Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Iro_mak
2011-01-23, 17:52
WIELKA WIRTUALNA WYSTAWA PTAKÓW
Autor Wiadomość
jaras 



Województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 106
Skąd: Unisław
Wysłany: 2007-12-04, 21:24   WIELKA WIRTUALNA WYSTAWA PTAKÓW
   Nr Tel.: 663 449 801


Ptasia grypa szaleje.Przynajmniej w mediach i urzędach. Po przeczytaniu postu Pana Stanisława,który w temacie napisał cyt. "Żegnajcie wystawy, pokazy polskich ras drobiu... " przyszedł mi do głowy pomysł o zrobieniu wystawy wirtualnej na łamach naszego forum. Nie wiem, jak wygląda to od strony administracyjnej (technicznej)? Czy jest to duża trudność? Wyobraziłem sobie, że wysyłamy zdjęcia naszych ptaków - podobnie jak w albumie - do określonych działów wystawy. Wystawa mogłaby odbyć się 15-16 grudnia bieżącego roku i w tych dniach przysłane zdjęcia będą widoczne. Zwiedzimy wystawę, nagrodzimy pozytywami wszystkie ptaki i może ona zostać zamknięta, żeby nie zajmowała miejsca na portalu. Proszę tylko nie pisać o braku aparatów fotograficznych. Ja też nie mam. Są aparaty w komórkach, u rodziny, kolegów, znajomych i jest dużo czasu na zrobienie i przesłanie kilku zdjęć. Tylko co na to powie Admin ?
_________________
Pozdrawiam Jaras
www.ekofarma.prv.pl
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-04, 21:50   

Rewelacyjny pomysł :d :d :d
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2007-12-04, 22:17   

Super!
Na początek proponuję ustalić sędziów, ptaki które mogą brać udział w "wystawie" i termin.
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-04, 22:45   

SUPER! ja w to wchodzę! Jakieś pomysły na nagrody? i kto będzie sędziom?
oki musimy wszystko ustalić :)
A ja postaram się to jakoś zorganizować, może takie wirtualne wystawy robić co jakiś czas :wink:

To się nazywa Inicjatywa! ;)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-05, 19:03   

Popieram, sam z chęciom wezmę w tym udział.
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-12-05, 19:50   

Genialny pomysł. Fajnie by było, żeby zdjęcia ptaków były zbliżone do siebie, a mianowicie żeby były robione z podobnych perspektyw najlepiej z profilu ptaka a już zdjęcia na jednolitym tle zupełnie by oddały urok wystawy... wyobrażam sobie coś podobnego jak zdjęcia kur na stronie woliery np. http://www.woliera.com/cms/images/upload/305.jpg
Oczywiście wiem że może być to trudne zadanie, ale wtedy byśmy mieli taka naprawdę profesjonalna wystawę, która by się różniła od zwykłej galerii... Dodatkowym atutem było by tu dostrzeżenie wszystkich walorów ptaków jak i ich porównywanie w celu określenia najlepszego... ;)
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-05, 19:55   

A co będzie nagroda?? Ja bym proponował błękitna wstęgę
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2007-12-05, 20:11   

Rocki popieram.
Na początek trzeba zachęcić więcej osób(mam nadzieje że dużo osób zechce pokazać swoje ptaki i poddać je surowej ocenie sędziów :D ). Następnie wybrać sędziów- nie biorących udziału w wystawie i znających się(chociaż w małym stopniu) na rzeczy.
Myślę że ptakami biorącymi udział w wystawie mogą być wszystkie które należą do Nas...
Nagrody są mniej ważne, chociaż fajnie jakby coś było do wygrania.
Proponuje wybrać najlepszego ptaka(lub 3 przy dużej frekwencji) wystawy i nazwać go np. PTAK ROKU internetowego forum "WOLIERA"(zdjęcie wyeksponowane na stronie głównej).
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-12-05, 20:17   

Adrian14 napisał/a:
Następnie wybrać sędziów- nie biorących udziału w wystawie i znających się(chociaż w małym stopniu) na rzeczy.

Może lepiej, żeby się znali nieco więcej :)
Adrian14 napisał/a:
Myślę że ptakami biorącymi udział w wystawie mogą być wszystkie które należą do Nas...

W takim razie trzeba było by podzielić na "hale". :diabel::
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2007-12-05, 20:22   

mirass oczywiście że na "hale" :D (np.kury ozdobne, ptactwo wodne, ptaki egzotyczne, inne). Kamil na pewno już coś wymyśli :D
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-12-05, 20:45   

Moim zdaniem najpierw ktoś powinien zbierać zgłoszenia ze zdjęciami ptaków na wystawę, które by nie były z początku wystawiane do wglądu dla innych użytkowników z poza organizatorów i dopiero w dniu wystawy zdjęcia były by do wglądu dla wszystkich.

A co do nagrody to pomysł ze wstęgą jest naprawdę super, można by również stworzyć jakieś symboliczne dyplomy. Nagroda naprawdę nie musi być zbyt wyszukana, na pewno każdy z nas by chciał otrzymać taki dyplom czy wstęgę którą by mógł powiesić nad swoim łóżkiem... :d

Oczywiście przydały by się również jakieś reklamy na innych stronkach tego typu, które by zachęcały jak największą liczbę hodowców do wystawienia swoich ptaków... ;)
Ostatnio zmieniony przez Rocki 2007-12-05, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-12-05, 22:06   

No ja też się oczywiście na to piszę ;)
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-05, 22:36   

MOgę się wtrącić? ;)

Mam pytanie, pod rozwagę :)

Czy wystawa z założenia ma być w pełni poważna, profesjonalna i dostępna tylko dla hodowców, czy też ma zawierać element zabawy dla każdego miłośnika / posiadacza ptaków?

W pierwszej wersji na pewno byłaby zadość uczynnieniem za stracone, czy opoźnione wystawy w realu, ale znacznie ograniczyłaby krąg zainteresowanych :)

W drugim na pewno straciłaby na powadze ;) i być może, wartości merytorycznej, ale byłaby sympatyczną, jak sądzę, imprezą integracyjną :)

Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy ;)
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2007-12-06, 00:08   

Może przećwiczyć na wersji drugiej, a przy następnych "edycjach" ptasiej grypy (bo jakoś dziwnie przeczuwam, że to nie ostatni rok odwołanych imprez) pokusić się już o wersję pierwszą (chyba jednak trudniejszą).
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
Ostatnio zmieniony przez haaszek 2007-12-06, 00:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-06, 09:29   

Luśka, ja jestem za wersją 2 [zabawa]
Będą nagrody - tym też się zajmę [NAGRODA BĘDZIE NAPRAWDE ŚWIETNA] dyplomy tez będą.

Dobra musimy znać konkrety:

1) jakie kategorie i ile...
Sugeruje:
-Kury
-Bażanty / Pawie / Głuszce i Kuropatwy / Przepiórki / Frankoliny oraz Indyki / Perlice [żeby to było razem] jako pozostałe ptactwo grzebiące
-Gołębie
-Ptaki wodne
-Papugi i drobna egzotyka

2) Fotografie tajne [wysyłane na maila] i publikowane w dzień "Konkursu" czy Fotografie publiczne sam user je dodaje i odrazu są widoczne...

3) Coś czuje że w tym miesiącu się z tym nie wyrobimy bo trochę zajmie organizacja / przygotowania itp...

4) czas trwania konkursu [czyli czas trwania wysyłania/ dodawania fotografii] hmm 2 tygodnie.

5) Nagrodami ja się zajmę - moja w tym głowa :D

6) Kto ma być w jury - i czy jury ma brać udział czy nie..
----

Kto jest chętny napisać rególamin?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13