Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko o indykach.
Autor Wiadomość
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-03-09, 13:30   

Ja zawsze zostawiam indyczki z kwietnia moje wczoraj zniosły pierwsze jajka . Kiedyś czytałem że okres wysiadywania i nieśności zależy od pory w której same indyczki się wykluły.Jerzy co o tym sądzisz ?
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-03-09, 13:47   

Wiki01 U mnie raz idyczka siadła 6 kwietnia i zostawiłem sobie indyczke z tego lęgu i wiesz, że młoda indyczka czyli jej córka dokładnie siadła też 6 kwietnia następnego roku w tym roku juz jest starsza ale też sie zapowiada na ten termin!!Może jest w tym trochę racji!
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-09, 15:29   

A u mnie dzisiaj indyczka pobiła się z kaczorem . Indor przybył jej z odsieczą , i było nie ciekawie :( Na szczęście udało mi sie je rozgonić . Wiosna idzie i chyba wszyscy dostają małpiego rozumu :(
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-09, 16:41   

Wiki01 napisał/a:
Ja zawsze zostawiam indyczki z kwietnia moje wczoraj zniosły pierwsze jajka . Kiedyś czytałem że okres wysiadywania i nieśności zależy od pory w której same indyczki się wykluły.Jerzy co o tym sądzisz ?


Wg mnie jest dokładnie tak jak piszesz. Ja zawsze na stado reprodukcyjne zostawiam indyczki z kwietniowych lęgów lub wcześniejszych i nie mam z tego powodu opóźnienia lęgów w przyszłym roku. Indory zawsze kupuję w lipcu od niespokrewnionych hodowli. Wczesne lęgi to połowa sukcesu w ich odchowaniu. W maju są już na tyle odchowane że mogą korzystać z wybiegu.
Wybieg dla indyków to jak woda dla ryby.

Indyk czerwony.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 366 raz(y) 35,69 KB

_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-09, 17:14   
   Nr Tel.: +77056609039


Śledząc tę fachową rozmowę mam trochę żal do własnego braku podstawowej wiedzy. Zeszłej jesieni kupiłem 3 rude indyczki i ich brata z późnego lęgu. Tydzień później wet podarował mi dużego czarnego indora z wczesnego legu albo z poprzedniego roku. W połowie grudnia jedna babcia dała mi czarną indyczkę. W efekce już od prawie miesiąca wetowy indor depta babciną indyczkę, a ta dzisiaj rano zniosła pierwsze w życiu jajko. Ja też pierwszy raz w życiu zobaczyłem jajko indycze. A trzy rude siostry późnorodki ani deptania ani jajek. Czy jest możliwe, że zaczną trochę później, ale nie tak całkiem późno?
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-09, 17:56   

maci88 napisał/a:
jerzy030349, Pańskie indyki są cudowne.
Kurcze jak ja bym chciał z 5 jajek tych rudych indyków. bo ja mam 3 ciemne.2 samiczki i indora i na wymianę krwi jakegoś później mieć rudego indorka tak mi się te podobają


Stado reprodukcyjne mam wymieszane .Z tego względu nie jestem w stanie powiedzieć z którego jajka wylęgną się czerwone indyki. Chętnie wymienię się indorami w czerwcu.

DSC_0132_Z.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 369 raz(y) 131,43 KB

_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-09, 18:23   

paulus_kz napisał/a:
Czy jest możliwe, że zaczną trochę później, ale nie tak całkiem późno?


Jeżeli są zdrowe to zaczną się nieść i po zniesieniu ok 18 jajek powinny je wysiedzieć.
Natomiast jeżeli chodzi o termin , pisałem o tym w poprzednich postach.
Z tych lęgów nie powinno się kojarzyć stada reprodukcyjnego w przyszłym roku.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-03-09, 19:05   

Dzisiaj widzialam pierwszy raz jak indor deptal indyczkę. Ale krzyczaly przy tym !!!!!!!!
Chwalily się, czy co? :diabel::
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-09, 19:21   

Niektóre ssaki przy tym zabiegu wrzeszczą jeszcze bardziej.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-03-09, 19:35   

Jerzy kiedyś miałem indyki które wykluły się w czerwcu ok 5 na jesien nie było różnicy między kwietniowymi a czerwcowymi i zaczeły nosić w marcu . Potem z cikawości zrobiłem to drugi raz i było tak samo. Wiwem że ilość składanych jaj zależy od wieku indyczki , ale samice które już wysiadywały jaja składają znacznie więcej zapłodninych jaj od samic niedoświadczonych w tym względzie . Jak długo masz indyczki 1 sezon i nowe?
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-09, 20:47   

Wiki01 napisał/a:
ak długo masz indyczki 1 sezon i nowe?


Stado reprodukcyjne wymieniam co roku na młode. W czerwcu już przygotpowuję kandydatów do stada reprodukcyjnego na przyszły rok.
Zawsze mam minimum dwa indory na 10 indyczek. One między sobą rywalizująi to ich pobudza do działania.
Nigdy nie osiągniemy 100% zapłodnionych jaj z różnych przyczyn.

DSC_0132_Z.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 353 raz(y) 131,43 KB

_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-03-09, 21:51   

Ja mam 1 indora na 8 indyczek w tym roku zmniejszyłem stado 1+4 musiałem kolejny raz szukać indora bo mi drugi raz ukradli i znajomi odkupili 4 indyczki . Nia mam kruczoczarnego ale brąz standard . Po kruczoczarnym zapłodnienie bardzo wysokie jak będzie po tym to nie wiem. Musze przyznać że dawniej było inaczej ile jaj tyle młodych obecnie częste skargi że jajka niezapłodnione.
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-03-10, 17:48   

Babcia mi mówiła,że dawniej wogóle nie chowała indora. Tylko jak indyczka zaczęła siadać - bo przy braku indora siada nawet przed człowiekiem to zanosiła do kogoś kto miał indora i wystarczyło, że tylko raz poczubił i indyczka zniosła jej 24 jajka i z wszystkich się wykluły indyki wystarczyło tylko jeden raz!
Przepraszam za słowo " poczubił" ale ona tak mówi i wogóle wszyscy u nas w wiosce tak mówią ze słowem "deptał "spotkałem sie dopiero pierwszy raz na tym forum!
 
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-10, 21:01   
   Nr Tel.: +77056609039


A czy może z indykami być tak, jak z kurami, że bez poczubienia przez samca samica znosi jajka? Jeśli pytanie głupie, to przepraszam. Jestem początkującym indykatorem-amatorem.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-03-10, 21:03   

Może tak być ale jajka nie będą zapłodnione. A słowo "poczubienie" wziąłeś od siebie czy z mojego postu? Bo zastanawia mnie czy tylko ja o takim słowie słyszałem?
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-03-11, 00:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15