniem i pasją z jaką opowiadają o swoich zainteresowaniach. Bardzo im tego zazdroszczę. Myślę, że to są osoby, którymi nasze Stowarzyszenie powinno się szczególnie zainteresować, bo mogą z czasem wnieść wiele świeżego spojrzenia i zarażać nas swoim zangażowaniem.

Pozdrawiam

Przemysław Gąsiorowski
_________________
Przemek
 
 
maciej 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 195
Wysłany: 2008-09-14, 22:08   
   Nr Tel.: 666077818


i po spotkaniu a naprawdę warto było pokonać karzdą odległość atmoswera naprawde przyjacielska a prelekcje były szczególnie interesujące zawłaszcza o najpiękniejszych kurach świata i o genetyce jutro postaram się wrzucić kilka fotek
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2008-09-14, 23:20   

Atmoswera super :!: Warto było przyjechać i wysłuchać tak dobrze zorganizowanych wykładów. Oczywiście duże brawa dla organizatorów. Temat opisze troche więcej, ale jutro i w temacie "Fijałkowo", bo dzisiaj jest troche za późno na rozpisywanie się. ;)
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2008-09-16, 21:08   

Jak już wyżej napisałem atmosfera bardzo miła. Spotkanie było bardzo dobrze zorganizowane jak i wszystkie wykłady bardzo ciekawe.
Wykłady Panów Jerzego Wysockiego, Stanisława Roszkowskiego i Pana Marka Łabaja były bardzo interesujące. Bardzo ucieszył mnie temat o chowie wsobnym, z którym miałem nie raz do czynienia i nie raz bałem się czy nic się nie stanie, a tam dowiedziałem się, że nie ma po co aż tak się martwić. Temat o najpiękniejszych kurach świata był bardzo dobrze przygotowany pod względem zdjęć, choć opowiadanie bardzo się przedłużyło, ale z korzyścią dla nas. Pan Jerzy poruszył bardzo ważny temat, dotyczący ochrony weterynaryjnej kur ozdobnych w okresie okołolęgowym, który nie jednemu klubowiczowi pomoże w hodowli.
A tu kilka zdjęć ze spotkania:

ostatnie rozmowy przed sesją zdjęciową ;p .jpg
Pobierz Plik ściągnięto 605 raz(y) 82,58 KB

Pan Stanisław był w pełni humoru .jpg
Pobierz Plik ściągnięto 633 raz(y) 64,05 KB

Pan Stanisław Zera (po lewej) jeśli trzeba było to pomagał jak tylko mógł ;) .jpg
Pobierz Plik ściągnięto 610 raz(y) 60,63 KB

po prawej Pan Michał Studziński, a po lewej nasz user hodowca zielononóżek (Jaras) Pan Jarosław Michałek .jpg
Pobierz Plik ściągnięto 616 raz(y) 91,58 KB

wszyscy dobrze się bawili .jpg
Pobierz Plik ściągnięto 615 raz(y) 69,02 KB

orkiestra bardzo dobrze przygrywała ;p .jpg
Pobierz Plik ściągnięto 613 raz(y) 56,66 KB

przy kolacji .jpg
Pobierz Plik ściągnięto 610 raz(y) 70,95 KB

ON pilnował terenu ;p.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 616 raz(y) 73,25 KB

 
 
Uprawa Kurczaków 



Województwo: Mazowieckie
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-19, 00:10   

Gratulacje! Naprawdę kawał świetnej roboty! Wszystko dopięte na ostatni guzik, no i ta atmosfera....Jechałam do Fijałkowa z mieszanymi uczuciami. Przecież prawie nikogo tam nie znam! Jak to będzie? Jak wytrzymam te dwa dni z obcymi ludźmi?
Było cudownie... poznałam wielu wspaniałych, wielkich ludzi i żałuję, że spotkanie trwało tak krótko.
Sobotni wykład przemiłego Jerzego Wysockiego na pewno pozwoli uniknąć wielu problemów zdrowotnych naszych podopiecznych. Szalenie interesujący pokaz slajdów Stanisława Roszkowskiego (dla mnie zbyt krótki, mogłabym słuchać godzinami) i prelekcja dr. Marka Łabaja to kolejny zastrzyk wiedzy. I jeszcze spotkanie kilku starych, zawsze życzliwych mi przyjaciół, niezwykła gościnność i troska gospodarzy oraz wielkie plany na przyszłość stowarzyszenia... To wspaniałe, że pasja może tak mocno łączyć. Wiem,że razem jesteśmy w stanie osiągnąć wiele i zrobić coś naprawdę wielkiego!. Tak trzymać!!!!!!!!
_________________
Aneta
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2008-09-21, 11:28   

Fijałkowo - mały foto reportaż

P9130014.JPG
co ! twój kogut lepszy?
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 47,3 KB

P9130013.JPG
zapewnili nam wspaniałą zabawe
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 42,25 KB

P9130010.JPG
fotografów było wielu
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 41,8 KB

P9140017.JPG
poranny spacerek
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 53,64 KB

P9140019.JPG
jak tu ładnie
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 56,97 KB

P9140024.JPG
są tu jakieś ryby
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 45,44 KB

P9140021.JPG
zawsze jest o czym pogadać
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 49,62 KB

P9140030.JPG
mam was!
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 42,29 KB

P9140031.JPG
pierwszy rząd siad !
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 46,2 KB

P9140028.JPG
żegna nas kilkadziesią kilogramów dobroci i łagodności
Plik ściągnięto 10689 raz(y) 49,42 KB

 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2008-09-21, 11:38   

Fijałkowo mały foto reportaż

P9140022.JPG
tu byliśmy
Plik ściągnięto 10677 raz(y) 64,54 KB

P9140023.JPG
wejdzmy w gościnne progi
Plik ściągnięto 10677 raz(y) 40,46 KB

P9130001.JPG
szkolenie skupienie ,uwaga fotograf nie będzie przeszkadzał
Plik ściągnięto 10677 raz(y) 38,35 KB

P9130007.JPG
za zdrowie naszych czubatek !
Plik ściągnięto 10677 raz(y) 46,95 KB

P9130008.JPG
słuchajcie uważnie ....
Plik ściągnięto 10677 raz(y) 53,84 KB

P9130009.JPG
... a rok temu wszystko yło na mojej głowie
Plik ściągnięto 10677 raz(y) 46,97 KB

Ostatnio zmieniony przez Wanda Rakoczy 2008-09-21, 11:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2008-09-21, 20:02   Fijałkowo

Dziś właśnie minął tydzień od powrotu z gościnnego Fijałkowa.
Napłyneły już oceny, podsumowania i pochwały bardzo trafne i zasłużone, dlatego myślę że w tej chwili mogę pozwolić sobie na swobodniejszy ton wypowiedzi.

Kiedy wiosną br.nie mieliśmy jeszcze sprecyzowanych planów co do miejsca spotkania,podsunęłam pomysł zorganizowania go w miejscu mojego zamieszkania - Serocku. w ośrodku koła wędkarskiego, malowniczo położonym na skarpie nad Zalewem Zegrzyńskim.
Mogło być dobrze, ale kiedy obaj Staszkowie opowiedzieli mi jakie możliwości daje Przasnysz, szybko wycofałam swoją propozycję, nie namawiając ich już nawet do porównań. I bardzo dobrze! Po Fijałkowie chyba nie ośmielę się wychylić z jaką kolwiek propozycją. Po Świętajnie i Fijalkowie poprzeczka do przeskoczenia jest tak wysoko - ciekawe kto się na to porwie?Ja się poddaję!!
To wspaniałe, że są w naszym gronie ludzie, którzy mogą i chcą podzielić się z nami swą ogromną wiedzą a także przybliżyć nam miejsca na świecie do których tylko nieliczni mają szczęście dotrzeć.
Szkoda Staszku, że Twoje najpiękniejsze kury świata zostały tak brutalnie przepędzone przez dżwięk strojonych instrumentów i szczęk talerzy zwiastujący wspaniałą ucztę i zabawę, ale cóż wszystkie punkty programu są ważne i muszą być zrealizowane. A zabawa była super!
Podziękujmy Gospodarzom i Organizatorom za ich trud,za bardzo ciekawy program, pyszne jedzonko i warunki, które zupełnie nie pozwoliły nam odczuć wrednego jak na tę porę roku zachowania pogody,ale atmosferę jaka tam panowała tworzyliśmy my - wszyscy czubatkowicze i chyba możemy być z siebie dumni!
Jest to już nasze czwarte czubatkowe spotkanie. Byłam na wszystkich. Pamiętam te dwa u Staszka Roszkowskiego w Kazimierowie. Widać było ile nasz Gospodarz włożył serca i pracy aby jak najlepiej nas przyjąć.
Było ciekawe szkolenie. wspaniały gril w dodatku dostawaliśmy w prezencie piękne koguty.A co my jako goście daliśmy z siebie ? Pojedli, popili, łap za koguta i w nogi! Jak natargowisku gdy trafi się jakaś okazja! Byle się sprzedający nie rozmyślił
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2008-09-21, 20:50   Fijałkowo cd.Fijałkowo -

Fijałkowo - cd. okazało się że za dużo było na raz, tak samo jak fotografii

cd. chyba czasem nawet bez zwykłego dziękuję, do widzenia. Przepraszam, oczywiście nie wszyscy! już wtedy zaczynały nawiązywać się jakieś wątłe nitki przyjaźni a tych najszybszych łowców kogutów jakoś teraz nie widać. Pewnie tak zajęli się hodowlą, że na nic więcej nie mają czasu. I dobrze im tak !
My mamy swoje Stowarzyszenie, zrzeszające grupę osób która świetnie czuje się w swoim towarzystwie, szkoli, wymienia doświadczenia i robi plany hodowlane na przyszłość I tak trzymać !

Kiedy spotykamy się po roku są serdeczne powitania, buźka, o! fajnie że jesteś!
Kiedy rozjeżdżamy się do domów - żałujemy że tak szybko minęło.

I chyba dopiero to wszystko razem wzięte daje sens łączenia się w kluby i stowarzyszenia?
pozdrawiam
Wasza Czubatka Wanda Rakoczy

PS. Dziękuję Kolegom, którzy tak wytrwale ze mną tańczyli, chociaż dziwię się im trochę, ja na prawdę nie umiem tańczyć, chociaż przyznam, że bardzo lubię.
Ostatnio zmieniony przez sroszkowski 2008-09-23, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-21, 22:01   

Wandziu,
moim zdaniem byłaś mistrzynią parkietu. Jeżeli byłby taki konkurs na Królową Balu, to wiadomo, kto byłby zwycięzcą.
Bardzo dobrze mi się z Tobą wywijało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 39