Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mentalność Polaków
Autor Wiadomość
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-09-18, 20:01   Mentalność Polaków

Zakładając ten temat jestem po głębokich przemyśleniach, dotyczących polskich hodowli i polskich hodowców ptaków ozdobnych.

Kilka krotne w tym sezonie ogłaszałem się, że mam do sprzedania kilka kurcząt w bardzo dobrej jakości cena była nie wygórowana. Bo mieściła się w granicach 25 – 50 zł, za sztukę.
Lecz większość chętnych, po zobaczeniu zdjęć bądź ptaków na żywo było nimi zachwycona Kiedy jednak przyszło do płacenia to wszyscy wybrzydzali i marudzili że za drogo sobie liczę. Z tych wszystkich ludzi, którzy brali ode mnie kurczaki, spotkałem się tylko z dwoma osobami, które nie miały nic przeciwko takiej cenie a jeszcze się pytali, dlaczego tak tanio takiej jakości kurki sprzedaje.
Podsumowując ten mój trochę nieładny wywód dochodzę do wniosku, że Polak najchętniej by wziął wszystko, ale za darmo, a i tak będzie jeszcze wybrzydzał. Gdy spotykam się z takim zachowaniem odechciewa mi się hodowli.

W tym miejscu mam pytanie czy koledzy hodowcy też spotkali się z takim zachowaniem?
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 20:09   

Również wielokrotnie z czymś takim się spotkalem. Dodam również że jeśli nawet dajemy coś za darmo to często spotkać z niewdziecznościa. To dość poważny problem społeczny i bardzo dbrze że go Mateusz poruszyłeś ;)
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-09-19, 15:46   

Miałem podobne doświadczenia, często gdy ktoś brał od mnie liliputy w cenie ok. 10 zł, to się dziwił dlaczego tak drogo skoro na targu za 5 zł można sobie kupić znacznie większą kurę... Ale nikt nie pomyśli, że przez te 3-4 miesiące trzeba było sie tym zajmować, karmić je, itp...
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2007-09-19, 16:21   

W sklepie gdzie każdego roku sprzedaję kilkadziesią falistych i nimf,faliste po 7 zł,nimfy po 25-30 zł,chciałam kupić falistą o ciekawym upierzeniu,sprzedawca zaśpiewał mi 25 zł.Miałam żółtą kozę samczyka,który wychował się z nimfami - i do nich się zalecał - w sklepie chciano mi zapłacić 20 zł,stwierdziłam,że za taką cenę nie sprzedam i oddałam za darmo do WTZ - tam przynajmniej docenili podarunek :D
Ostatnio zmieniony przez AL 2007-09-19, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2007-09-21, 07:59   

Skądś to znam... parka czubatek za 40zł to za drogo... ja już rozkładam ręce i stwierdzam, że ograniczam hodowlę i będę trzymać ptaki tylko dla siebie, bo za te pieniądze nie warto tego chować bo nawet koszt jedzenia się nie zwróci.
 
 
Wojciech 
Hodowca


Wiek: 32
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 31
Wysłany: 2007-09-30, 17:34   

Muszę wtrącić swoje 3 grosze. Otóż to nie mentalnośc Polaków, to mentalnośc dziadków i handlarzy bazarowych.Osobiście nawet ni erozmawaim z ludźmi którzy zachowują się jak małe dzieci.Pozdrawiam
P.S można kupić gołębia za 2,5 zł, można i za 100 000.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-10-14, 10:48   

A ja mam nieco inny problem:
Ostatnio pewna osoba zamówiła u mnie trzciniaki już miała kupowac, miałem gotową paczkę i następnego dnia wysyłac i dopytuje się jeszcze raz, żeby miec pewnośc co do wysyłki, a tu takie coś: "Przepraszam bardzo, ale zakupiłem gdzie indziej".


:x
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-10-14, 14:45   
   Nr Tel.: 502108250


Wyłacznie wcześniejsza przedpłata, żadne za pobraniem.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-10-14, 15:04   

Jerzy Cwik napisał/a:
Wyłacznie wcześniejsza przedpłata, żadne za pobraniem.

Tyle, że miała byc przedpłata. W ogóle miałem trudny kontakt z tym kupującym :|
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-10-14, 19:12   
   Nr Tel.: 502108250


A to co innego, ale wtedy spokojnie się czeka aż wpłyną pieniążki i dopiero wtedy przygotowuje paczkę. U mnie się zdazyło, że po wpłacie gościu zrezygnował i nawet proponował formę rekompensaty [pewnie się bał że mu nie odeślę kasy :diabel:: ]. Myślę że nabywca ma prawo zrezygnować w dowolnym terminie, bez żadnych rekompensat, chyba że się umówi inaczej i wpłąci zaliczkę mającą być formą gwarancji że ptaki nabędzie.
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-10-17, 19:53   

Jerzy Cwik napisał/a:
Wyłacznie wcześniejsza przedpłata, żadne za pobraniem.
Dla hodowcy lepiej,ale nie dla kupujcego.Ja osobiścienie zapłaiłbym przed otrzymaniemn ptaków.Nie raz słyszałem,że ktoś zapłacił i nie otrzymał ani ptaków ani pieniędzy spowrotem.Za pobraniem,też jest ryzyko,ale właściciel widzi jakie ptaki dostał.I wtedy płaci.A jeśli ktoś zamówił 10 przepiórek a otrzymał 5 w złum stanie?Jeśli dokonał wpłaty wczesniej nie ma sensu odsyłać ptaków nawet po ich nakarmieniu i napojeniu,gdyż nikłe szanse,że odzyska pieniądze.Najwygodniejsze jest pobranie.I dla kupującego,gdyż nie musi biegać do banku,i dla sprzedającego,szybciej dostaje pieniądze.
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-10-17, 20:12   
   Nr Tel.: 502108250


Ale źle dla ptaków. Co z tego, że ptaki Ci się nie spodobają i ich nie odbierzesz i nie zpłacisz listonoszowi. Przecierz jeśli były w złym stanie [a nawet w dobrym] to nie przetrzymają tego eksperymentu. Jeśli kupujesz bez ogladania to musisz mieć zufanie do sprzedającego, jeśli nie masz to nie kupuj w ten sposób. Pondtto, przy każdym przemieszczaniu ptaka istnieje ryzyko stresu, a z nim zawał czy większa podatność na infekcje. Nawet jak sam odbierzesz ptaka, to nie masz pewności że go dowieziesz żywego do domu.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-10-17, 21:55   

Dokładnie ! Uważam, że kupowanie jakichkolwiek zwierząt wysyłanych pocztą, za pobraniem to kompletna bzdura ....
Każda transakcja bez oglądania towaru opiera się na wzajemnym zaufaniu. W przypadku przedmiotów kupujący może się zabezpieczać płatnością przy odbiorze, w przypadku żywych przesyłek tozbyt duże pole do nadużyć....

Nigdy i w żadnym wypadku nie wysłałabym ptaków za pobraniem. Choćby dlatego, ze kupujący może się rozmyślić, albo zmienić zamiar, albo ... może się okazać, że ktoś zrobił sobie wyjątkowo niesmaczny dowcip :/

Oczywiście płatność z góry nie pzesądza o odpowiedzialności i uczciwości kupującego, ale daje przynajmniej jakąś gwarancję odbioru w terminie.
Poza tym ptaki powinne być dobrze zabezieczone na czas podróży, poczta poinformowana o wszelkich możliwościach kontaktu z adresatem i nadawcą , a obie strony transakcji w stałym kontakcie od momentu wysłania ptaków do chwili ich odbioru.

Mirass, niestety każdy sprzedajacy ryzykuje, że klient może zmienić zdanie :) Nie ma w tm nic nagannego, mamy wolny rynek ;)
Dziwne jest, natomiast, że kupujący nie poinformował Cię zmianie planów ... Tego wymaga przyzwoitość :)
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-10-18, 14:54   

Jeśli wysyła się ptaki za pobraniem komuś zaufanemu i jemu jest to na rękę to czemu nie?
Wysyłka za pobraniem jest droższa, ale bywa wygodniejsza...
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-10-18, 17:10   

Rocki napisał/a:
Jeśli wysyła się ptaki za pobraniem komuś zaufanemu i jemu jest to na rękę to czemu nie?
Wysyłka za pobraniem jest droższa, ale bywa wygodniejsza...



Oczywiście, masz zupełną rację :)
Miałam na mysli transakcje z osobami obcymi ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12