Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odróżnianie płci u piskląt
Autor Wiadomość
miciek13 



Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-03-23, 00:18   

Najpewniej będzie po budowie kloaki kogutki mają dolną część lekko cofniętą wygląda jakby była "wygięta ku dołowi"
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-04-19, 05:12   

Ja płeć poznaje u mlodych kurczakow poprez kolor upierzenia ( dotyczy to jednak bojowców, niewiem czy też dotyczy to innych ras). U bojowca malajskiego koloru standarowego kurka w pierwszy dzień ma już skrzydełka lekko pomarąnczowe, a kogutek wpadające w ciemnawy brąz.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Caima 


Województwo: łódzkie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-09-05, 16:55   

a może ktoś z Was wie czy i jak rozróżnić płeć u nierozłączek? Mam tylko jednego pisklaka więc porównanie później jasności kolorów nie wchodzi w grę.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-09-05, 18:52   

Caima, Zły temat w tym chodzi o kuraki. U nierozłączek po kolorze nie odróżnisz płci. Jedynie po kształcie głowy ale o tym już było poszukaj w dziale Papugi :D
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2009-09-14, 18:28   

Witam, może to nie jest zbyt odpowiednie miejsce, bo moje perliczki są już podrośnięte (+- 2/5 dorosłej) i nie są już maleńkimi pisklaczkami, ale mam kłopoty z płcią (perliczą oczywiście :D ). Wyczytałem, że dorosłe samce mają kości łonowe w odległości 1 cm, a samice ok4 cm. Jak dorosną to sprawa będzie jasna, ale chciałbym wiedzieć, czy już teraz mógłbym rozróżnić płeć. 3 os. mają że się tak wyrażę rozwarcie ok 0.5 cm, a 2 ok 1. Czy taka 5 milimetrowa różnica może być podstawą do oznaczenia jako samiec/samica czy muszę jeszcze zaczekać?
2/5 dorosłej = to może niezbyt szczegółowe, więc napiszę, żebyście mogli się rozeznać w ich wieku, bo ja nie mam pojęcia ile mogą mieć, że od kilku dni zaczynają gubić pióra z brązowym nalotem, na głowie pozostały jeszcze ślady pisklaczych pasków, ale policzki już mają niemal gołe i niebeiskie :d
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Daniel Kübler 2009-09-14, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2009-09-15, 18:25   

Czy ktoś rozwieje moje wątpliwości?? :hmm:
 
 
AndrzejUR 



Województwo: małopolskie
Wiek: 37
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 67
Skąd: KrakóW
Wysłany: 2009-09-15, 19:31   

u drobiu grzebiącego bardzo trudno jest ustalic płec małych ptaków ;/
co innego z kaczkami czy gęśmi.
U kur trzeba porównać stek, szybkosc opierzania sie lub barwe puchu ezeli kojarzyłes ptaki w celu autosexingu
_________________
:)
 
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2009-09-15, 23:20   

Daniel Kübler trochę dziwią mnie takie problemy jak potrzeba rozpoznawania płci u jednodniowych piskląt, czy w Twoim wypadku u podrośniętych perliczek.
No bo tak naprawdę jakie to ma w tym momencie znaczenie, nawet 100% pewność co jest co i tak nie zmieni sytuacji. Będzie co będzie.
Może miałoby to znaczenie gdyby ktoś chciał kupić parkę bardzo młodych więc tańszych przedstawicieli jakiejś rasy. Ale wtedy coś za coś- taniej, ale bez gwarancji że to parka.
Jeżeli natomiast masz własne to i tak trzeba dać młodzieży wyrosnąć, żeby ewentualnie najlepsze sztuki przeznaczyć do dalszej hodowli, a pozostałe sprzedać czy przeznaczyć do celów kulinarnych.
A teraz pogdybam sobie o tych "kościach" i ich rozstawie. To pewnie ma znaczenie tylko wtedy gdy samica się niesie, wówczas rozstaw jej kości łonowych jest znacznie szerszy niż u samca.
Natomiast najprościej będzie rozróżnić płeć po wielkości "dzwonków, kolczyków" jak zwał tak zwał- tego co wisi przy dziobie. Większe mają samce, mniejsze samiczki. Jeżeli już widać takie różnice u Twoich perliczek, to może to być wskazówka co jest co.
Pozdrawiam.
 
 
AndrzejUR 



Województwo: małopolskie
Wiek: 37
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 67
Skąd: KrakóW
Wysłany: 2009-09-15, 23:42   

Oczywiscie z tym rozstawem kości to tylko w okresie nieśności
_________________
:)
 
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2009-09-16, 15:32   

wj1964 napisał/a:
A teraz pogdybam sobie o tych "kościach" i ich rozstawie. To pewnie ma znaczenie tylko wtedy gdy samica się niesie, wówczas rozstaw jej kości łonowych jest znacznie szerszy niż u samca

A skądże ja to mogłem wiedzieć.
Jestem poprostu ciekawy, niemniej jednak dziękuję za odpowiedzi ;)
 
 
Olshi 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 28
  Wysłany: 2010-01-14, 15:38   

U mnie zazwyczaj z większych jajek wychodziły kogutki, z mniejszych kurki. Przekonałem się przy lęgach kurczaków wyandootte czerwonej łuskowanej olbrzymiej, Do inkubatora dałem tylko takie duże jaja od wyandottów i wyszły prawie same kogutki (tylko jedna kurka była :)

IMG_0391.JPG
Czteromiesięczny kogut Wyandotte Olbrzymia Czerwona Łuskowana
Pobierz Plik ściągnięto 699 raz(y) 100,05 KB

 
 
Tobiasz12324 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 23
Wysłany: 2010-04-17, 21:33   

Jak rozpoznać płeć u Araukany ?
 
 
Therion 


Województwo: Małopolskie
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-24, 10:09   

Wiem ,ze po długosci lotek w skrzydłach u chyba 3 dniowych kurcząt, u jednej płci sa jednakowej długości u drugiej roznej , niestety nie pamietam u której, było gdzies o tym pisane , nawet były rysunki, ale nie moge znależc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14