Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sikorki
Autor Wiadomość
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
  Wysłany: 2007-10-24, 21:59   Sikorki

Bardzo chciałabym żeby sikorki w przyszłym roku rozmożyły się u mnie na działce. W tym roku zawiesiłam 3 budki - zgodnie z zaleceniem skierowane na wschód ale w żadnej nie zagnieździły się sikorki jedynie wróble. :) Czy pomsył z dokramianiem przy budkach lęgowych mógłby pomóc?? A może są jakieś inne sposoby?? :D
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-10-24, 22:23   

Twoje budki powinny mieć widocznie mniejsze wejścia, przez które nie zmieszczą sie wróble, a skorzystają na tym sikorki... ;)
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-10-25, 06:49   

A ja myślałam że takie wejścia są w sam raz :) A najlepsze są jakie średnice takich wejść??
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-10-25, 14:44   

Trudno mi powiedzieć, ale z tego co wiem to wróble są niewiele większe od sikorek więc różnica też nie powinna być dużą...
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-10-25, 15:06   

Z tego co czytałam to dla bogatek i wróbli (oraz mazurków) robi się takie same otwory. Dla modraszek już mniejsze.

http://www.ussuri.pl/ptaki/ptaki.htm


Pozdrawiam,
Kasia
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-10-25, 15:11   

No to trzeba zainwestować w modraszki... ;)
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-25, 17:15   

miniaszka, tak jak pisała Kamikazi to niezależy od wilkości otworu. Zapewne głównym powodem takiego zasiedlenia budek jest poprostu liczebność posczególnych gatunków na danym terenie. U mnie np. dominują sikorki których jest nprawde dużo. Ogólnie liczebność wróbli drastycznie spadła w niektórych rejonach polski, ale to już całkiem inny temat...
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-10-25, 18:09   

Cytat:
Ogólnie liczebność wróbli drastycznie spadła w niektórych rejonach polski, ale to już całkiem inny temat...

Tak słyszałam o tym dlatego nie żałowałam że były to wróbelki - zresztą zauważyłam że w moim rejonie jest ich mniej. A co do sikorek jest ich naprawdę sporo :d Zresztą bitwa o budki była nawet dzięcioły otworki sobie powiększały - może one przepłoszyły tez sikorki :co:
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-25, 18:49   

miniaszka napisał/a:
Zresztą bitwa o budki była nawet dzięcioły otworki sobie powiększały - może one przepłoszyły tez sikorki

Jeśli chcesz się uchronić przed dzięciołami to proponuje wokół otworu wejściowego założyć blache. Dzięcioły faktycznie mogły mieć coś wspólnego z nichęcią sikorek do tej budki. Ale to raczej niejest główny powód.
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2007-10-31, 22:34   

ja u siebie w zimę wystawiawm karmiki i dokarmiam słonecznikiem - korzystające z karmika sikory bogatki i modraszki w między czasie oczekując na swoją kolej wskakują do budek rozmieszczonych na posesji .W tym roku muszę sie pochawilić iż we wszystkich 3 budkach sikory złożyły jaja i odchowały pisklęta w jednej wyprowdziły dwukrotny lęg .oprócz tego mają dosć dużo roślin w których znajdują pokarm dla samicy którą karmi samiec podczas wysiadywania jaj. o tym czy sikory założą gniazda decyduje ilosć pokarmu by mogły wykarmić pisklęta . natomiast sikory nie znosz w budkach nie znoszą przewiewów zatem budki muszą być szczelne a co do wyskosći budki to też bardzo szybko dostosowują nie przeszkadza im to .
Ostatnio zmieniony przez matias 2007-10-31, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-11-08, 16:28   

ja też sikorki dokarmiam ale nigdy ptaszki nie postanowiły znieść jajek
gratuluje matias
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-11-08, 16:47   

U mnie sikorki są częstymi gośćmi przez cały rok i bogatki i modraszki odchowują w ogrodzie mojej babci co roku pisklęta.
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-11-16, 22:20   

Już zaczęłam dokarmiac sikorki - karmniczek ustawiłam niedaleko budek i mam nadzieje że uda sie je zwabić w przyszłym roku :) A jak tak patrzyłam przez okno to normalnie ptasia restauracja :P Chyba ich z 15 naraz było:D
Ostatnio zmieniony przez miniaszka 2007-11-16, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-12-02, 08:37   

Ja też już pomysle o wystawieniu karmika, robie to co roku. Zrobiłem niski karmik do jakiego np. sroka sie nie przecisnie tylko najmniejsze ptaszki a potem jest jeszcze jeden duzy dla wszystkich, najczesciej karmik odwiedzają wróble, sikorki i synogarlice a także wiele innych gatunków ptaszkow.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2008-03-11, 19:14   

Jak tam wasze sikory budują swoje gniazdka wywieszonych przez was budkach .

U mnie w jednej budce wywieszonej 15 stycznia br sikory zaczęły budować gniazdo dziś dokonałem inspekcji budek

[ Dodano: 2008-04-15, 21:21 ]
w budkach pojawiło się po jednym jajku

[ Dodano: 2008-04-15, 21:29 ]
gniazdo na dzień 15 stycznia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12