Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Galeria liliputów
Autor Wiadomość
studzianek 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 47
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 23
Skąd: Czernikowo - Toruń
Wysłany: 2007-11-05, 12:07   Galeria liliputów
   Nr Tel.: 516193664


Jak możemy przeczytać w poście Staszka Roszkowskiego kol. Justyn Szwede i Jarek Wartacz opracowują wzorzec dla naszego polskiego liliputa. Zachęcam do zamieszczania zdjęć Waszych liliputów i dyskusji na ich temat.
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt
Michał Studziński
www.studzianek.golebie.org.pl
www.golebie.org.pl
Ostatnio zmieniony przez studzianek 2007-11-05, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-11-05, 13:57   

Galeria naszych liliputów znajduje się pod tym linkiem: http://www.forum.woliera....t.php?cat_id=25
Jak i w samym temacie o liliputach są zamieszczane zdjęcia naszych ptaków...
 
 
studzianek 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 47
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 23
Skąd: Czernikowo - Toruń
Wysłany: 2007-11-05, 15:09   
   Nr Tel.: 516193664


Głównym źródlem dyskusji w tym temacie ma być liliput, do którego rejestracji wzorca zmierza w tej chwili Klub Czubatki Polskiej [Stowarzyszenie Hodowcow Drobiu Ozdobnego "Czubatka Polska"]. Wiem że już taki temat istnieje i że jest album liliputa. Nie każdy jednak liliput, którego tam można zobaczyć jest tak naprawdę liliputem.
A o jakie liliputy nam chodzi na pewno już wkrótce się wyjaśni, kiedy światło dzienne ujrzy projekt wzorca liliputa polskiego.
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt
Michał Studziński
www.studzianek.golebie.org.pl
www.golebie.org.pl
Ostatnio zmieniony przez studzianek 2007-11-05, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-11-08, 14:23   

Studzianek, w takim razie bardzo Cię proszę o zamieszczenie zdjęcia wzorcewych liliputów.
Jako początkujący hodowca bardzo potrzebuję takiej wskazówki :) Myślę, że przyda się wielu z nas i może stanowić podstawę ciekawej dyskusji :)
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-11-08, 19:10   

Ostatnio bardzo często mysle nad Tymi moimi liliputami czy mam je nadal trzymac czy rozmnażac i w ogóle szczerze powiedziawszy ja mam słbość do kur z czubkami i łapciami a takowych mojej liliputy nie posiadają ale jednak jak pomyśle że miało by ich nie być to tak jakoś mi smutno no i tak toważysza mi już od 12 lat, cały czas w moim obejściu są i pewnie będą jeszcze długo. Już raz pisałem o nich i obiecałem zdjęcia ale nie wyszło a teraz widzę że w albumie są takie same jak te moje. Właściwie to nie wiam skad sie one u mnie wzięły napewno dostałem je od babci ale ona nie pamięta gdzie je kupiła bo kupowała mi 2 razy w 2 różnych miejscach... są właściwie wyjątkowe ponieważ występują zarówno kurki jak i koguty w 2 odmianach barwnych albo są to kurki kogutki takie jak na tym zdjęciu: http://www.forum.woliera....php?pic_id=1660 albo w drugiej odmianie kurki typu takiego jak ta; http://www.forum.woliera....php?pic_id=1204 i w śród nich znajdują sie kurki z lapciami a kogutki są podobne do tego: http://www.forum.woliera....php?pic_id=1182 tyle że na szyi mają mniej jasnych piór i nie posiadają czubka. i przez tak długi czas od kiedy u mnie są jeszcze nie zdarzył mi sie żadnen wybryk czy jakiś odmienny ptak wszytsko to samo ciagnie sie od 12 lat na dwóch liniach. w najbliższych dniach jeśłi tylko pozwoli mi pogoda to zrobie zdjecia tym moim ptakom i umieszczę je może wtedy ktoś sie wypowie i doradzi co z nimi robić i czy w ogóle warto robić cokolwiek...

A swoją drogą to ostatnio marzą mi sie liliputy takie: http://www.forum.woliera....php?pic_id=1121 i mam nadziję ze wkońcu je zdobędę...;)
_________________
Bartek
Ostatnio zmieniony przez Bartek89 2007-11-08, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
studzianek 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 47
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 23
Skąd: Czernikowo - Toruń
Wysłany: 2008-01-19, 12:26   
   Nr Tel.: 516193664


Sorry, że jeszcze ni puściłem fotek liliputów o jaki mi chodzi -zawsze jak jadę do kolegi to przeważnie jest ciemno i stąd kłopot. Ja osobiście poszukuje liliputów w typie zieolononóżki i jakby ktoś miał coś podobnego to chetnie oddam mu za to brahmy, których się wyzbywam.
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt
Michał Studziński
www.studzianek.golebie.org.pl
www.golebie.org.pl
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-19, 12:35   

Bartek, a może dołączysz do stadka pasujące tyoem liliputy czubate i / lub łapciate i będziesz mógł się dochować właśnej linii ;)

Szkoda pozbywać się takich pięknych kurek :)

Studzianek, czy "w typie zielononóżki" to znaczy sylwetką, umaszczeniem, czy jedno i drugie?

Osobiście wolę, żeby zielononóżki pozostały zielononóżkami, a liliputy liliputami, ale to tylko moje skromne zdanie :)
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-01-19, 12:56   

Luśka, chodzi o taką "miniaturę" zielononóżki ;)
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-19, 13:25   

Krzysiek Prokop napisał/a:
Luśka, chodzi o taką "miniaturę" zielononóżki ;)


Rozumiem , dzięki ;)

Na mój ograniczony rozumek, to jujż nie liliput, tylko miniatura zielononóżki ;) Też piękna, bo zielononóżki są śliczne, ale inna rasa :d

Krzysiek ... avatar wymiata :d :D
Ostatnio zmieniony przez Luśka 2008-01-19, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-01-19, 17:12   

Hmmm Czyli co radzisz Luśka...???? co zrobićnajlepiej..???? zastanawiam sie jeszcze nad jkimiś innymi liliputami ale nie wiem jeszcze jakimi.... może łapcie, a moze czubki... hmmm albo poprostu pstre ubarwienie, sam nei wiem a wy co radzicie...???? Macie kogoś kto mógłby odstapić np kilka jajek..?????
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-19, 21:27   

Bartek, nie lubię niczego radzić, bo co jest dobre dla mnie , nie musi być dla innych ;)


Ale na Twoim miejscu postarałabym sie o jakieś liliputki, które Ci się podobają i dołączyła do stadka, a potem wybrała najlepsze młode z lęgów i ciągnęła hodowlę dalej :)
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-01-20, 17:16   

Dzięki Luśka za dorade..;) Hmmm teżo tym myśle tylko ciagle pojawia sie jedno pytanie, jakie....;/;/;/brrrr nie wiem...;(
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-20, 17:24   

Bartek, na forum sporo jest liliputów czubatych i łapciatych :) W tej chwili nie powiem Ci dokładnie, kto je ma, ale trzeba przejrzeć ten wątek i album ;)
Ostatnio zmieniony przez Luśka 2008-01-20, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2008-01-21, 00:19   

Nie wiem czy ta część jest tylko członków "Klubu Czubatki Polskiej", czy też moze wpisać się każdy.
Mam pytanie jak daleko posunięte są prace w ustalaniu wzorca liliputów? Jeżeli już jest opracowany to gdzie można przeczytać opis takiego wzorca?
A swoją drogą to ponieważ te kurki są tak różne w typie i podobne do wszystkiego, to Zielononóżka miniaturowa, czy Polbar miniaturowy mogłyby zostać naszymi krajowymi liliputami bez obawy,że nowa rasa jest podobna do czegoś co już gdzieś powstało!
Acha proszę jeszcze o wskazówkę, gdzie znajdę coś o zamieszczaniu zdjęć na forum. Internet nie jest moją mocną stroną.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-01-21, 00:29   

Wzorzec liliputa:
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0

Odnośnie dodawania zdjęć - pod każdym postem masz opcję "załącz plik".
Trzeba kliknąc "przeglądaj", wybrać z dysku zdjęcie i kliknąć "dodaj załącznik" ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12