Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Agresja u kanarka
Autor Wiadomość
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-10-23, 18:27   Agresja u kanarka

Mam kanarka od miesiąca. Początkowo był nieufny - potem zaczął powolutku się do nas przekonywać. Ale nie śpiewał jedynie ćwierkał - radośnie nas witał. Od pewnego czasu zauważyłam że przestał ćwierkać, zrobił się strasznie ruchliwy - nie ustoi w miejscu wręcz próbuje sie wydostać na siłę z klatki - dziubie cały czas ją na okrągło. Dodam że wypuszczam go dosyć często (nie siada na nas jeszcze się boi). Skaczę jak szalony pożerdkach w klatce. Dodatkowo stał się agresywny - jak podejdzie się do klatki to rzuca się dziobie - tak że nawet nie da się mu w niej posprzątać!!! Bardzo prosze o poradę może to jakiś mój błąd?? Co może być przyczyną??
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-23, 18:28   

A jakij wielkości jest klatka :?:
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-10-23, 18:36   

Klatka jest dosyć duża. Długośc 50 cm wysokość 60 cm. Ma 4 żerdki. Jest też basenik do kąpieli ale nie wieszam mu cały czas bo zawsze znajdzie jakąś szparkę żeby wymknąć się z klatki :)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2007-10-23, 18:48   

Z tego co wiem,tak klatka jest za duża dla kanarka,Kanarki są spokojniejsze i lepiej śpiewają w małych klatkach tzw.kanarkówkach
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-10-24, 07:54   

W książce którą sobie kupiłam pisało że lepiej jest gdy kanarek ma większą klatkę :/ Teraz jak poszłam go nakarmić to nie zdążyłam nawet podejść do klatki a on już zaczął wariować :( Zaczynam się obawaić że jak on tak na nas będzie reagował to nigdy nie zacznie śpiewać ;(
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-10-24, 16:00   

A może jest to samica?! Samica nie śpiewa tak często i donośnie jak samiec, właściwie nie wiem czy jej głos można nazwać do końca śpiewem. Możliwe, ze wchodzi w okres lęgowy przez co jet nadpobudliwa i agresywna, a dziobanie prętów może być wywołane brakiem wapnia, który może sie znaleść w farbie, którą jest malowana klatka...
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-10-24, 17:25   

Właściewie to Pan w zoologicznym zapewniał mnie że to samiec - ale jak wiadomo mógł kłamać... :/ Kanarek jeszcze nie spiewał - czasami puszczam mu śpiew innych kanarków to wtedy się wsłuchuje i cichutko trela - ale wątpie czy można to nazwać śpiewaniem :/
Klatka jest alumniowa a kanarek odkąd u nas jest ma kostkę wapienną i lubi ją skubać. Zastanaiwa mnie jeszcze fakt że jak przyszedł do nas to rzucał się na jedzenie - ogólnie można powiedzieć że wisiał cały czas na korytku i na kolbce a teraz to spontanicznie widzę go przy korytku a przy kolbce to bardzo rzadko coś skubnie. Zaczynam sie martwić czy to nie jakaś choroba :( W ogóle mam nadzieje że Pan w zoologicznym sprzedał mi kanarka :) Wysyłam zdjęcie może ktoś będzie mi w stanie powiedzieć jaka to rasa :D
Bardzo dziękuje za zainteresowanie i pomoc :d

Kubuś.JPG
Plik ściągnięto 7545 raz(y) 17,46 KB

 
 
Ernest 
Hejak co za forum!!!



Województwo: Mazowiedzkie
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 76
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-10-25, 09:59   

http://www.forum.woliera....rasy+kanarh%F3w
tu sama powinnaś dojść
_________________
Witam! Jeśli masz psa i nie masz czasu na wyjście to za jedyne 5-7zł. [w zależności od wielkości] możesz zyskać spokój. Zrobię to za Ciebie!!! Pies musi jedynie posiadać ważne zaświadczenie szczepienia przeciwko wściekliźnie, a w przypadku dużych i średnich kaganiec. Realizacja tylko na terenie Siedlec. Chcesz więcej info pisz pw.
Ostatnio zmieniony przez Ernest 2007-10-25, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miniaszka 


Województwo: Polskie
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-10-31, 08:44   

Z mojej dedukcji wyszło że jest izabelowato-brunatny :D - Pewnie źle wydedukowałam :P . A co do jego agresji to znalazłam sposób na to żeby nie rzucał się na moje palce :d Jak tylko się zbliża z dziobem to podtykam mu słonecznik i wtedy mam na chwilkę spokój
:D :D
Ostatnio zmieniony przez miniaszka 2007-10-31, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15