Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dla ciała i ducha - czyli przepisy kulinarne
Autor Wiadomość
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-18, 23:13   

Spaghetti po wiejsku

Jest to przepis, który sam wymyśliłem z chęci zrobienia czegoś innego niż normalnie, jak by to określić – świeży powiew, innowacja. Jest to przepis na 4 – 6 porcji.

Składniki:
- kiełbasa śląska 4 - 6 sztuki
- cebula biała(duża) 4 -//-
- cebula czerwona 1 -//-
- pomidor 3 -//-
- ogórek kiszony (średni) 2 -//-
- przecier pomidorowy 0,5 – 1 słoiczka
- przyprawy do smaku (sól, kolorowy pieprz, curry, oregano)
- śmietanka i mąka
- długi makaron

Sposób przygotowania:

Do średniego garnka wlać wódę, dodać do niej sól i odrobione oliwy, poczekać aż się zagotuje. Następnie włożyć do wrzątku makaron. Tag długo gotować aż makaron będzie aldente. Następnie studzimy go pod bieżąca zimną wodą.
W miedzy czasie pokroić wszystkie składniki w kostkę (cebule można pokroić w piórka). Wszystkie pokrojone składniki wkładamy do garnka (podobnej wielkości jak garnek na makaron). Zalewamy woda tak, aby powierzchnia wody znajdowała się około 2 centymetry nad składnikami. Następnie dodajemy przecier i przyprawy, z przewagą oregano. Gotujemy do momentu stwierdzenia, iż kostka kiełbasiana jest zdatna do spożycia (jest to gwarancją, że jeśli kiełbasa jest już ugotowana to na 100% pozostałe składniki też). Kolejnym krokiem jest zmniejszenie ognia i delikatne zaciągniecie sosu przy użyciu mąki i śmietanki (najlepiej nadaje się do tego celu „śmietanka do gotowania Rama” – nie warzy się w wysokiej temperaturze).
W ten sposób mamy gotowy pyszny sos. Po przygotowaniu poszczególnych porcji wierzch potrawy można posypać startym żółtym serem, natką pietruszki lub koperkiem.

Życzę smacznego
 
 
Nikon 
Dawny---> Plutek19



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Woźniki
Wysłany: 2006-12-19, 19:25   

Polecam Spaghetti po wiejsku jest bardzo dobre. Nietrzeba tak sztywno trzymać się przepisu można w nie wsadzić co jest aktualnie pod ręką lub w lodówce. :mrgreen: :-D ;-)
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
  Wysłany: 2007-01-04, 20:42   mus czekoladowy

Starsi ludzie mawiają, że na spokojność najlepsze są ziółka (nie ważne, w jakiej postaci). Za to na zszarpane nerwy, chandrę i zły nastrój najlepsza jest czekolada. Tak wiec postanowiłem zamieścić poniżej kapitalny przepis, który moja mamuśka znalazła w jednym z damskich czasopism. Jest to mianowicie „mus czekoladowy”, osobiście nazwałbym go czekoladowym puszkiem, ale to i tak by nie zmieniło jego smaku. A jest naprawdę wspaniałym rarytasem.

Tak wiec do przygotowania „musu czekoladowego” będzie potrzebne 200g mlecznej czekolady (2 tabliczki), 400g śmietany kremówki, 3łyżki cukru waniliowego, 1 łyżka rumu oraz kawałki czekolady do dekoracji. (Przepis na 4 porcje)

Sposób przygotowania:
Czekoladę należy rozpuścić w kąpieli wodnej. Następnie schłodzoną śmietankę należy ubić na sztywno z dodatkiem cukru waniliowego. Po wystygnięciu czekolady dodaj do niej pomału ubitą śmietanę oraz rum i delikatnie wymieszaj. Gotowy mus rozlej do miseczek i odstaw na około godzinę w chłodne miejsce (lodówka). Przed podaniem udekoruj deser kawałkami czekolady.

Czas przygotowania około 30 minut.

Życzę smacznego.
 
 
spicifer 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 279
Wysłany: 2007-01-04, 22:44   

Już się przestraszyłem, że na tej stronie będą się pojawiać przepisy z mięsa drobiowego, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, to by było niesmaczne;
czymś jednak się to forum różni od innych podobnych, tutaj na prawdę inaczej się traktuje zwierzęta
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-06-23, 17:58   

naleśniki po Łukaszowemu

dziś naszła mnie wielka ochota na naleśniki więc poszedłem do sklepu, kupiłem mleko, dzem i zabrałem się za robienie ciasta

skład :

- jajka
- mleko
- cukier
i najważniejsze – MĄKA ZIEMNIACZANA

tak mi się bardzo ich chciało że nie patrzałem jaką biorę, naleśniki wyszły super lux :D twarde jak skała można na nich zęby połamać :D a żeby było ciekawie to przy okazji ich smażenia sms-owałem z znajomymi co drugi naleśnik spalony :ops:

cały tydzień same poraszki kulinarne wczoraj zjadł bym kosarza w rosole
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-06-23, 18:04   

Wspułczuje ja mam dobry przepis na sałatkę owocową a oto i on:
Jedni jabko
Dwa banany
Jeden pomarańcz
trzy kiwi
Przepis stworzyłem sam na technice w szóstej klasie Sprubujcie zrobić albo ją pokochanie lub znienawidzicie :D :D :d
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-06-23, 18:06   

Kituś napisał/a:
sałatkę owocową

U nas w domu się tworzy takie sałatki na święta, nazywamy to ali mama i dajemy byle wiecej różnych owoców :D
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-06-23, 18:08   

tylko jest mały drobiazg nie robiłem jej dawno i nie pamiętam dobrze przepisu lecz wydaje mi sie ze podałem dobry :hmm:
Ostatnio zmieniony przez Kituś 2007-08-29, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-06-23, 18:11   

łeeee...... :!: moje naleśniki lepsze

nigdy jeszcze takich nie jedliście :D zresztą i ja też NIE :!: 8-)
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-06-24, 08:11   

PRZEPIS NA ORZEŻWIAJĄCY NAPÓJ
przygotuj
-szklanke
-łyzke
-cukier
-cytryne
-wode z kranu
SPOSOB PRZYŻADZENIA
do szklanki włoz 3 lyzki cukru i 3 łyżki soku prosta z cytryny,zalej woda i włoż do loduwki na 15 min.
ORZEŻWIAJĄCY NAPÓJ GOTOWY.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-07-05, 21:01   

Biały piernik
Paluchy lizać :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
800g mąki
500g miodu (lepszy jest naturalny)
300g cukru
1szkl. mleka
50g rodzynek lub moreli (nie są konieczne)
4 jajka
50g masła
3 opakowania przyprawy do pierników
płaska łyżeczka sody oczyszczonej
2 tabliczki białej czekolady (na polewę)
szczypta soli
1.Podgrzać miód,cukier i mleko , dodać masło przyprawy i sól
2.do ostudzonej masy dodać ubite jajka, mąkę i sodę dodać bakalie ,przykryć ściereczką i odstawić na 2 godziny.
3.Piec w formie posmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką ok 60 min(ale to jest za mało sprawdzałem po upływie godziny i był nie upieczony lepiej co jakiś czas sprawdzać)Najpierw 190stopniach a po 30 min w 180.
4. Przestudzony polać rozpuszczoną z odrobiną masła biała czekoladą
życzę smacznego
 
 
lamus2222 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 39
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 103
Wysłany: 2007-07-25, 15:18   

Ogórki chili
Składniki:

- 2 kg ogórków
- 2 płaskie łyżki soli
- liść laurowy
- marchew
- czosnek
- koper
- chrzan
- olej
Zalewa:
1 1/2 szklanki octu, 1 szklanka wody, 40 dag cukru, łyżeczka chili w proszku (polecam Kamisa - najostrzejsze)
Przepis:
Ogórki umyć, nie obierać, przekroić wzdłuż, posolić 2 płaskimi łyżkami soli, wymieszać, odstawić na 3-4 godziny. Składniki zalewy zagotować. Do słoików włożyć: oczywiście ogórki :) dość ciasno, żeby wystarczyło zalewy, liść laurowy, kilka plasterków marchewki (może być surowa, może być obgotowana), pół ząbka czosnku, koper, chrzan, po łyżce oleju. Zalać zalewą, pasteryzować 10 minut.
Ogrórki swietnie smakują polecam .....
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-22, 13:33   

PYTANIE DO PANA STANISŁAWA

http://youtube.com/watch?v=PqYb-fcg_4I

na końcu tego nagrania jest że Pan razem z Bartkiem specjalizujecie się w winach , miodach pitnych itp...

Może poda na Pan jakiś ciekawy przepis?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2010-01-17, 14:02   
   Nr Tel.: 609091356


Pamiętacie może jeszcze z dzieciństwa takie karbowane ciastka przez maszynkę, były one robione na skwarkach. To jest jedyna rzecz w kuchni którą potrafię robić (poza podstawowymi oczywiście) Dla wielu jest to smak już zapomniany, ale ja kiedy mam okazję i kiedy mama lub babcia mnie z kuchni nie wygoni :D to biorę się za pieczenie tych cudownych można powiedzieć że ludowych ciastek, bo ciastka te są "krajowe"
Przepis:
*30 dag Skwarek
*60 dag Mąki
*4 łyżki śmietany
*4-5 żółtek
*2 łyżeczki cukru waniliowego
*30 dag cukru lub cukru-pudru
*2/3 kostki margaryny

1. mąkę, cukier, cukier waniliowy dokładnie przesiać
2. przemielić skwarki przez maszynkę 2 razy
3. do maki, cukru.... dodać żółtka, skwarki, margarynę, śmietanę
4...dobrze zamisić
5. odrywać kawałki ciasta i mielić w maszynce. ciastka będą wychodzić przez specjalną formę którą należy zamontować odkręcając gwint maszynki wkładając okrągłą formę i przykręcając gwint z powrotem. ciastka mogą mieć dowolną długość lecz polecana to ok 10-12 cm.
6.Gotowe ciastka układamy na blaszce wyłożone papierem do pieczenia, można też wysmarować blaszkę margaryną lecz później przy wyjmowaniu ciastka nie będą chciały łatwo odchodzić i mogą się łamać.
7. Piec w 180*c przez ok 15< min do momentu złotego koloru

;) Tradycyjne ciastka przez maszynkę doskonale się przechowują w szczelnie zamkniętym pudełku w sieniach zachowują idealną kruchość nawet przez miesiąc ;)
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Dyvid 
Dawid Grzesik



Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 78
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2010-12-18, 17:35   
   Nr Tel.: 530-967-845


Ja chciałem zaproponować moją wariacje na danie z kurzych jaj czyli jajecznice .

Jajecznica z dodatkami,

Na rozgrzaną patelnie z tłuszczem wrzucamy pokrojoną cebule w kostkę. Podsmażamy ,a następnie dodajemy pokrojoną kiełbasę lub szynkę i paprykę czerwoną też pokrojoną w kostkę . Następnie dodajemy pokrojone pomidory podsmażając do zrobienia się na patelni czegoś w rodzaju sosu. Dodajemy zielony szczypiorek i wbijamy jaja.(Ja zwykle wbijam trzy na porcje) Doprawiamy solą i pieprzem do smaku i smażymy do pożądanej konsystencji.
Smacznego.
Ostatnio zmieniony przez Dyvid 2010-12-18, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12