Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sałata i kapusta
Autor Wiadomość
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-09-23, 10:42   Sałata i kapusta

Czy podajecie swoim ptakom sałatę i kapustę ?Czy są one dla nich zdrowe?Ja podaję moim kurą i perlicą sałatę sporadycznie kapuste ale nie jestem pewien czy dobrze robie.A czy wy podajecie te ważywa?
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-09-23, 13:57   

Dawno temu,kiedy jeszcze zajmowałam się drobną egzotyką, zakodowałam sobie w głowie, że nie wolno ptakom podawać żadnych warzyw z grupy krzyżowych sałaty, kapusty, kalafiorów itp)
Tzrymam się tego do dzisiaj , więc nie podaję ani słaty, ani kapusty, ani ich krewnych ;)
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-23, 16:57   

Sałata często wywołuje biegunke.
 
 
Maze 



Województwo: łódzkie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2007-10-25, 07:01   

Na pewno zalezy to od gatunku ptaka, akurat kurom które hodowalismy kilka lat sałata była podawana kązdej wiosny i lata i nigdy nie spowodowała problemów. Tylko że to była sałatka z własnego ogródka. Kury ja bardzo lubiły. Z kapusty najbardziej lubiły robaki:) gąsiennice bielinka. Sałata kupna może być podsypywana, jesli będzie zawierać za dużo azotanów to oczywiście że spowoduje problemy i to nie tylko biegunke ale nawet uszkodzenie nerek. więc najbezpieczniej hodować swoją, nie zajmuje przecież dużo miejsca. Kurki mog azuzyć tą, która wyrasta w kwiaty i już do kuchni mało się nadaje.
_________________
http://www.ekoslicznotka.pl
 
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2007-11-01, 14:10   

warzywa kapustne powinny być podawne kurom .napewno im nie szkodzą potrzebna im i jest w okresie pierzenia do budowy piór siarka którą znajdują w kapustnuch a w okresie zimowym kiedy jest brak zielonek zastępuje im zielonkę
kapustę uwielbiają wszystkie gatunki
Ostatnio zmieniony przez matias 2007-11-01, 14:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2007-11-29, 19:32   

kapusta jako warzywo nie wywoluje biegunek czy rozwolnień, robią to nadmiary azotanów zawarte w niej z tzw. produkcji przemysłowej.Jest bogata w witaminę C, która wpływa na wydalanie nadmiaru wody z organizmu, w zimne dni ma tendencję rozgrzewającą organizmu.Kapusta bogata jest w różne witaminy i mikroelementy niezbędne do zycia.
Jest to warzywo , które zapisalo sie wielkimi zgłoskami w przetrwaniu wielu narodów.Podstawa codziennego wyżywienia.Przetrwali dożywając sędziwego wieku( chyba są to nasi protoplaścii ) i to wcale w niezłym i "niezakwaszonym" dobrym zdrowiu.
_________________
http://s24.bitefight.onet.pl/c.php?uid=16536
 
 
tereska87gru 



Województwo: opolskie
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-02-13, 22:03   

a ta kapusta to zwykla, czy kiszona?
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-13, 22:10   

tereska87gru napisał/a:
a ta kapusta to zwykla, czy kiszona?


Nie sądzę, żeby ktoś wpadł na pomysł karmienia ptaków kiszoną kapustą ... Od samej soli mogłyby wysiąść im nerki ...

Oczywiście, że surowa :|
Ostatnio zmieniony przez Luśka 2008-02-14, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-02-13, 22:26   

Luśka musze Cie zadziwić ale kury przynajmniej moje uwielbiają kiszoną kapustę, oczywiście nei daję im jej na codzień ale jak mi coś zostanie to daje im i to jest dla nich naprawde wielka uczta, w niewielkich ilościach napewno im nie zaszkodzi;)
_________________
Bartek
 
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-02-14, 00:21   

Raz w tygodniu podaję moim ptakom kiszoną kapustę w sałatce warzywno – owocowej, „zakraszonej” olejem lnianym, octem czosnkowym i odrobiną cukru. Ptaszki traktują to jak przysmak . Kiszona kapusta to magazyn życiodajnych biopierwiastków i wielu cennych witamin, tym samym jest dużo zdrowsza niż surowa .Niewielkie zjadane ilości sałatki a więc i kapusty, i zawartej w niej soli, nie powinny wpłynąć ujemnie na pracę nerek. Nadmiar soli wywołuje skazę moczanową u ptaków. Dziwne jest ,że gołębie pomimo zapewnienia im gastrolitów bardzo chętnie „urzędują” na zasolonych poboczach jezdni ‘wydziobując’ pozostały piach. Nie polecam podawania kapusty tzw. szybko kiszonej , ta poza kapustą (niedokiszoną), posiada duże ilości sody spożywczej , pseudo zakwaszacze ,prócz istotnego kwasu mlekowego.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-14, 00:22   

Bartek89 napisał/a:
Luśka muszę Cie zadziwić ale kury przynajmniej moje uwielbiają kiszoną kapustę, oczywiście nei daję im jej na co dzień ale jak mi coś zostanie to daje im i to jest dla nich naprawdę wielka uczta, w niewielkich ilościach na pewno im nie zaszkodzi;)


Bartku, psy uwielbiają czekoladę, która jest dla nich śmiertelną trucizną ;)

Nie podawałabym ptakom, ani innym zwierzętom żadnych "ludzkich" kiszonek, ze względu na wysoką zawartość chlorku sodu, który bardzo niekorzystnie wpływa na nerki.
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-14, 16:25   

Może np. podać im traoche kapusty ale nie cześciej niż raz w miesiącu. Najlepiej namoczyć ją jeszcze w wodzie. Moje kury uwielbiają mlode liście sałaty.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-02-14, 17:28   

Luśka, Otóż kiszona kapusta jest zdrowa dla ptaków. Pod warunkiem, że nie będzie się przesadzać z jej ilością.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-02-14, 17:33   

Niema sie co spierać w tej kwesti, wiem jedno ptaki ją uwielbiają a kiszona kapusta jest napewno źródłem wielu witamin o które cięzko w zimie, po 2 kapusta kiszona przezemnie w domu ma na 1000% o wiele lepszy smak, i mniej szkodiliwych związków niż ta kupowana w sklepie a po 3 zaobserwowałem że nie tylko kury uwielbiają tego typu kiszonki:D:D:D Pozdrawiam ;)
_________________
Bartek
 
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-02-16, 16:01   

ja podaje kurom surową kapustę... i jest dla nich zdrowa...
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12