Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-07-23, 09:13
Co kura powinna na codzien jesc i ile?
Autor Wiadomość
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2009-11-22, 22:30   

Moje kurki także mają pełne korytka i nie ma problemu u nic z lenistwem. Jeżeli nie mają ochoty na to co dostają do zjedzenia,chodzą po sadzie i grzebią. U kurek jest to w ich naturze chodzenie i grzebanie. :aniolek:
 
 
 
tomcz1 



Województwo: Małopolskie
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-12-18, 18:13   

robert masz racje kurką leży grzebanie w ziemi w poszukiwaniu kamyczków, robaczków i larw owadów. Ja moim kurką daję także suszone pokrzywy i otręby kukurydziane aby nosiły piękne jajka.
_________________
http://sebektom.pl.tl/
 
 
 
mariuszmichala 



Województwo: kujawsko-pomorskie Bydgoszcz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2010-01-09, 00:43   
   Nr Tel.: 604527080


AndrzejUR dzięki za przepis na kiszonkę z ziemniaków.Oczywiście trochę ją dostosowałem do potrzeb hodowli amatorskiej.Poradziłem sobie w ten sposób że ziemniaki(również obierki),marchew i buraki włożyłem do piekarnika trochę podlałem wodą i dwie godziny w 200stopniach.Następnie to wszystko rozgniotłem i do 3 litrowych wiaderek po kiszonej kapuście szczelnie zamknięte.Po 4 tygodniach do karmideł i wielka radość w śrud drobiu,zjedzone wszystko.Jeszcze raz dzięki bo przez ostatnie mrozy przemarzło mi sporo ziemniaków i marchwi teraz już ich nie wyrzucę bo wiem co z nimi zrobić.Pozdro
Ostatnio zmieniony przez mariuszmichala 2010-01-09, 00:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olshi 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-01-09, 13:06   

Ja swoje ptaki karmię;
-gotowane, stłuczone ziemniaki
-otręby zborzowe
-pszenica
-tarte jabłka, tarta surowa marchew i pietruszka
-kukurydza
W okresie lęgowym (nieśnym) dodaje jeszcze trochę granulatu dla niosek.

Reszte potrzebnych składników ptaki znajdują w ziemi (kamyczki, larwy, dżdżownice, rośliny)
 
 
Olshi 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-01-09, 13:10   

Mam takie pytanie, czy jest jakiś naturalny składnik podnoszący poziom wylęgowości jaj i jakość jajek?? Albo coś co by stymulowało kogucika do wiekszej aktywności, bo mój kogut Sułtan nie bardzo kryje kurki...
 
 
arturM63 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 60
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 45
Skąd: Rożki pow.radomski
Wysłany: 2010-01-09, 14:38   

Olshi, nie jestem pewien o co Ci chodzi z jakością jajek, ale można ją poprawić stosując kredę pastewną (do nabycia u weta). A jeśli chodzi o większą aktywność koguta to musisz kupić drugiego koguta :-) . Twój kogut mógł się zrobić leniwy. Nie ma jak zdrowa konkurencja :)
 
 
 
Olshi 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-01-09, 14:48   

ale ja mam 2 koguty, dokupiłem drugiego :D i to bardziej ten drugi jest aktywny płciowo a ten pierwszy taki strasznie leniwy... Nie konkurują miedzy sobą. Bo to są Sułtany, bardzo spokojna rasa. Martwi mnie tylko ten kogucik bo on jest bardzo ładny i wysokopunktowany na wystawach, były by po nim świetne młode, ale niestety jest strasznie leniwy i wogóle nie pieje. Może są jakieś lekarstwa na zwiększenie aktywnośni płciowej dla kogucików :?: :D 8-)
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2010-01-09, 22:32   

Witam. Swoje kurki karmię:
-pszenicą
-kukurydzą
-zieleniną świeżą jak i suchą
-ćwikłą i innymi warzywami
-owocami
-do ziarna dodaje witaminy i nieraz drobno pokruszone skorupy jajka kurzego
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
onagadori 


Województwo: ......
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 86
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2010-02-08, 15:40   

Witam czy można podawać kurą i bażantom biały ser od kóz ?
 
 
arturM63 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 60
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 45
Skąd: Rożki pow.radomski
Wysłany: 2010-02-08, 16:11   

Z pewnością można :) Moje przepadają za twarogiem
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2010-02-08, 21:46   

onagadori oczywiście, że można. Twaróg jest bogaty w białka, tłuszcze oraz substancje mineralne, bardzo ważne w żywieniu ptaków. Zawiera także witaminy w śladowych ilościach. Jeśli ptaki go nie jadły, należy wprowadzać go ostrożnie, stopniowo zwiększając dawkę, nagłe podanie sporej ilości tego pokarmu, może spowodować biegunkę, a nawet alergię.

Ser kozi jest tu jak najbardziej na miejscu. Większość myśli, że podawanie kotom krowiego mleka jest prawidłowe, lecz są w błędzie. Koty tak jak i psy nie tolerują tego rodzaju mleka. Ze względu na białka mleka krowiego, które w kozim mają drobniejsze cząsteczki oraz trochę inny skład i są łatwiej trawione, i dlatego mleko kozie jest lepsze dla zwierząt, a także ser z niego wykonany, który jest bardzo pomocny w hodowli ptaków, szczególnie w okresie odchowu młodych oraz w czasie lęgów. ;)
 
 
chocielewko 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-08-04, 09:41   
   Nr Tel.: 668143741


Witajcie , ja narazie się uczę czym karmić kury, kurnik już gotowy , kurki chyba dziś przyjadą.
Powiedzcie skoro można twaróg podawać , najlepiej pewnie własnej roboty z wiejskiego mleka.Może będziemy mieć kozę ,wiec nadwyżki mleka pójdą na twaróg
a czy serwatkę mogą póżniej kury wypić ? Bo po zrobieniu twarogu tej serwatki trochę będzie Monka
 
 
lukkasz55 


Województwo: łódzkie
Wiek: 30
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: wieliuń
Wysłany: 2010-08-08, 16:37   

tak bez zastanowienia to zjedzą kury nie są wybredne pod względem żywienia ;) ale powiedzcie mi coj jeszcze bardziej dokładnie na temat tej kiszonki z ziemniaków :!:
 
 
 
KIMIK11 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-08-18, 09:48   

Witam

Mam pytanie, czy można podawać kurą sparzoną kasze zamiast paszy??

Proszę o szybka odpowiedź.
 
 
Michał Prokopowicz 
kurek


Województwo: warmińsko-wazurskie
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 133
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-08-18, 10:43   
   Nr Tel.: 517-507-603


Witam!
Ja podaje kurom kaszę,(gryczaną/jęczmienną) ale jako urozmaicenie diety. Co prawda kasza ma wiele składników odżywczych, ale nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest podawanie jej kurom non stop :? . Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi, ale jeśli chcesz przez kilka dni po prostu podać kaszę zamiast paszy nic się im nie stanie. A kasza będzie miękka, bo nie wiem co masz na myśli mówiąc parzona? (Do miękkości czy tylko przez chwilę?) Ja osobiście podaję miękką.
Pozdrawiam.
_________________
(kurek)
Michał Prokopowicz
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=4576 - moja hodowla
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14