Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 21:51
Jaką rase psów polecacie?
Autor Wiadomość
Hiszpan1806 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-05-31, 16:39   

Mi podobają się dobermany, dogi niemiecki i psy haskie i nie wiem, którą rasę sobie kupić :?
Chciałbym, aby umiały pilnować dobrze domu i były agresywne do nieznajomych, ale nawet nie zadrapały domowników. Czy któraś rasa z tych, którą podałem nadawała by się do tego?
_________________
Silki miniaturowe, Kochiny olbrzymy, Brahmy, Araucany miniaturowe, Czubatki polskie miniaturowe, Sebrytki, Gęsi kubańskie, Kaczki staropolskie, Indyki, Przepiórki japońskie, Nimfy, Króliki
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan1806 2011-05-31, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-05-31, 18:38   

Mi sie podobają retrivery z nowej szkocij oraz wyżły węgierskie i weimarskie. :D
_________________
Karol Czernek
 
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2011-05-31, 22:37   

Hiszpan1806, ja również zastanawiam się nad zakupem na podwórko z ptactwem dobermana- suke lub parke bo mam 2 psy (pare) które uwielbiają kury - ale zabijać i zjadać w całosci .... juz w tym roku położyły mi wszystkie młode minorki ;/ jeszcze jeden kurczak zginie robie wymiane psów ...
zaś na podwórku przy domu chcę zakupić sukę owczarka niemieckiego długowłosego...
_________________
pozdrawiam
 
 
 
Paweł2304-1990 



Województwo: podlaskie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 134
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2011-06-01, 10:30   
   Skype: pawelek2304


Cytat:
Czy któraś rasa z tych, którą podałem nadawała by się do tego?

doberman ew. dog niemiecki, haski do tego zupełnie się nie nadaje-złodzieja by na śmierć zalizał
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-06-01, 11:06   

Doberman i dog niemiecki nie nadają się do budy . Są to psy krótkowłose i nie maja podszerstka . Dogi sa bardzo delikatne i przyjazne do ludzi . Dobermany żle prowadzone lubią zaatakować człowieka , i nie ma dla nich różnicy swój , czy obcy . Chętnie zapia kure lub inne zwierzę . Potrafią sie odszczekać właścicielowi . Mają wielkie poczucie niesprawiedliwości , i nie słusznie skarcone zapamiętają i we właściwym momencie sie odwdzięczą .
Psy haski mają skłonność do ucieczek . Potrafią przeskoczyć 2 m ogrodzenie . zapolują na ptactwo , pogonią kota dadzą popalić sąsiadom poprzez uporczywe wycie.
Poczytaj o rasach psów , zanim się zdecydujesz na jakiegoś .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
lukaszpl 


Województwo: Małopolskie
Wiek: 28
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 88
Skąd: Lipnica Wielka
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2011-06-01, 15:03   

Myślę że jeśli chodzi o psy pasterskie to Owczarek Podhalański. :D Przynajmniej u nas na bacówkach takie są od kiedy pamiętam. :D
Ostatnio zmieniony przez lukaszpl 2011-06-01, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paweł2304-1990 



Województwo: podlaskie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 134
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2011-06-06, 16:29   
   Skype: pawelek2304


owczarek niemiecki jest idealnym psem i wszechstronnym
 
 
 
myszki 



Województwo: zachodniopomorskie
Wiek: 38
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-06-25, 13:28   

a ja polecę do ptactwa, królików, kotów, kopytnych ROTTWEILERA - pies o złej opinii u większości ludzi, jednak z natury jest to pies bardzo spokojny i zrównoważony. Sama mam czystego rotta w domu i 1. koty z nim śpią i bawią się, 2. kurczaczki kilkudniowe potrafią po nim przemaszerować, 3. króliki są czasami lizane <koty też> a kopytne sąsiadów bywają jedynie obserwowane :) zasada przy tych psach jest prosta - wybiera się szczeniaka, który nie jest dominujący, nie wolno psa uderzyć do 3 roku życia <kiedy to u samców przejawia się chęć dominacji i wtedy trzeba mu pokazać kto jest panem, poprzez położenie psa i przytrzymanie na grzbiecie - później problem znika> i pies zawsze ale to zawsze musi być ostatni w hierarchii, czyli nie ma wchodzenia na kanapy, je dopiero po właścicielach, nie wchodzi do domu pierwszy i kilka innych drobiazgów. Rottweilery są bardzo pojętnymi psami i bardzo szybko się uczą, idealnie pilnują i nie szczekają bez powodu jak część psów, która ujada na ruszający się krzak, poza tym jest to pies pociągowy, który musi się zmęczyć ale dzięki temu może za nas nosić zakupy w sakwach :) czy ciągnąc wózek z karmą dla ptaków czy innych zwierząt. są wdzięczne za to, że mogą pomagać. Co do budy - mój w budzie nie mieszka a w domu, każdy pies przypięty do budy głupieje i staje się nieobliczalny, dlatego mój biega luzem po podwórku, między kotami, czasami kurami. Podwórka pilnują wzorowo - mogą wpuścić intruza ale go nie wypuszczą bez zgody właściciela, dlatego podwórko musi być oznaczone - uwaga ostry pies czy coś w ten deseń. Są świetne do dzieci - mają bardzo wysoki próg bólu więc jak dziecko pociągnie za sierść najczęściej nawet nie poczują. Niestety jak każde mają swoje wady - w wieku około 7-8 lat mogą mieć problemy ze stawami <duże i ciężkie psy>. I żyją do lat 10, mój ma obecnie lat 11 ale z charakteru nic się nie zmienił. Wiem, że następny pies również będzie tej rasy. Tylko jak się takiego kupuje to trzeba pojechać do dobrej hodowli i kupować czystego rasowo psa - każda jego mieszanka jest już niebezpieczna i nieprzewidywalna niestety :)

Co do owczarka - są trudniejsze w ułożeniu od Rottweilerów i niektóre nie mają hamulców jak zaatakują, rotta zawsze można wycofać z ataku. Goldeny są żywiołowe, i niezmiernie ciężko je zmęczyć, a za 10min i tak chcą znowu się bawić ;)
Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was :)
Ostatnio zmieniony przez myszki 2011-06-25, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
myszki 



Województwo: zachodniopomorskie
Wiek: 38
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-06-25, 13:36   

żeby nie było - to mój piesio, kota sam przyniósł jak miał 6 lat, kot miał kilka miesięcy - pies to samiec imieniem Misza a kot to kocur imieniem Czesiek :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13