Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dajecie jeść dorosłym bażantom?
Autor Wiadomość
grazyna 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 20 Maj 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-07-01, 10:40   Co dajecie jeść dorosłym bażantom?

Witam dopiero zaczynam przygodę z bażantami mam parkę diamentowych .Moja prośba to napiszcie proszę co dajecie im jeść bo byłam u dwóch hmm hodowców i każdy coś innego mówił jeden żeby dawać tylko pełne ziarna pszenicy i rzepaku 8) drugi ,że to co kury czyli wszystko i np całe buraki,marchew .Co dajecie bo wydaje mi się ,że takie jedzenie to zbyt ubogie i jesli warzywa i owoce to jakie ? i czy całe czy szatkowane ? I czemu moja para nie składa jajek ? ;(
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-09, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-07-01, 14:06   
   Nr Tel.: 694 310 917


grazyna, Napisz coś więcej o tej parce?..w jakim jest wieku i kiedy ją nabyłaś/dostałaś?...

Ja moim bażantom daję mieszankę paszy dla bażantów. Jest to gotowa mieszanka ziaren, a znajdują się tam ziarna - pszenicy, słonecznika, kukurydzy, trochę grochu. Prócz tego dostają dużo zieleniny - mleczy, pokrzyw, koniczyny, jak zerwę tak podam, one same niech też się trochę pomęczą i sobie rozdrobnią. Z owocami, czy warzywami to jakoś szczególnie im nie dogadzam, raczej dostają to co z drzewa spadnie, lub zostaje w domu niezjedzone, wtedy potrę je na grubszych oczkach tarki i w takiej postaci podaję.
_________________
www.agarys.pl
 
 
grazyna 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 20 Maj 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-07-01, 14:46   

co do wieku to ja sie nie znam a samiec jest napewno kilku letni samica nie mam pojęcia :hmm: u nas gotowej mieszanki dla bazantów nie mogłam dostać ale w takim razie dodam kukurydzę ,słonecznik i groch .Mam te parke w wolierze zastanawiam się czy mozna je wypuszczać tak jak kurki czy jednak nie ? A ptaki sa u mnie około 2 mcy
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-07-01, 18:11   
   Nr Tel.: 694 310 917


W takim razie powinny się zaaklimatyzować i samica powinna znieść kilka jajek, tylko teraz nie wiem czy nie jest już za późno, ptaki powoli zaczynają się pierzyć, więc nawet jeżeli zniesie Ci jajka to jest duże prawdopodobieństwo, że będą puste. Moje już przestały się nieść, ale jeszcze nic straconego.
Jeżeli chodzi o bażanty diamentowe to jest dobrze gdy samiec ma więcej samic, zazwyczaj w trakcie godów samiec jest bardzo agresywny i często się zdarza, że samiec w swojej agresji godowej oskalpuje samicę, a nawet potrafi zabić.

Nie radziłabym Ci ich wypuszczać, bo mogą zwiać :P chyba, że podetniesz im lotki w skrzydłach, ale teraz zaczyna się pierzenie bażantów, więc lepiej, jeżeli się zdecydujesz, zrób to po i pamiętaj, aby ten zabieg powtarzać co roku.

Jeżeli będziesz dodawać groch i słonecznik sama to nie dawaj go zbyt wiele.
_________________
www.agarys.pl
 
 
innocentt 


Województwo: Opolskie
Wiek: 36
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-29, 19:58   

Nie polecam wypuszczania bażantów poza wolierę ponieważ na 100% zwieją. Obojętnie co zrobisz to później samca napewno nie złapiesz.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-07-29, 20:06   

innocentt, Nie zawsze,mam 6 samców chodzą cały dzień wolno po ogrodzie,tylko na noc są zamykane w wolierach.Oczywiście mają podcięte lotki :D
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2008-07-29, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
asdfg 
Zbyszek



Województwo: lubelskie
Wiek: 67
Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-11-04, 18:30   

Witam,
od wiosny zajmują się bażantami /9 szt./, czyli też jestem nowicjuszem.
Moje jedzą zaskakująco dużo "zieleniny": mlecz, trawa, pokrzywa, koniczyna, galązki z drzew owocowych, szczególnie śliwy, itp. Uwielbiają salatę.
Bardzo lubią też jabłka, które podaję tylko poćwiartowane i inne owoce, np. owoce irgi i czarnego bzu.

Podstawowa pasza to u mnie pszenica z dodatkiem słonecznika. ok. 10%.
Co kilka dni mieszanka dla gołębi z kukurydzą.
Za kukurydzą jednak nie przepadają.

Wszystko oddadzą za białego robaczka, którego kupuję z sklepie wędkarskim, jako rzadki smakołyk, który zjadają z ręki siedząc na moich kolanach.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13