Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokarmy mięsne
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 18:22   Pokarmy mięsne

Czy stosujecie jakieś pokarmy mięsne w żywieniu waszych ptaków :?: Nie chodzi mi tutaj o owady i ich larwy.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-09-18, 18:23   

Ja nie stosuje ale wiem, że niektórym większym papugom podaje się kawałki mięsa i kości.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 18:27   

A jakie to są rodzaje mięsa i w jakich ilościach podawane :?:
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-09-18, 18:28   

Mięso jak mięso. Zazwyczaj nie podaje się go dużo, małe ilości, które zostają na kościach. A kości są zazwyczaj zmielone.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-09-18, 20:48   

Poza larwami owadów, któe podaję kurom regularnie, kiedy tylko znajdę coś w ogrodzie ;) moje ptaki same dbają o aprowizację w dziedzinie mięsnej ..

Na sumieniu mają dwa padalce i, jak sądzę, trochę innych zwierzątek. Jednak mięsa im nie podaję, a z białka zwierzęcego, od czasu do czasu twaróg.
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-09-23, 10:47   

Ja moim kurom mięsa nie podaje,gdyż one same wolą sonie coś upolować.Naprzykład jakąś zabę czy mysz.Ale lubią też wyjadać psu z garnka mięso.Za coś takiego jena kura babci została ukarana śmiercią.Pies odgryzł jej łem.bo miał dosyć prowadzenia darmowej stołówki dla kur.Mięso w dużych ilościach powoduje nieprzyjemny zapach jajek i mięsa.
Ostatnio zmieniony przez dadzio 2007-09-23, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DarekK 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2008-08-16, 19:41   
   Nr Tel.: 886-860-004


Z mojego wcześniejszego doświadczenia wynika że ptaki potrzebują białka zwierzęcego ponieważ mogą one wyrywać pióra, o ile ptaki chodzące swobodnie po podwórku same sobie coś znajdą to ptaki będące w zamknięciu nie zawsze mają taką możliwość i zaczyna się problem (moje przepiórki potrafiły dziobać się aż do kości) ja rekompensowałem to białym serem ale na większą skalę kosztowne. Teraz mam wiekszą hodowlę i do pokarmu dodaje zmielonego pokarmu dla kotów. Bo białko białku nierówne chodzi o skład aminokwasowy który w białku zwierzęcym jest inny. Oczywiście dyrektywa Europejska zakazuje stosowania do skarmiania zwierząt mączek mięsno-kostnych. Są specjalne białka dla gołebi nie podaje nazwy ale puszka chyba 500g kosztuje ok. 150zł wiec też mam problem z pozyskaniem białka zwierzęcego jeżeli ktoś ma jakieś pomysły niech pisze.
 
 
mariuszmichala 



Województwo: kujawsko-pomorskie Bydgoszcz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2008-08-17, 21:38   
   Nr Tel.: 604527080


Ja też stosuję suchą zmieloną karmę dla psów,co jakiś czas gotuję mrożone mięso z zoologicznego takie dla psów,dodaję do tego śrutę kukurydzianą,pszeniczną obierki od ziemniaków,tarte buraki i co tam jest pod ręką.Kury i przepiórki za tym przepadają.
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-08-19, 11:30   

Ja jako że hoduje kury długoogoniaste (Totenko, Yokohamy i inne...) podaje im dwa razy w tygodniu zmieloną wołowinę (ptaki nie tuczą się a mają ładne pióra). Oprócz tego mają dostęp do białego sera (chudy), robaków i zieleniny.
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
DarekK 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2008-08-23, 11:57   
   Nr Tel.: 886-860-004


A co do dodawania pokarmów dla psów to ok. tylko nie ma tam 100% pewności że tam jest białko pochodzenia zwierzęcego ponieważ z tego co wiem to koty są tak stworzone że muszą w swojej diecie posiadać białko zwierzęce a pies nie musi w ogóle dostać białka zwierzęcego dlatego mi się wydaje że lepiej podawać w małych ilościach (ok. 5% dodatku do paszy) pokarmu dla kotów ale to jest tylko moje zdanie Pozadrawiam ;)
 
 
Fogel 



Województwo: malopolskie
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-08-23, 22:26   

Ja gotuje chudą wołowinę z mała ilością soli , ugotowana kroje w paski susze w suszarce do grzybów 24h i miksuje i taka rozdrobnioną dodaje około 3%do karmy .
_________________
Mati
 
 
 
DarekK 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2008-08-24, 13:26   
   Nr Tel.: 886-860-004


a jeszcze zapomniałem napisać o serwatce w proszku którą można kupić w mleczarni lub dostępna jest serwatka dla gołebi nie jestem w stanie powiedzieć jaki jest jej skład ale napewno ma trochę białka jakieś witaminy i tłuszcz
 
 
d@niel_25 


Województwo: małopolska
Wiek: 32
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-26, 23:59   

Jeśli macie znajomych pszczelarzy to można u nich zapytać o czerw trutowy. U mnie kury się za tym zabijają. Ja wycinam takie ramki i wytapiam wosk a uparzone larwy czy poczwarki lądują u kur z czego się one niezmiernie cieszą. Niektórzy dają kurką całe plastry z czerwiem i też to pięknie kurczaki wydziobują. Super żarełko.
_________________
Usus est optimus magister :) :):)
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-07-06, 16:26   

a czy kurczakom mozna dawać larwy stonki??
 
 
piotrek11 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 24
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 110
  Wysłany: 2010-07-08, 05:42   
   Nr Tel.: *48728561545


d@niel_25 napisał/a:
Jeśli macie znajomych pszczelarzy to można u nich zapytać o czerw trutowy. U mnie kury się za tym zabijają. Ja wycinam takie ramki i wytapiam wosk a uparzone larwy czy poczwarki lądują u kur z czego się one niezmiernie cieszą. Niektórzy dają kurką całe plastry z czerwiem i też to pięknie kurczaki wydziobują. Super żarełko.



A czy można dawać plastry dla przepiórek.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12