Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
19 dzien inkubacji
Autor Wiadomość
marekF 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 15
Wysłany: 2008-03-20, 21:45   19 dzien inkubacji

Witam
Dzisiaj mija 19 dzien inkubacji. Wstawilem jaja 1 marca o godz 13. Temp utrzymywana 37,4 -38. Wilgotnosc 60 - 62%. Od 16 dnia przestalem obracac jaja.
Wczoraj podnioslem wilgotnosc do 70%. Nic sie nie dzieje.
Moze ponakluwac jaja?
Pozdrawiam
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-03-20, 21:58   
   Nr Tel.: 503362871


marekF, czyje jajka masz w inkubatorze 19 dni to nie jeszcze nic złego . Powinieneś chyba poczekać do pełnych 3 tygodni , a z nakluwaniem to bym się zastanowił ? Sprawdz kilka jakek w ciepłej wodzie jak wszystko jest ok to jajko bedzie się poruszać
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-03-20, 22:15   

marekF, Trochę dziwnie mi to wygląda, jajka przestaje się obracać 19 dnia, a nie 16, czy prześwietlałeś jajka??
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-03-20, 22:24   

Poczekaj lepiej, może podczas inkubacji była za niska temp. i stąd ten poślizg czasowy. Ale ogólnie uważam, że nie masz się czym martwić, bo zazwyczaj (przynajmniej u mnie) kurczaki dają o sobie znać ok 20 dnia ;)
A co do obracania jajek to tak jak pisze Mateusz, przestaje się je obracać 19 dnia, temp. obniża się o 0,5 stopnia (ok 37,2) no i zwiększa się wilgotność.
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-20, 22:39   

Jeśli to kurczaki, to się nie martw. Kurczaki klują się przeważnie 21, a nawet 22 dnia inkubacji. Zależy czy liczy się z dniem wsadzenia jajek do inkubatora. 21 bez liczenia dnia wsadzenia jajek. Nie martw się, zaczną się kluć jutro. A może nawet dzisiaj zaczeły. Nie nakuwaj jajek. To zawcześnie. Jajka możesz nakuć 23 dnia, po spławieniu, kiedy będizesz wiedział, że jest w jaju zywy kurczak, tyle, że nie ma siły się wykluć. Przy jajkach trzeba być cierpliwym. Nie można niczego robić zbyt szybko, a nakuwanie to ostateczność, kiedy już większość się wykluje i jest już dość późno. (23 dzień inkubacji). Mitem jest to, że pławiąc jajka ptaków grzebiącch zawsze topi się zarodki. Trzeba to robić odpowiednia, w odpowiedniej wodzie.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
daniel g. 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 14
Skąd: z Polski
Wysłany: 2008-03-20, 23:17   Re: 19 dzien inkubacji

marekF napisał/a:
Witam
Dzisiaj mija 19 dzien inkubacji. Wstawilem jaja 1 marca o godz 13. Temp utrzymywana 37,4 -38. Wilgotnosc 60 - 62%. Od 16 dnia przestalem obracac jaja.
Wczoraj podnioslem wilgotnosc do 70%. Nic sie nie dzieje.
Moze ponakluwac jaja?
Pozdrawiam

Powstrzymaj sie jeszcze 1 albo 2 dni dadzą se radę
Pawi Król i dadzio mają racje spław je to się dowiesz co robić dalej, albo przyłóż jajo do ucha i delikatnie postukaj to powinny się już odezwać. :D Będzie dobrze ;) :taniec:
_________________
Pozdrowienia dla wszystkich hodowców <-: (:(:(:
 
 
 
marekF 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 15
Wysłany: 2008-03-20, 23:20   

Krzysiek Prokop napisał/a:
, temp. obniża się o 0,5 stopnia (ok 37,2) no i zwiększa się wilgotność.

Obnizyc temp? W tej chwili mam 37,7. Grzalka wlacza sie jak jest 37,5, podnosi do 37,8 i wylacza sie. Bezwladnosc grzalki podnosi temp do 38.
Wilgotnosc mam 70%.
Moze zapalic jajkom swiatlo?
Pozdr
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-20, 23:30   

Najlepij jest obniżyć temperaturę o 0,5 stopnia, ale nie jest to konieczne. Ma to zastosowanie głównie w wylęgarniach.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-03-20, 23:36   

Jajka pod kwoką mają ciemno a i tak lęgną się kurczaki, więc zapalanie światła nie jest konieczne. Może po prosu jeszcze nie czas na nie, spokojnie, poczekaj do 21 dnia i dopiero jak wtedy nic nie będzie słychać do się zaczniesz martwić ;)
 
 
jurek 


Województwo: śląskie
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: ok.Raciborza
Wysłany: 2008-03-21, 08:40   

Ja tak jak marekF w tym samym dniu wsadziłem jajka do inkubatora,mam te same parametry temperatury i wilgoci co u markaF.Gdy nadszedł 19 dzień inkubacji postanowiłem przełożyć jaja z rolek na siatkę,otworzyłem inkubator i bardzo się zdziwiłem,ponieważ usłyszałem piski na początku myślałem że zle słyszę ale gdy przekładałem jaka zobaczyłem że 9 z nich było już z otworkami,to było wczoraj rano a przecież 12 godz.wcześniej jeszcze je obracałem,jeden wykluł się wczoraj wieczorem rano miał już 8 rodzeństwa,reszta w drodze.
 
 
miciek13 



Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-03-21, 23:31   

witam. ja myślę że nie ma znaczenia czy obracania jaj zaprzestanie się na 3 dni przed kluciem kluciem czy obraca się do samego klucia,kwoka obraca je do samego końca a pozatym temperatura pod nią też ulega wahaniom i potrafi wyprowadzić do 98%piskląt w tak niesprzyjających warunkach.Czasami bywa też że pisklęta wyklują się dzień wcześniej,a czasem nawet 2 dni pózniejzależy od warunków panujących w otoczeniu.Ona nie może włączyć sobie dodatkowej żarówki ani spiral,a temperatura inkubacji huśta się nawet po 2-5 stopni,a jednak kury nie wyginęły. :?:
 
 
 
marekF 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 15
Wysłany: 2008-03-22, 10:56   

Witam
Dzisiaj zapaliłem im żarówkę 40 W. Za chwile usłyszałem pisk. W tej chwili w jednym jajku robi dziurke od spodu.
Pytania:
Czy już przełożyć jajko na półkę w inkubatorze z siatką?
Jak dlugo ma być w tej półce /klujniku/? Do wyschnięcia?
Czy w inkubatorze podać im picie i jedzenie?
Pozdrawiam
 
 
jurek 


Województwo: śląskie
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: ok.Raciborza
Wysłany: 2008-03-22, 14:51   

marekF zależy na czym teraz te jajka leżą,jeżeli na rolkach lub siatce o wielkich odstępach to mogą małe pisklęta wpadać w te szczeliny,po drugie dobrze by było gdyby te jajka leżały już na tej siatce 3 dni przed kluciem,gdy się wyklują poczekaj do wyschnięcia puchu i nie trzeba podawać wody ani jedzenia w inkubatorze.
 
 
miciek13 



Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-03-22, 23:15   

Witam.Niema co sie martwić ptaki po wykluciu mają zapas składników odżywczych z wchłoniętego żółtka na jakieś 12-24 godz.Ale po tym czasie bezwzględnie powinny dostać pokarm,a przedewszystkim wode. Życze powodzenia.
 
 
 
marekF 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 15
Wysłany: 2008-03-23, 00:31   

Wlasnie w tej chwili/ no 15 min temu bo musialem ochlonac/ wyklul sie pierwszy.
Zostawilem jaja na rolkach, pod nimi jest polka z siatka. Kurczaczek sie wyklul i spadl 8 cm w dol na siatke. I to nie jest ten ktory pierwszy zrobil dziure w skorupce. Do rana zostawie go w tej polce.
Sory za moje emocje, ale jest to "moj pierwszy raz". Te inne jaja piskaja, i ..wlasnie nie wiem, poczekam az spadna do drugiej polki.
Pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12