Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum szkoleniowe
Autor Wiadomość
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2008-02-23, 21:16   Centrum szkoleniowe

Przeczytałem właśnie na onecie, newsa o organizowaniu w Rumunii kursów dla baców :
http://wiadomosci.onet.pl/1698124,12,item.html

Wcześniej natknąłem się na informacje o holenderskim centrum szkoleniowym oferującym wykłady i warsztaty z zakresu opieki, zapobiegania chorobom oraz hodowli zwierząt, w tym również ptaków ozdobych. Organizacja ta to Practical Training Center+ www.ptcplus.com .

Skoro w innych krajach powstały takie projekty, to czy u nas mogło by również coś takiego powstać? Może w ramach lub pod opieką jakiegoś związku można by stworzyc taką pokazowo-dydaktyczną hodowlę. Jak widać w Rumunii szkolenia chcą finansować z funduszy unijnych.
_________________
© Michał "Lobo" Bugajski
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-02-23, 21:22   

W Polsce jest organizowany, a raczej kiedyś był, a w tym roku maił być reaktywowany kurs bacowania. Były tam 3 przedmioty: wyganianie owiec, ganianie owiec i obowiązkowy język rosyjski. Teraz zamiast ruska miał by być Angol
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-02-23, 21:33   

A co do różnych kursów, to przez ostatni rok jest w mojej okolicy bardzo dużo organizowanych. Ostatnio byłem, na szkoleniu w sprawie środków ochrony roślin, kolejny to unasiennianie samic zwierząt hodowlanych i, kurs dotyczący pasz. W przyszłym tygodniu jest w gminie kurs compliks complajks, (nie wiem czy dobrze napisałem) wiec wystarczy, przejęci się do gminy lub do ODERu , i na pewno cos się dla siebie znajdzie
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2008-02-23, 21:46   

Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o szkolenia z zakresu hodowli ptaków ozdobnych, ewntualnie utrzymania i opieki nad ptakami w chowie przydomowym, czyli to co akurat nas obchodzi. Szkolenia teoretyczne to za mało, najważniejsza jest praktyka i tu musiała by być pokazowa hodowla.
Kiedyś widziałem ogłoszenie na temat organizach szkoleń z zakresu hodowli bażantów łownych i ozdobnych , ale sposób w jaki było sformuowane świadczył o niskim poziomie merytorycznym.
_________________
© Michał "Lobo" Bugajski
Ostatnio zmieniony przez el lobo 2008-02-23, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-02-23, 21:53   

Wiesz, ale jest problem gdzie taka, hodowle ulokować, a po drugi czy było by zainteresowanie na taki kurs?? Osobiście powiem, że na kilku kursach i szkoleniach byłem, w jednych była cześć teoretyczna a winnych też trochę praktyki, ale moje zadnie, że jeżeli ktoś chce czegoś się nauczyć to nawet z części teoretycznej dużo wyniesie i będzie umiał to w praktyce zastosować.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-23, 21:58   

Idea piękna, ale jak na mój gust mało realna ... Niestety podzielam obawy Mateusza, że zainteresowanie byłoby znikome, poza tym skąd brać fundusze ???
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2008-02-23, 22:23   

Hodowla pokazowa mogła by powstać np. przy jakiejs uczelni rolniczej, wówczas zarówno centrum szkoleniowe jak i sama uczelnia miały by z tego korzyści. Takie centrum mogło by też działać w ramach szkoły rolniczej. Jest dużo opcji, nawet inicjatywa prywatna mogła by sie sprawdzić
_________________
© Michał "Lobo" Bugajski
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-23, 22:45   

Szkolenia są żelaznym punktem planu pracy każdego szanującego się związku hodowców na świecie. Kilkakrotnie uczestniczyłem w kilku szkoleniach gołębiarskich organizowanych przez PZHGRiDO, w tym jedno w Białymstoku - byłem zaskoczony ich wysokim poziomem merytorycznym. Takie spotkania, dobrze przygotowane i na które trafiają chłonni wiedzy ludzie są bezcenne, bo spotykają się na nich praktycy mogący podzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą. Wiele więc zależy od chłonnych wiedzy ludzi, mniej od pieniędzy.
 
 
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 78
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2008-09-29, 11:02   
   Nr Tel.: 512342889


Jak najbardziej popieram. Sprawą powinien zająć się na poważnie PZHGRiDO.Jeżeli nie jest w stanie stworzyć stałego Ośrodka to przynajmniej organizować dorażne szkolenia /kursy/ z wybranych tematów. Zapotrzebowanie jest , chodzi tylko o to ile to będzie kosztować. Może rzeczywiście można skorzystać z funduszy unijnych. Mówię to w oparciu o przykład naszego Stowarzyszenia, gdzie co roku spotykamy się i jeden dzień przeznaczamy na szkolenie. Cieszy się to sporym powodzeniem / patrz opinie na klubowych stronach/. Brawo Lobo,Twoje rozumienie sprawy bardzo mi odpowiada.
_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12