Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłanie żywych zwierząt
Autor Wiadomość
marek321 


Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 109
Wysłany: 2011-06-10, 14:55   

Ja w zeszłym tygodniu wysłałem 3 króliki i pani na poczcie bez problemu przyjęła.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-06-10, 14:58   

marek321, To masz wielkie szczęście, ja nie mogłam wysłać ptaków bo pracownica poczty ciągle pokazywała mi dokument o zakazie wysyłki żywych zwierząt.
Dopiero wydruk z regulaminu poczty ją przekonał i kilka tel. na infolinię pocztową

. Możliwość przesyłania żywych zwiarząt ograniczona do przesyłania żywych
ptaków domowych i ozdobnych

taką wiadomość dostalam na infolinii
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2011-06-10, 15:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-06-10, 20:57   

Usługa pocztowa PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH polega na przyjęciu, przemieszczeniu i doręczeniu/wydaniu przesyłki oraz traktowaniu jej ze szczególną ostrożnością.

PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH w obrocie krajowym może być przyjmowana w dwóch kategoriach:

•PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH ekonomiczna, która jest przemieszczana, opracowywana i doręczana w standardzie jakościowym D+3 (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym),
•PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH priorytetowa, która jest przewożona najszybszym środkiem transportu, mając pierwszeństwo w procesie opracowywania i doręczania przed przesyłkami ekonomicznymi. Standardem jakościowym dla przesyłki priorytetowej jest jej przebieg w terminie D+1. Przesyłka priorytetowa będzie dostarczona następnego dnia roboczego po dniu nadania, jeśli zostanie nadana do godz. 15:00. Przesyłka nadana jako priorytetowa po godz. 15:00 traktowana będzie jako nadana w dniu następnym. Przesyłkę priorytetową należy oznaczać poprzez naklejenie na niej nalepki w kolorze niebieskim z napisem PRIORYTET/PRIORITAIRE lub naniesienie napisu o treści PRIORYTET. Ponadto na nalepce adresowej do przesyłki należy zaznaczyć rubrykę "PRIORYTETOWA".
Podane terminy doręczenia nie są terminami gwarantowanymi, tylko deklarowanymi.

Minimalne wymiary PRZESYŁKI POCZTOWEJ NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH wynoszą 15 cm x 20 cm, natomiast maksymalne są sumą długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość i nie mogą przekraczać 300 cm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 150 cm.

Maksymalna waga przesyłki wynosi 30 kg. Opakowanie, zamknięcie, zabezpieczenie przesyłki oraz druki, formularze, blankiety i nalepki dołączone do przesyłki, a wymagane do świadczenia usługi wlicza się do jej masy.

Wszystkie przesyłki nadane w ramach usługi PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH muszą być oznakowane nalepką lub napisem „Ostrożnie”.

Do przemieszczania i doręczenia nie są przyjmowane przesyłki:

•zawierające rzeczy niebezpieczne, mogące wyrządzić szkodę osobom, mieniu lub środowisku naturalnemu, a w szczególności: materiały łatwopalne, wybuchowe, radioaktywne, substancje żrące, cuchnące, broń, amunicja,
•narkotyki, środki odurzające i substancje psychotropowe,
•zwłoki i szczątki ludzkie oraz zwierzęce, a także urny z prochami,
•których nieopakowane widoczne części lub samo opakowanie zawierają napisy lub rysunki naruszające dobra chronione przez prawo,
•zawierające rzeczy inne, nieokreślone powyżej, a zakazane przepisami prawa.

W ramach usługi mogą być nadawane przesyłki, których zawartość stanowią:

•płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche, wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania i doręczania/wydawania lub inne rzeczy, których szczególnego traktowania życzy sobie nadawca,
•żywe rośliny, ptaki domowe i ozdobne oraz rzeczy oznaczone jako „rzecz o krótkim okresie trwałości”.

PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH musi być odpowiednio opakowana, a w szczególności:

•płyny lub gazy należy przesyłać w naczyniach szklanych, plastikowych lub blaszanych, hermetycznie zamkniętych i włożonych do mocnego pudełka (skrzynki), wypełnionego dla płynów odpowiednim materiałem wchłaniającym wilgoć lub tłuszcz tak, aby naczynie z płynem nie mogło przesuwać się oraz aby w razie uszkodzenia naczynia płyn nie wydostał się na zewnątrz przesyłki,
•rzeczy wykonane ze szkła lub z innych materiałów łamliwych i kruchych należy przesyłać w twardych pudełkach lub koszach wypełnionych materiałem amortyzującym skutki wstrząsu lub nacisku i wykluczającym przesuwanie się zawartości wewnątrz opakowania,
•żywe ptaki domowe i ozdobne należy przesyłać w opakowaniach dostosowanych do przesyłanej zawartości: odpowiednio trwałych i mocnych, z uwzględnieniem masy przesyłanej zawartości; opakowania powinny zapewniać przesyłanym ptakom właściwe warunki na czas przemieszczania i doręczania/wydawania przesyłki; konstrukcja opakowania winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany pokryć spód przesyłki materiałem chłonącym wilgoć,
•żywe rośliny należy przesyłać w opakowaniach umożliwiających dostęp powietrza i w maksymalnym stopniu ochraniających zawartość przesyłki.

Każdy rodzaj rzeczy z wymienionych powyżej należy przesyłać w oddzielnych przesyłkach.

Warunkiem przyjęcia do przemieszczenia i doręczenia przesyłki zawierającej żywe rośliny, ptaki domowe i ozdobne oraz rzeczy oznaczone jako „rzecz o krótkim okresie trwałości” jest nadanie jej jako priorytetowej oraz umieszczenie na opakowaniu odpowiedniego napisu „żywe zwierzęta”, „żywe rośliny”, „rzecz o krótkim okresie trwałości”.

Gdy wymagają tego właściwości lub zawartość przesyłki, konieczne jest również jej dodatkowe oznakowanie - pisemne lub graficzne - np. „ostrożnie-szkło”, „próbka do badań”, „góra/dół”, „nie przewracać”.

Infolinia:
- dla korzystających z telefonów stacjonarnych - 801 333 444 (opłata jak za połączenie lokalne)
- dla korzystających z telefonów komórkowych - 43-842-06-00 (opłata wg cennika operatora)

Załączony tekst jest powszechnie dostępny na stronie Poczty Polskiej.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-07-01, 17:04   

Czyli o której lepiej nadać przesyłkę? Wczas rano czy popołudniu? Czy małe perliczki mogę wysłać w pudełku kartonowym? Czy to prawda, że opakowania muszą być z kutkami?
Jak nadaję przesyłkę pobraniową to czy płace coś na poczcie?
Przesyłki ze zwierzetami można nadawać tylko do środy?
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-07-01, 17:21   

pitrus18, Wystarczy przeczytać temat
1. przesyłkę nadajemy do godz. 15 - ale lepiej jak dowiesz się na poczcie , bo godz. mogą być różne nawet jak nadasz wcześnie rano to paczka i tak pójdzie dopiero po południu, wiec po co ptak ma siedzieć w zamknięciu od rana.
Karton może byc, ale dno lepiej daj podwójne, aby nie przeciekło,
kłódki nie są wymagane
Jak ndajesz przesyłkę pobraniową to placisz koszty wysyłki i na przekazie pocztowym zaadresowanym do Siebie podajesz łaczną kwotę czyli cena ptaka + koszty wysyłki
. Przekaz pocztowy jest dołączany do przesyłki
Możesz wysłać i w czwartek, ale zazwyczaj na wszelki wypadek, w wypadku gdyby coś poszlo nie tak, wysyłamy raczej w srody, tak by paczka z ptakiem doszla najpózniej w piątek
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-07-01, 17:22   
   Nr Tel.: 607041311


Wg poczty pisklęta można wysyłać w kartonach to raz. Wysyłać należy przed godz 15. Przy przesyłce pobraniowej płacisz za wysyłkę i na blankiecie wpisujesz kwotę jaka ma pobrać listonosz i ci dostarczyć. Można nadawać też w czwartki .
 
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-07-01, 18:23   

Zainteresowanych tym tematem odsyłam do moich postów tam jest Rpozporządzenie Dyrektora Poczty Polskiej odnośnie przyjmowania i pezemieszczania przesyłek z żywymi zwierzętami.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-07-02, 14:50   
   Nr Tel.: 791-987-850


pitrus18, Poczta Polska to jest jedna instytucja ale każdy oddział rządzi się własnymi prawami i dla tego proponuję wybierz się na pocztę i zapytaj jakie zasady obowiązują na poczcie z której masz zamiar zrobić wysyłkę.Ja ptaki do wysyłki zawożę na pocztę o godz.16-ej. bo o godz.16:30 są zabierane z niej przesyłki z ptakami i np. paczka wysłana o godz.16-ej. we wtorek w środę o godz.10-ej. jest u adresata w Katowicach.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-07-02, 14:53   

SERAMA, Ma rację, ja muszę dostarczyć do 15.Bo paczki zabierane są o 15.30
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
pawlo 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 492
Wysłany: 2011-07-02, 15:49   

A ja dostarczam o 14:30 bo już o 15 jadą i na następny dzień rano u właściciela są.
 
 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-07-02, 15:55   
   Nr Tel.: 791-987-850


No właśnie dla tego warto się dowiedzieć do której godziny przyjmowane są ptaki na poczcie do wysyłki i dostarczyć je tam w ostatniej chwili bo po co od rana mają siedzieć i się stresować w niewygodnych dla nich klatkach wysyłkowych.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-07-02, 16:17   
   Nr Tel.: 510876274


Moja poczta wspaniale współpracuje ze mną.Wysyłam bardzo rzadko ale jeśli już to pani w okienku każe paczkę przynieść o godz.15.00 wyjazd o godz16.00. najpóżniej.Odbieram zaś już o godz 8.00 na mojej poczcie.Lub dostawa do domu po godz.15.00 ale to już z punktów przeładunkowych,ewentualnie informacja telefoniczna o przesyłce do odebrania.Podróż z i do Polski zamyka się w najgorszym razie w 26-28 godzinach.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-07-02, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mare_k 


Województwo: opolski
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-11, 17:53   

Witam. Mam pytanie czy przyjmą mi na poczcie przesyłkę o wymiarach 85cm x 50 cm
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-07-11, 18:29   
   Nr Tel.: 502108250


Oczywiście że tak. Jesli przesyłka przekracza umowne wymiary to tylko więcej kasują.
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-07-19, 11:46   

Jeśli zaniosę na pocztę i zwierze będzie mi się darło w klatce to mogą mi go nie przyjąć.

I jeszcze mam problem bo podobno chcą nam zlikwidowac pocztę i tak już z 2 zrobili jedną. Czy można napisać jakieś petycje? Albo czy jak robią coś takiego to czy stwarzają jakieś punkty odbioru?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12