Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 21:51
Jaką rase psów polecacie?
Autor Wiadomość
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-19, 17:43   Jaką rase psów polecacie?

Witajcie !


Chcę abyście sie podzielili z nami , waszymi doświadczeniami z różnymi rasami psów .

Chciałabym wiedzieć m.in.

Jakie rasy psów dobrze aportują

Jakie rasy psów są wykorzystywane do pasterstwa?

jakie rasy psów są za zwyczaj groźne dla ludzi?

Jakie rasy psów są bardzo przyjazne dla ludzi i kupowane częściowo jako żywe ,,pluszaki,, ?

A także proszę o więcej odpowiedzi na podobne pytania i wymienianie sie zdaniami.

Ten temat założyłam ponieważ pragnę zakupić sobie nowego pieska , myślę nad Collie rough :serduszka: , co myślicie o tej rasie psów?

Chcę aby mój pies dobrze aportował , ładnie prowadził sie na smyczy , był pomocny , lubił zabawy z piłką . Wiem że n.p niektóre psy , nawet jeśli poświęca sie im lata nauki , nie potrafią sie nauczyć aportować .. czy mam racje?


Jeśli możecie , wstawiajcie nawet zdjęcia .


Serdecznie zapraszam od udzielania sie w temacie .

Pozdrawiam,

Kasia
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-08-19, 18:39   

Co do aportowania to psa każdej rasy da się tego nauczyć! ;) bardziej zależy to od temperamentu psa niż rasy czy będzie chciał aportować i oddawać patyk. Z tego co wie najlepsze w aportowaniu są border coli, ale to nie znaczy że i terrier nie może dobrze aportować ;)

PS. strasznie dużo psich temató ostatnio na forum powstaje :o
Ostatnio zmieniony przez Rocki 2007-08-19, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-19, 18:42   

a mój kundelek bubus w ogóle nie wie co to aportowanie , uczyłam i ucze go tego od szczeniaka .. co mam zrobić?


proszę tez o odpowiedzi na pytania w pierwszym poście i dzielenia sie swoimi doświadczeniami z psami !

PS. psy sa godne tylu tematów ! to najlepsi przyjaciele człowieka !


Kasia
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-08-19, 18:55   

CENI ZALETY KUNDELKÓW CZŁOWIEK BO SA TO PIESKI WIELORASOWE
Ja uważam żę najlepsze w aportowaniu są rotweilery sam posiadam suke o imieniu nora wraz ze swoją odwieczną sojuszniczką Misty pudelkiem sąsiadow i moim kotem za patykiem lataja jak szlone. Wracając do kundelków są chyba najlepsze do aportowania czytałem kiedyś w jakiejś kśiażce że niektóre psy rasowe są bardzo dumne i po prostu nie zwracają uwagi na zabawy(chodzi kuz o psy starsze od 3 lat w gore ) moja nora i Misty sasiadow mają po 7 lat i cały są skore do zabaw nielubią tylko juak ktos obcy nadepnie ich włascicielowi lub im na odcisk i stają sie nieobliczalne.Terier tybetański ktorego kiedys mialem wcale nie aportował.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-20, 08:23   

a labradory ? podobno świetnie aportują ?


Kasia
 
 
 
Cavvy 



Województwo: Śląskie
Wiek: 33
Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: 2007-08-20, 08:58   

Masz bana na google ?? poszukaj psich for.

Labradory sa wymagajacymi psami. Tylko dla osob ktore poswieca sporo czasu na ich szkolenie. i to nie sa psy 'do budy'
Ostatnio zmieniony przez Cavvy 2007-08-20, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-08-20, 09:13   

Ja mam goldena i to jest prawda co mówi Cavvy ;) Te psy nie lubią się nudzić i muszą się wyszaleć. Nie przejdą koło zbiornika wodnego obojętnie i KOCHAJĄ aportować (w końcu to typowe psy myśliwskie) .
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-08-20, 09:15   

BM, a ja zapytam "z drugiej strony"

Ile czasu możesz poświęcić psu. Co chcesz z nim robić? Czy ma być towarzyszem na rowerowe wycieczki, stróżem podwórka, czy kanapowcem?

Ile mozesz miesięcznie przeznaczyć na utrzymanie psa? Ile czasu na pielęgnację szaty?
Czy liczysz ię z kosztami ewentualnego leczenia i koniecznych szczepień, odrobaczania i sterylizacji, jeżeli ne planuesz psa wystawiać i zrobić mu kwalifikacji hodowlanej?
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-20, 09:23   

psu codziennie mogę poświęcać cały czas po przyjściu ze szkoły , jak będę w szkole ,psem zajmować sie będą rodzice , którzy mi to obiecali.

Chce aby piesek był towarzyszem wycieczek Aby lubił zabawy . Ładnie prowadził sie na smyczy i nie był groźny dla innych .

Na utrzymanie pas mogę wydać tyle , ile tylko pies tego będzie wymagał , koszty chyba też zależą od rasy psa , wielkości itp , prawda ?

Licze sie z wszystkimi dodatkowymi kosztami .

A co do szaty , to oczywiste że bede poświęcała temu dużo czasu , będę pielęgnować , kąpać , czesać i robić wszystko aby mój piesek był szczęśliwy i ładnie wyglądał .


Krzysiek Prokop, fenx za rade .
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-08-20, 09:29   

Tylko retrivery lubią dominować, więc lepiej jakby takiego psa "głównym opiekunem" był ktoś starszy ;)
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-20, 11:04   

A jakaś rasa pieska , który by spełnił ,,moje kryteria,, a abym ja sie mogła nim opiekować? oczywiście pomagać będzie 20 letni brat i rodzice ;)


Kasia
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-08-20, 13:18   

Kasiu, koszt utrzymania jest ściśle zależny od rasy psa, czyli wielkości i rodzaju szaty.

Oczywiste, że dog zje więcej niż np. york, a więc koszt utrzymania wzrasta wielokrotnie.

To samo dotyczy pielęgnacji szaty. Psa krótkowłosego wystarczy raz w tygodniu przetrzeć gumową rękawicą, ale posiadając np. wystawowego yorka musisz odwiedzać psie salony piękności, co pochłania zarówno czas, jak pieniądze.

Jeżlei nie masz wybranej konkretnej rasy, nie marzysz o wystawach, nie masz wymagań co do wyglądu, a zależy Ci na miłym towarzyszu zabaw, odwiedź najbliższe schronisko. Jakiemuś psiemu nieszczęściu możesz dać dobry, kochający dom, a w zamian otrzymać morze miłości :)

Żadna rasa nie ma w genach zapisanego ładnego chodzenia na smyczy.
Psa trzeba wychować, a to trudna, ale i satysfakcjonująca praca. Musisz psiaka nauczyć zystości, chodzenia na smyczy, przychodzenia na rozkaz i w ogóle wpoić mu zasady dobrego wychowania :)

Proponuję, żebyś najpierw sporo poczytała na temat szkolenia, wychowania psów, poodwiedzaj psie fora, a potem podejmij decyzję.
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-08-20, 15:05   

Luśka, serdecznie dziękuje za rady , które na pewno mi się przydadzą. W pewnym schronisku już byłam , i właśnie tam zobaczyła 2 letniego labradorka , był poprostu śliczny i stąd te pytania ...


Chciałabym aby piesek był średnio włosy , i nie wymagam :

Luśka napisał/a:
nie marzysz o wystawach, nie masz wymagań co do wyglądu,


A chce :

Luśka napisał/a:
a zależy Ci na miłym towarzyszu zabaw





Oj a czytam ostatnio dużo właśnie o pieskach ...

Co myślicie o rasie Collie rough ?


Pozdrawiam ,Kasia
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-08-20, 17:20   

Bażancia matula, naprawdę czy nie lepiej by było zamieścić ten temat na forum o podobnej tematyce? bo tu trochę odbiega od tematu forum... my tu raczej się spotykamy by rozmawiać o ptakach i od czasu do czasu opowiedzieć coś o sobie, swoich zainteresowaniach i innych zwierzętach... a tu męczysz nas psia tematyką... naprawdę jeden czy dwa tematy o psach wystarczą i nie ma sensu tego ciągnąc...
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-08-20, 22:36   

Rocki, ode mnie jeszcze tylko słowo. Choć wydaje mi się, że subforum "Hyde Park" służy do rozmów na dowolne tematy, niekoniecznie ptasie? ;)

BM, labradory to bardzo trudne psy i bardzo przereklamowane jako rasa rodzinna i bezproblemowa. To typowa rasa pracująca, psy często bardzo nadpobudliwe, wymagające ciągłego zajęcia i zmęczenia tak fizycznego, jak psychicznego. Do tego wymagające raczej doświadczonego, konsekwentnego i stanowczego właściciela.
Dość się napatrzyłam na moich klegów, bynajmniej nie drobnej postury, latających za swoimi labami na smyczach i zarzekających się , że nigdy więcej labka ....
Uważam, że wzięcie labradora, w dodatku dwulatka i ze schroniska to bardzo kiepski pomysł w przypadku dziewczyny nie mającej doświadczenia z psami.

Nie chcę Cię zniechęcać do psów w ogóle .. Chcę Ci tylko uświadomić, ze miły, spokojny i nie sprawiający problemów pies nie znalazłby się w schronisku....

I po raz kolejny polecam Ci odwiedzenie psich for, choćby największego - Dogomanii :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13