Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pomocy!!!
Autor Wiadomość
Vela 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 2
  Wysłany: 2008-05-22, 04:30   pomocy!!!

Witam wszystkich,
Mam pytanie, a nawet kilka w temacie wolier.
Sprawa wygląda tak, że kompletnie nie znam się na ptakach, ale studiuję architekturę krajobrazu i obecnie jestem na etapie robienia magisterki - ogólnie jest to projekt minizoo ze zwierzętami gospodarskimi. W planach mam też zaprojektowanie 3 wolier: z ptakami wodnymi, z kurakami (przepraszam, jeżeli używam złego słownictwa, ale nie wiem jak to nazwać ptaki grzebiące?) i trzecia woliera z gołębiami, albo innymi latającymi.

Dobra przechodzę do konkretów:
1. Czy są firmy, które sprzedają woliery gotowe, ale takich konkretnych wymiarów? Jak tak, to prosiłabym o namiary. Chodzi mi tu najbardziej o tą wolierą dla gołębi.
2. Jakie ptaki polecacie? Szczególnie chodzi mi o kury itp., jakie gatunki można bez problemu trzymać w jednej klatce i które nie mają szczególnych wymagań?
3.Czy jeżeli w wolierze dla kaczek będą takie kaczki jak karolinka lub mandarynka to czy woliera musi mieć siatkę na górze (w miejscu gdzie planuję umieścić tą wolierę rośnie drzewo)? Jakie inne gatunki mogą być w jednej wolierze?
4. Co do gołębi podobne pytanie: Jakie gatunki/odmiany?

Założenie jest takie, że ma być to na maxa edukacyjne dla dzieci, dlatego zależy mi na jak największej liczbie rodzajów ptaków (ma być kolorowo i głośno :) )

Planowane wymiary wolier to:
Dla kur: 12x9m
Dla wodnych:15x14
Dla gołębi: brak koncepcji

5.Myślicie, że te wymiary są wystarczające?

Ostatnie pytanie: 6. Proszę o polecenie fachowej literatury związanej z hodowlą ptaków i planowaniem i budową wolier.


Za wszelką pomoc z góry pięknie dziękuję!!!!
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2008-05-22, 09:17   

Vela, podobne tematy już istnieją.

Odnośnie kaczek to możesz kupić kopiowane i nie odlecą, ale ja polecał bym woliere zasłonić i z góry tak dla większego bezpieczeństwa ptaków.

Odnośnie kur to jest masa ras, łatwiejsze i trudniejsze. Ja polecał bym na początek silki, ale takie czyste od dobrych hodowców. NIe jakies mieszańce. No i jeszcze można nabyć tutaj czubatki, zielononóżki no i cochiny miniaturowe.

Odnośnie gołębi ozdobnych to też jest kilka ras które są łatwe. Chyba najczęściej hodowane to są pawiki, garłacze, kingi.

Jeśli chodzi o woliery, to lepiej jest wynająć stolarza który Ci to zrobi według własnych potrzeb lub jeszcze jakiegoś złotego rączkę. Firmy cię odrą ze skóry i kasy a gotowe woliery zazwyczaj są małych rozmiarów no i nie zawsze się podobają.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Vela 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-05-24, 01:33   

Dzięki za odpowiedz. Na pewno wezmę pod uwagę polecane rasy.

Jednak jeżeli ktoś zna firmy sprzedające gotowce woliery to proszę mi powiedzieć.
Sama bym tak strasznie na to w mojej pracy nie nalegała, ale ma być ona zrealizowana w jednym ogrodzie botanicznym (dlatego tak mi zależy na przygotowaniu merytorycznym) i pani dyrektor tego ogrodu nalega, aby woliera była gotowa, no ale może uda mi się jej wytłumaczyć większe koszty itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12