Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurze gniazda.
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-11, 18:51   

Nie wiem czy ktokolwiek przygotowuje swoim kurą gniazda. Zazwyczaj po prostu kładzie się słomę. I chyba się żele zrozumieliśmy. Myślałem, że chodzi ci o to, że można po prostu zostawić tylko słomę na podłodze a kurka sama sobie ułoży gniazdko nawet wysoko na półce, nosząc w dziobku materiał. Oczywiście było by to bzdurą. A o tym, że potrafią nieść wysoko to oczywiście wiem. Tylko muszę mieć na tej półce odpowiednio wyściełane.
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-03-12, 16:49   

Ja mam w segmencie 6 gniazd. Wszystkie są na jednej wysokości w poziomie. Dzięki temu kury nie mają swoich ulubionych i niosą sie we wszystkich ;)
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-12, 18:36   

Ja w pozostałych wolierach mam poustawiane drewniane skrzynki. Też niema dużego wyboru więc kurki korzystają z tego co jest. Powiem wam, że ostatnio zaobserwowałem ciekawą zależność, mianowicie, kiedy skrzynki były puste(bez słomy) kurki nagle jakby osłabiły nieśność. Po ponownym naniesieniu materiału do gniazd wszystko wróciło do normy.
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-03-12, 19:37   

Szczerze, to nie wydaje mi się, aby to coś zmieniło. A może bez słomy jajka się tłukły, ja miałem tak u siebie :/
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-12, 20:03   

Też wydawało mi się, że jajka się zbijają albo kurki znoszą je w jakichś skrytkach. Okazało się, że nie. Po dłuższym braku słomy i przez to miejsc na składanie jaj kurki po prostu obniżyło poziom nieśności. Może w przyszłym roku na jakimś stadku powtórzę to doświadczenie...
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-12, 21:39   

kacpisułtan, rzeczywiście źle się zrozumieliśmy. Ja pisałem o małym kurniczku, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek zwyżki. (półki i ine wysokie rzeczy) Taki kurniczek ma około metra wysokości. Miałem na myśli to, że kurka zrobi sobie w słomie dziórkę i zacznie nieść. :) Ale nie nanosi sobie słomy gdzieś na zwyżki. Kura to nie dziki ptak, żeby znosić materiał na gniazda po kawałeczku.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2008-03-16, 22:34   

dadzio, kacpisułtan, to może niezupełnie to co świadome noszenie materjału do gniazda ale moje kurki często jak maja zniesc jajko i siedzą w gnieżdzie to okładaja się do okoła słomą która dostanie sie w zasieg ich dzioba, czasem nawet potrafia sie wychylić by siegnąc do sąsiedniego gniazda. Nawet jak już sie zniosą i gdacząc chodzą po podwórku to dopuki cos ich nie rozproszy terz potrafią zbierać słome lub inny materjał i zarzucaja go na siebie jakby chciały sie przykryć.
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-17, 18:20   

Tak jest, że kury dobierają słomę, ale tylko wtedy kiedy mają jej pod dostatkiem dookoła i już są gniazda. Nazwał bym to możę remontem czy przebudową, ale nie jest to budowa gniazd.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-15, 20:23   
   Nr Tel.: 609091356


Ja dzisiaj sprzątałem w kurniku i nadszedł czas już wymienić siano w gniazdach i pomyślałem że wprowadzę kurkom coś innego i pojechałem do parku narwałem całe wiadro bluszczu i zrobiłem z nich dosyć grube obręcze i dałem na spód gniazda do każdego po jednej i do środka obręczy nałożyłem siana kurkom się to bardzo spodobało :D
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-11-15, 20:33   

Bluszcz jest chyba trujący wiec radziłbym ci go usunąć z kurnika.
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-15, 20:36   
   Nr Tel.: 609091356


Ups :ops: niewiedziałem ale to chyba tylko owoce czy liście też?
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-16, 08:58   

tylko kwiaty i owoce bluszczu są trujące,u mnie na siatce też rośnie bluszcz i kury mają z "nim stały kontakt", ponieważ cały czas podgrzebują korzonki.
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-16, 15:55   
   Nr Tel.: 609091356


kamień spadł mi z serca bo teraz dopiero wróciłem z poznania i cały czas zamartwiałem się o moje kurki z tego powodu
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2008-11-23, 09:12   

Jakoś wcześniej przeoczyłem ten temat z pomysłem wyściełania gniazd bluszczem.
Myślę Secza, że powinno Ci być wstyd i to bardzo ale z zupełnie innego powodu.
Jeśli dobrze pamiętam w innym temacie chwaliłeś się parkiem i "drzewem zakochanych" w tym parku, czyli Waszą lokalną atrakcją.
No i jeden narwie tam bluszczu, drugi coś tam wyrąbie bo mu np tyczki do grochu będą potrzebne, trzeci z miłości do lubej wyryje na drzewie zakochanych "Kocham Zochę" (przepraszam wszystkie Zofie za użycie ich imienia), no bo parkowe no to niczyje.
Jak myślisz jak długo Wasz park będzie lokalną atrakcją?
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-23, 11:20   
   Nr Tel.: 609091356


wj1964, park jest cały wyściełany bluszczem a już na pewno nikt z niego nie bierze kijów i drzewa bo po to to się chodzi do lasu
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12