Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptak dla każdego....
Autor Wiadomość
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2008-04-22, 17:46   

Synogarlice senegalskie aż takie łatwe nie są ;)
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
kardynał 


Województwo: śląskie
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-05-12, 17:31   

Ja bym polecał każdemu początkującemu hodowcy mewki albo zeberki sam od nich zaczynałem i mam je do dziś i są bardzo proste w hodowli.
 
 
czaxa 


Województwo: Wielkopolska
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-08-24, 11:32   początkująca

Cześć!
Chciałabym mieć w domu kanarka, ie chodzi mi o wielką hodowlę po prostu zafascynowały mnie te zwierzęta czytałam wiele artykułów na ten temat żeby zobaczyć czy w ogóle się nadaję... mam pytanie
CZY MOGĘ MIEĆ JEDNEGO KANARKA SAMCA LUB SAMICZKĘ CZY OBOWIĄZKOWO DWA?

Mam już odpowiednie miejsce na klatkę
Aha jeszcze jedno czy kanarkowi nie przeszkadzało by w pokoju towarzystwo innych zwierząt (chomik, ryby, pies)
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2008-08-25, 13:01   

czaxa kanarków nie trzeba trzymać obowiązkowo dwóch. Jak chcesz mieć jednego to lepszy byłby samiec, gdyż będzie Ci śpiewać przez cały rok, a jakby był z samicą to śpiewałby sporadycznie zazwyczaj w okresie lęgowym. Chomik i rybki raczej nie powinny mu przeszkadzać, a pies może być, lecz w odpowiedniej odległości, aby ptak nie czuł się zagrożony. Mój kanarek przezwyczajił się do psa, a pies do kanarka i nic się między nimi nie działo nawet jak kanarek latał luzem po domu. Nie widzę problemu, abyś kupiła sobie tego pięknego ptaszka i cieszyła się jego pięknym śpiewem. Mój, np.; nauczył się śpiewu słowików, które śpiewały za oknem i świstu czajnika. Fajnie to brzmiało, piękny śpiew słowika, a przerwami świst czajnika. :d Pozdrawiam i życzę spełnienia tego zakupu. ;)
 
 
Kehn 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-01-13, 20:33   

a co powiecie o gołębiach diamentowych?? Łatwe w hodowli itp...
 
 
Panna Anna 



Województwo: Mazowieckie
Dołączyła: 29 Maj 2009
Posty: 19
Wysłany: 2009-09-16, 10:19   

a ja polecam ryżowce - także od nich zaczęłam moją hodowlę i jak na razie nie mogę powiedzieć złego słowa - są czyste (uwielbiają kąpiele), mają świetny charakter (wesołe, ale jednocześnie nie zanadto hałaśliwe), wytrzymałe, łatwo po nich posprzątać. Nie rozrzucają ziarna z pojemników. Jedynym problemem mogą być łuski, które ze względu na swoją lekkość łatwo się "rozsypują" dookoła klatki. Ale nie jest to jakiś olbrzymi problem.
Oczywiście polecić można też zeberki czy mewki, ale są (moim zdaniem) głośniejsze i wiecej brudzą od ryżowców.
Ostatnio zmieniony przez Panna Anna 2009-09-16, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13