Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 23:06
Świński temacik :)
Autor Wiadomość
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-15, 22:25   

Zastanawiam sie w jakim wieku moze zostać świnka mamą a w jakim powinna nią być tzn ile powinna ukończyć żeby nią zostać, jaki jest najlepszy wiek aby dopuścić świnke ... i nie wiem własnie czy lepeij żeby sobie były razem, czy lepeij je oddzielić i jak będzie sie hukała to ją wtedy dopuścić...
_________________
Bartek
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-29, 18:17   

Wy macie wietnamski a ja mam białe kabanki, jest to mix polskich ras po zachodnich tatusiach :D dla mnie to są franktureteki

Jak paruweczki w paczce


Świński bałagan


Mam cię gdzieś :D
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-12-29, 18:38   

Bartek89, Nie wiem jak przy świnkach wietnanmskich. Jeśli zas chodzi o zwykłe świnie to pokryć należy ja podczas rui. ,,Objawy popędu płciowego u młodych losze występują już w wieku5-6 miesięcy. Dojrzałość do rozpłodu osiągaja jednak później. Czyli w wieku około 8 miesięcy. Po uzyskaniu kondycji hodowlanej i wagi 10-120 kilogramów. Wtedy ciąża nie wpłynie niekorzystnie na organizm świni. Knura trzeba trzymać osobno, ponieważ wymaga on innej karmy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak dziś unasienianie sztuczne" Napisałem to w cudzysłowie, ponieważ o tym czytałem.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-29, 20:19   

Bartek, poczekałabym z wietnamką przynajmniej do roku i prośną samicę oddzieliłabym od pozostałych świnek :) To mało delikatne stworzenia i czasem potrafią się bardzo brutalnie "pokłócić". Zdarzają się i krwawe starcia, zwłaszcza, kiedy któraś z samic jest w rui.

Mateusz, małe prosiaczki są tak śliczne, że ma się ochotę je schrupać :serduszka:
Faktycznie jak frankfurterki :lol:

Szkoda, że tak szybko rosną ;)
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-29, 22:43   

No no Mateusz widze że chyba dosyć pokaźny miot....???? chyba ze to od kilku macior...??? Luśka już własnie dzisiaj podjałem decyzję i knurka oddzieliłem od maciorek, było cięzko je oddzielić na dodatek strasznie skakały i hukały na mnie ale wkońcu sie udało, jak narazie będą rosły osobno a później zobaczymy jeśli sie zdecyduję w ogóle na młode to tylko jedna z nich zostanie mamą. ;)
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-29, 22:46   

Bartek, ja też pwoli dojrzewam do zostania świńską babcią :diabel:: I również myślę o pokryciu tylko jednej ze świnek, tylko nie wiem jeszcze której ;)
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-12-30, 17:19   

Bartek89, Luśka, Może jak nie możecie się zdecydować, którą maciorkę pokryć, to niech one w coś zagrają. ;) Naprzykład noiech ciągną słomkę, t, która wyciągnie najdłuższą wykrywa i zostanie mamą. :P Albo zrupcie awody w szukaniu trufli. Wygrywa kto zbierze najwięcej. Świnie to najlepsze zwierzęta do szukania tych grzybów. Może odnajdą jakieś miejsce kdzie jest ich pełno i Polska stanie się największym eksporterem trufli. :D Albo coś co wymaga myślenia. Może szachy?

Powyższy post to oczywioście żart. Nie bierzcie mnie za takiego idiotę, jak idiotyczny jest powyższy post. ;)
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-30, 19:55   

Dadziu, myslę, że znamy się na żartach i nikt o Tobie, po takim poście źle nie pomyśli ;)

Jutro zagadam ze świnkami , niech grają w marynarza ;)
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-30, 22:34   

No ja jeśli w ogóle sie zdecyduję na młode to mamą zostanie świnka któa jest większa, jest ufniejsza i o połowę większa od swojej siostry, ale nie wiem czy zdecyduje sie na ich rozmnożenie. Właściowie kupując je myśląłme o młodych ale teraz zmieniam powoli zdanie... pożyjemy, zobaczymy;)
_________________
Bartek
 
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2007-12-31, 20:17   

dadzio napisał/a:
Bartek89, Nie wiem jak przy świnkach wietnanmskich. Jeśli zas chodzi o zwykłe świnie to pokryć należy ja podczas rui. ,,Objawy popędu płciowego u młodych losze występują już w wieku5-6 miesięcy. Dojrzałość do rozpłodu osiągaja jednak później. Czyli w wieku około 8 miesięcy. Po uzyskaniu kondycji hodowlanej i wagi 10-120 kilogramów. Wtedy ciąża nie wpłynie niekorzystnie na organizm świni. Knura trzeba trzymać osobno, ponieważ wymaga on innej karmy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak dziś unasienianie sztuczne" Napisałem to w cudzysłowie, ponieważ o tym czytałem.



literatura podaje tak ale waga lochy podczas ciąży wzrasta związane jest to gromadzeniem tłuszczu ,białka składników mineralnych na okres laktacji -karmienia małych prosiąt początkowo przez 2-3 dni siarą pózniej mlekiem . to gromadzenie składników wiąże z zwiększeniem wagi lochy ale po porodzie jest to niebezpieczne dla prosiąt gdyż locha może przygnieść prosiecię a takie przypadki są dość częste . dlatego kiedy u loszki wyśtępuje ruja i zewnętrzne objawy wskazuja to nie przy pierwszej rui ale przy drugiej jest wskazane krycie loszki.
przy pierwszej rui ogranizm loszki produkuje mało komórek jajowych a co za tym idzie mało prośiąt.

informacje wyżej podane oparte sa praktyką wieloletnią w hodowli
.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-31, 20:25   

Myślę, że przy pierwszej rui locha jest zwyczajnie za młoda na dzieci :)

To tak, jakby 13 letnia dziewczynka urodziła dziecko ...
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-12-31, 23:35   

Luśka masz rację. Nie można zbyt wcześnie pokrywać macior. Może się to odbić na ich zdrowiu niekorzystnie.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-31, 23:41   

A ja wam doradzę inaczej, wybierzcie do rozrodu świnki, które mają najlepsze cechy pokrojowe.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-31, 23:50   

Tak właśnie myślę, że jeżeli którąś pokryję to najmniejszą i najładniejszą
tylko muszę do niej ładnego zięcia znaleźć :wink:
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2008-01-01, 16:27   

Luśka napisał/a:
Myślę, że przy pierwszej rui locha jest zwyczajnie za młoda na dzieci :)

To tak, jakby 13 letnia dziewczynka urodziła dziecko ...


nie dokładnie ruja u swiń występuje co 21 dni więc za miesiąc można juz spokojnie przeprowadzic krycie .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13