Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
:: Nowa Woliera ::
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-24, 11:46   

spicifer, dokładnie :D Kupiłem też w Empiku i faktycznie były obok siebie 8) i miałem opad szczęki, w pierwszym momencie nie wiedziałem co wziąć :]



A tu okładka Woliery:


A oto okładka tamtego magazynu:


ptaki-05-07-ok_d.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3137 raz(y) 32,01 KB

Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2007-05-24, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2007-05-24, 20:34   

Jerzy Cwik napisał/a:
Może my jesteśmy tak zadufani w sobie, że wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy :?:

Chyba masz racje, bo obserwuje to na każdym kroku. Ludzie trzymający ptaki rok, czy 2 uważaja sie już za super specjalistów i nie toleruja uwag na temat ich hodowli.
Ja ptaki mam od 11 lat, a na poważnie hoduje od 7-8 i teraz dopiero moge powiedzieć , że troche na ten temat wiem, może za kolejne 10 lat bede mógł powiedziec, że na ten temat wiem sporo.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-05-24, 22:31   

el lobo, ja jeśli biorąc pod uwagę początek hodowli moich ptaków, to był on już w 2 klasie szkoły podstawowej. Wtedy miałem już pierwsze papugi. Po wojsku jednak dopiero przyszedł czas na tę prawdziwą hodowlę i po tylu latach, mimo iż już coś wiem z doświadczenia i utrzymywania różnych ptaków, ze śmiałą świadomością mogę powiedzieć, że " NIC NIE WIEM" :!:
Człowiek całe życię będzie się uczył poznawania ptaków, a każdy z nich jest zupełnie inny, inne ma zachowanie, usposobienie itp.
Zresztą sam wiesz, jak czasem do Ciebie dzwonię by się czegoś opytać, mimo iż chowam te ptaki już jakiś czas. Co dwóch hodowców to nie jeden, a nie dzwonię tylko do Ciebie. Lubię się opytać bo czasem róznie to bywa a od niewiedzy głowa nie boli.

Pan Jórek jak najbardziej ma rację. Nasz naród jest jakiś strasznie zadufany w sobie.
Promowałem u siebie na Pomorzu już Wolierę wśród znajomych jak i Exotę kolegi Roberta, i spotkałem się z różnym podejściem. Najczęściej mówili po co takie coś kupować i nabijać komuś kasę. Wiadomości można nabyć i opytać się od znajomych.
Mówiłem im, po co robić ciągle te same błędy i kroczyćpo ścierzkach niewiedzy i niepowodzeń jak można zdobyć fachowe porady w czasopismach od hodowców mających już jakieś osiągi w tej dziedzinie ! No cóż, mentalnosć jest ślepa i prowadzi do ponawiania błęów.
Nie rozumię także jak p.Jórek, tych co posiadają ptaki, chociażby na tych stronach i nie promują woliery. Przecierz to powinna być podstawa i pierwsze czasopismo na naszych półkach. ;)
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Mirek 
Ptasiolog



Województwo: Śląskie
Wiek: 28
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 13
Skąd: Żory
Wysłany: 2009-01-05, 17:48   Co w Wolierze?

Witam. Postanowiłem założyć ten temat, aby mogliśmy tutaj pisać o tym co chcielibyśmy zobaczyć w dalszych numerach Woliery. Moż ktoś to przeczyta i nasz wymarzony temat znajdzie się w wolierze.
 
 
 
Mirek 
Ptasiolog



Województwo: Śląskie
Wiek: 28
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 13
Skąd: Żory
Wysłany: 2009-01-05, 17:51   

Ja w Wolierze chciałbym zobaczyć temat poświęcony warszawskiej Hali Wolnych Lotów. Mieszkam dosyć daleko od Warszawy (6godz. drogi) i nie mam jak zobaczyć tego "cuda". A więc prosiłbym o temat z kilkoma zdjęciami, opisami z Hali Wolnych Lotów. Chciałbym także wiedzieć jakie ptaki ją zamieszkują itp. liczę na to, że może kiedyś w jakimś numerze pojawi się taki temat :) będę wtedy bardzo wdzięczny. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości to czy ktoś kto był w hali mógłby napisać na moje PW lub założyć specjalny temat o hali wolnych lotów? z góry dziękuję
 
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2009-01-05, 20:09   

Mirek - ten temat już był kilka razy prezentowany.
_________________
sajga
 
 
Mirek 
Ptasiolog



Województwo: Śląskie
Wiek: 28
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 13
Skąd: Żory
Wysłany: 2009-01-06, 14:20   

Ja nie kupuje woliero od początku a więc nie wiem pierwsyz numer zakupilem jakoś w połowie 2005 roku. a wiecie może w jakich numerach?
 
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2009-08-12, 01:38   

Witam!
Drób zacząłem hodować na przełomie marca i kwietnia 2009, obecnie mam spory mix drobiu kurzo-indyczego. Nie słyszałem wcześniej o czopiśmie WOLIERA, tak, jak nie wiedziałem o tym, że kury miewają różne rasy, że chorują, że należy się nimi opiekowac a nie tylko karmić, że jajka od kury mają inny smak niż jajka z fermy. Od czerwca hodowla ptactwa przechodzi od hobby w pasję. Nawet kurki, zwykłe użytkowe czerwone nioski, których odziedziczyłem 9, mają u mnie jak u Pana Boga za piecem. Ale wiedza "naiwna", nabywana obserwacją nie zawsze jest w stanie sprostać wymaganiom ptaków, stąd też pragnę zaprenumerować WOLIERĘ. Proszę o informację, jak zaprenumerować Wasze czasopismo (nr rachunku do wpłaty, dane itd.) oraz czy mogę zaprenumerować płacąc "z góry" od bieżącego numeru do np końca roku a później wykupić całoroczną prenumeratę? Jakie kwoty należy wpłacać przy wykupieniu prenumeraty, jak to wyliczyć? Bardzo proszę o podanie tych informacji na forum, myślę, że to ułatwi zaprenumerowanie Waszego magazynu wielu forumowiczom, bez zbędnych telefonów, pisania itd. Po prostu naliczę sobie kwotę, zrobię przelew na Wasze konto a potwierdzenie wyślę mailem. Pozdrawiam!
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-12, 06:59   

Wszystkie informacje dotyczące prenumeraty Woliery można znaleźć na stronie www.woliera.pl. pod zakładką "prenumerata (górne menu).
Prenumerata na 2009 rok (84 zł za 6 zeszytów).
Można też zamówić numery archiwalne.
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2009-08-12, 23:32   

Dziękuję, już zamówiłem i z niecierpliwością czekam na wszystkie tegoroczne wydania. Pozdrawiam!
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
alan1980 



Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 123
Skąd: Płońsk
Wysłany: 2009-09-06, 22:22   

Aktualny nr na stronie głównej woliery chyba troszkę nie ten, a następny nr to też pomyłka. Czy ktoś ją aktualizuje?
_________________
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-06, 23:26   

Zarówno strona www.woliera.pl jak i www.czubatkapolska.pl zostały zablokowane przez serwerownię, na której są postawione. Po prostu system, na którym były budowane okazał się dziurawy, przestarzały i serwerownia miała przez to kłopoty. Firma, która budowała kilka lat temu stronę Woliery chciała za dostosowanie systemu sporo grosza. Poza tym mieliśmy ciągłe kłopoty z administrowanie nawet najprostszych treści.
Już rok temu pracowaliśmy nad nowym serwisem ale nie wyszło.
Dlatego też trzy miesiące temu zadecydowałem, że zbudujemy nowy, bardzo nowoczesny, zintegrowany z blogami, przeglądarkami zdjęć, ogłoszeniami, z tym forum i czym tam jeszcze.
Obecnie jesteśmy w trakcie przerzucania treści ze starych stron na nowe. Ile to jeszcze potrwa - nie potrafię powiedzieć. Sądzę, że około miesiąca.
Bardzo wszystkich przepraszam, że jest taka a nie inna sytuacja. Strony nie są aktualizowane bo nam się nie chce nic robić, ale z przyczyn jak wyżej. Mam nadzieję, że nowy portal zrekompensuje z nawiązką to co straciliśmy.
 
 
alan1980 



Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 123
Skąd: Płońsk
Wysłany: 2009-09-07, 08:02   

No to fajnie czekamy z niecierpliwością na nowy portal ;-). Pozdrawiam
_________________
 
 
alan1980 



Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 123
Skąd: Płońsk
Wysłany: 2010-01-25, 16:26   

Panie sroszkowski, czy wiadomo już coś o nowej stronie woliery, oraz czubatki? Czy ona powstanie? Pozdrawiam
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15