Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłanie żywych zwierząt
Autor Wiadomość
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-02, 13:05   
   Nr Tel.: 502108250


To "zmykane na kluczyk" było "zawsze" - to nie jest nowy wymóg :d
 
 
P.M 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-02-02, 21:30   

minizoo dzięki za podpowiedz,muszę odwiedzić kilka placówek poczty może gdzieś się uda ;)pozdrawiam
 
 
JACEK G 


Województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-02-07, 13:43   
   Nr Tel.: 054 444 75 9


Nie wszystkie Urzędy Pocztowe wiedzą o zmianie przepisu bo do mnie wysłano kury w kartonie w środę (3.II.2010) były u mnie.
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-07, 16:03   
   Nr Tel.: 502108250


Nie było żadnej zmiany przepisu :!: :!: :!: Jedyna zmiana jaka zaszła, to zmiana druku adresowego.
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2010-02-07, 22:38   

Sam już nie wiem, czy była czy nie. Widziałem na allegro, kilka aukcji, w których było zapisane że "wysyłka od 18 stycznia niemożliwa, gdyż poczta polska od tego dnia nie zajmuje sie wysyłką żywych zwierząt"
_________________
Bartek
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-02-08, 16:56   

Bartek89, Na stronie Poczty Polskiej nie ma takiej informacji. Może urzędy pocztowe nie chcą przyjmować żywych zwierząt ze względu na pogodę. Niska temp. zawieje, duże opady sniegu, mogą spowodować,że paczka nie dojdzie w ciągu 24 godz.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
qwert12 


Województwo: podlaski
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Wysłany: 2010-03-03, 20:02   

Ja już nie wiem jak to jest. Dzisiaj wysyłałem paczkę z kogutem i pani na poczcie powiedziała że jeszcze dzisiaj przyjmie w pudełku ale już następnym razem należy wysyłać w klatce na kłódkę. Czy wy wysyłaliście w taki sposób? Jeśli tak to czy cena się zmienia? Co z tym kluczykiem ? Co to na być za klatka? I czy za każdym razem mam robić lub kupować za nie wiadomo ile klatkę? :?
 
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2010-03-03, 21:07   

Bardzo dziwna sprawa z tymi klatkami na kluczyk..... wysylam ptaki juz od kilku lat ale NIGDY o czyms takim nie slyszalem 8) nie mam pojecia kto i po co wprowadzil cos takiego :/ moze to tylko jakies przymniarki? cena za wysylanie zwierzat jest ogromna a co dopiero za jakies tajemnicze klatki, ciekawostką jest jeszcze kompletny brak organizacji na PP ostatnio w wielkim pudle wysylalem parke indykow (przesylka pobraniowa, priorytetowa, gabaryt B, ostrożnie, przekazem pocztowym) i oplata wyniosla zaledwie 50 zl!!!! a za samą indyczke 56, 25 zl :P gdzie tu sens gdzie logika...
 
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-03-03, 21:31   

W nowym numerze F&F jest artykuł o nowych warunkach przesyłania ptaków.
Powiem szczerze jak przeczytałem o tym jak autor artykułu widział przesyłkę z gołębiami, to wcale nie dziwię się, że wprowadzono taki obowiązek.
Moi drodzy chcecie kupować zwierzęta z odległych miejsc? To jak za każdą wygodę trzeba zapłacić niestety!
Polecam ten artykuł, bo autor przedstawił zdjęcia "transportówki" (podejrzewam, że wkrótce ktoś wypełni niszę rynkowa i będzie oferował do sprzedaży takie transportówki), oraz opisał jak nie należy/nie należało wysyłać - to pouczające dla tych z słabszą wyobraźnią.
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2010-03-04, 17:17   

Czyli co ,żeby wysłać ptaka należy zapakować go w taką klatkę a ptaków w kartonie z dziurami nie przyjmują?
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
rlendor 
lendor



Województwo: śląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2010-03-04, 20:14   
   Nr Tel.: 508098796


Nie może być karton musi byc coś innego - np. drzewo i ten kluczyk. Wieszam kłódkę, ale i tak dodatkowo zakręcam wejście dodatkowym wkrętem.
_________________
http://www.lendor.pl
 
 
 
JACEK G 


Województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-03-04, 20:20   
   Nr Tel.: 054 444 75 9


Ja dziś odebrałem kurę wysłaną pocztą i była w kartonie,co poczta to inne zasady lub mają nie doszkolonych pracowników.
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2010-03-04, 21:03   

Na mojej poczcie również przyjmują zwierzęta w paczkach kartonowych, jednak zwracają uwagę na jego wielkość i otwory wentylacyjne.
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2010-03-04, 21:11   Polskie piekiełko
   Nr Tel.: 510876274


K.rde znowu zrobiło się polskie piekiełko.Może by tak osoba kompetentna opisała jak sie to wszystko ma do rzeczywistości.A może by tak bezpośrednio do Dyrekcji PP o wykładnie tego przepisu poprosić ze szczegółami oczywiście.Dało by to nam obraz ,,przeciwnika,,.Nasze gdybanie nic tu nie pomoże a wyobrażnia urzędnika nijak się nie ma do rzeczywistości zatem dlatego jest ta dyskusja.Prośba o dokładny opis i uzasadnienie zastosowanych przepisów powinna wyjaśnić wszystko lub nic w tym temacie.Może dyrekcja zliberalizuje swoje przepisy lub je po prostu zmieni?Trzeba może po prostu zasygnalizować o niektórych sprawach powiedzmy delikatnie uciążliwych nie tylko dla wysyłającego ale też ,,podróżnika,, takiej przesyłki.Z postów w tym temacie wnioskuję,że przepisy przepisami a rzeczywistość sobie.Czy ktoś już dokładnie wie jak ma wyglądać gotowa paczka czy też jak ją zwał?Czy są przepisy na ten temat i gdzie szukać wzoru -patrz rysunek lub coś podobnego?Czy wszystkie punkty PP przestrzegają nowych zaleceń?Czy jest to nowy pomysł PP w oparciu o przepisy unijne?Czy w innych krajach europejskich wysyłki istnieją i jakie są wymogi? Dużo pytań ale jest nas tak wielu tym zainteresowanych,że przynajmniej na kilka uzyskam odpowiedzi.Może znajdzie się osoba chętna,która zechce ten temat podrążyć i dotrzeć do Najważniejszych Poczty Polskiej?Pozdrawiam wszystkich Wysyłających i Odbiorców.
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2010-03-17, 20:33   

Czesc! W moim wojewodztwie (lubuskie) ruszyla na dobre akcja z wysylaniem zwierząt w skrzynkach. KARTONY ODPADAJĄ!!! Cale to zamieszanie ma na celu polepszenie warunków w jakich są przewożone nasze ptaszki :) jutro zamierzam cos skonstruowac i zaniesc na pocztę wiec okaze sie tez jak sprawa wygląda cenowo, tak dla przypomnienia wklejam dokladny opis jak takie "cudeńko" powinno wyglądac
"żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz nadawca jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12