Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłanie żywych zwierząt
Autor Wiadomość
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-13, 22:23   
   Nr Tel.: 694 310 917


kropa, a jak była wysyłana przesyłka?? Na warunkach szczególnych, czy normalną paczką?
_________________
www.agarys.pl
 
 
Iro_mak 
Specjalista


Województwo: Polska
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 337
Wysłany: 2009-12-01, 19:34   

dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, zamieszczam kilka fotek przygotowanej paczki do wysyłki.
wszystko szczegółowo jest już w tym temacie opisane, więc po raz kolejny nie będę opisywał. teraz pora na wizualne rozpatrzenie tej kwestii. 18 listopada wysyłałem z górnego śląska dwie paczki jedna do Szczecina czyli na drugi koniec Polski była w niecałe 24 godz. i druga do centralnej Polski niby bliżej a paczka wędrowała dwie doby. wszystko na warunkach szczególnych, ostrożnie i priorytetem.

paczka.JPG
Plik ściągnięto 5677 raz(y) 20,5 KB

paczka1.JPG
Plik ściągnięto 5677 raz(y) 21,56 KB

paczka2.JPG
Plik ściągnięto 5677 raz(y) 19,39 KB

 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-12-01, 21:20   

Jak ja wysyłałem w ubiegłym roku paczkę do jakiejś wsi jeszcze za Hajnówką to byłem przerażony, kiedy to może dotrzeć. Odbiorczyni, uspakajała mnie, że dostawała już przesyłki z żywymi ptakami i zawsze w terminie. No i tak było. Już po ósmej paczka była na miejscu.
Ja też dostawałem przesyłki z kurami i raz było dobrze bo około 11-stej już odbierałem, a ostatnio gdyby nie to że obdzwaniałem urzędy pocztowe w moim mieście i po moich telefonach odnalazłem wreszcie placówkę spedycyjną gdzie paczka utknęła. Odrobina awantury i na 18-stą dowieźli!
Tak więc to czy paczka dociera na czas czy nie, to jednak chyba przypadek kto na poczcie ją przyjmuje i co dalej z tym robi. Czyli zależy to od człowieka, a nie od odległości.

Pięknie "zrobione" pudełko Iro_mak na Twoich zdjęciach! Pogratulować!
 
 
qwert12 


Województwo: podlaski
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Wysłany: 2010-01-27, 16:37   

Witam mam take pytanie. Jak wy częściej wysyłacie ptaki przesyłką pobraniową, czy na warunkach szczególnych? Ja wysłałem pobraniową priorytetową z opcją ostrożnie (inaczej nie chceieli przyjąć) o wadze 2.6kg i wyszło 36 zł za samą przesyłkę!!! Nie wiem ile kosztyje przesyłka na warunkach szczególnych o takiej samej wadze i czy ma ona opcję przekazania pieniędzy za nią na dany adres?
Proszę o pomoc.
Liczę na was:-D
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-01-27, 16:53   

qwert12, Każda przesyłka z ptakiem czy z zwierzęciem jest przesyłką na szczególnych warunkach i z prorytetem.
Więc jest o wiele droższa od zwykłych, w dodatku przesyłka za pobraniem jest jeszcze droższa bo musz zapłacić za przekaz pocztowy. Przekaz ten wypisujesz sam i jest dołączony do paczki.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
qwert12 


Województwo: podlaski
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Wysłany: 2010-01-27, 17:19   

No tak, ale o ile wiem to ptaki można wysyłać przesyłką pobraniową lub na warunkach szczególnych i że są to dwa odzielne rodzaje wysyłek i mam pytanie czym one się różnią i ile kosztuje przesyłka na warunkach szczególnych?
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-01-27, 17:31   

qwert12, Pisałam przesyłka pobraniowa nie ma nic wspólnego z ptakami - to przesyłka za którą płacisz przy odbiorze i poczta odbiera pieniądze i wysyla DO nadawcy. Może to być każda paczka z obojętnie czym,
Ptaki wysyłamy tylko na warunkach szczególnych i nie ma znaczenia czy za pobraniem czy należność za ptaka wpłaciłeś na konto nadawcy.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2010-01-28, 10:47   

Jeżeli wysyłasz za pobraniem doliczaja do chyba teraz jest 19zł koszty pobrania.A jak osoba kupujaca wplaci Ci pieniadze na konto oczywiście z kosztem przesyłki wtedy płacisz tylko te przykładowe 19zł i nic Cię nie interesuje bo pieniadze masz na koncie.
Ja zawsze taka opcje wybieram po staremu to płaciłam 15zł za przesyłke a jak za pobranie z wpłata na konto to płaciłam 22,50zł i czekałam 2 dni na przelew,lub tydzien na dostarczenie pieniedzy przez listonoszke:)
I tak jak napisała Al kazda paczka z żywym stworzenie jest nadawana jako priorytet i na warunkach szczególnych
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
tom1234 



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-01-30, 11:17   

ja jak zamówiłem pierwszy raz kurki z przesyłką to wogóle nie wierzyłem ze paczka z drugiego końca Polski bedzie u mnie na drugi dzien i ze znajde tam zywe kurczaki. Ale ku mojemu zdziwieniu tak było po południu już miałem kureczki u siebie ;)
 
 
przemolll 



Województwo: Śląskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Radlin
Wysłany: 2010-01-30, 11:55   

Jest jakieś ryzyko wysyłać ptaki(feniksy)w minusowych temperaturach,tzn takich jak teraz są??
Proszę o odpowiedz
_________________
pozdrawiam przemolll
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-01-30, 18:48   

Ja nieopatrznie kupiłam jaja lęgowe , a tu nagle temperatura -25 stopni :( Jajka doszły priorytetem po 2 dniach :sciana: . Były dobrze opakowane , no ale ta temperatura :hmm:
Mimo wszystko włożyłam je do inkubatora , choć nie miałam wielkich nadziei . Dzisiaj je prześwietliłam . Na 20 szt po 3 dobach w 8 już widać "pajączki ". :d . Kurki tez kupowałam , ale jak nie było mrozu . Ostatnie silki doszły przeziębione .
To wszystko zależy , jak ktos będzie dbał w trasie o przesyłkę . Ludzie są różni . Jeden ciepnie paczke byle gdzie , a inny przewiezie delikatnie .
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2010-01-30, 20:55   

Ja sobie odpuszczam wysyłanie ptaków w minusowych temperaturach.Choć wiele osob chetnie by je kupiło to wole poczekać do lepszej pogody.Czasem lepiej pomyslec o ptakach niz kasie.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
P.M 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-02-01, 23:30   

Witam! czy ktoś z Was słyszał o zmianach w poczcie polskiej dotyczących wysyłania ptaków.Dziś rano wysłałem kaczorka mandarynki, po kilku godzinach dzwoni kobieta z poczty i informuje mnie ze zmieniły się zasady i ptaki muszą być wysyłane w klatce zamknięte za kłódkę z dołączonym kluczykiem?!Jeżeli ktoś zna inne firmy kurierskie i zna ceny paczek będę wdzięczny za informację!!! z góry dziękuje !
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2010-02-01, 23:46   

wiem że cos sie zmieniło z wysyłką zwierząt ale nie wiem dokąłdnie co, ja interesowałem sie królikami to zaczeła mi też coś wymyślać najpierw o klatkach a później że w ogóle królików nie wysyłają.
_________________
Bartek
 
 
 
Józek 
Specjalista
Administrator



Województwo: śląskie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1010
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-02-02, 12:06   

Zaszły pewne zmiany na poczcie a głównie zmienił się cennik

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Zmieniły się druki wysyłkowe są niebieskie, przesyłki pobraniowe na żółtych tak jak było
W regulaminie jest zmiana z kartona na klatkę zamykaną, ale nie wszystkie poczty jeszcze się do tego stosują
http://www.poczta-polska....y&DF=PaczkiKraj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17