Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Drozd śpiewak.
Autor Wiadomość
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
  Wysłany: 2007-07-03, 16:44   Drozd śpiewak.

Drozd śpiewak mierzy około 22centymetrów ma brązowy grzbiet i jasny nakrapiany brzuch.
Samce wyglądają tak samo jak samice. Pod skrzydłami drozdy posiadają żółto-pomarańczowa plamę którą widać jak lecą. Drozdy bardzo pięknie śpiewają ich pieśń trwa ponad 5 minut.
Potrafią naśladować głosy innych ptaków. Do rodziny drozdów należą jeszcze trzy inne drozdy:
-paszkot
-kwiczoł
-drożdzik
Gniazda budują samiczki z traw i gałązek. Budują je w krzaku albo na drzewie żeby było dobrze ukryte przed drapieżnikami.
Jajka są niebieskie i mają czarne plamki.
Drozd śpiewak to jedyny w europie ptak który wnętrze gniazda wykłada błotem.
Składa 3-5 jajek.
Samiec pomaga samiczce karmić młode. Małe gdy maja 2 tygodnie potrafią już latać a samiczki składają następne jajka.
Jeśli na kamieniu na łące , w lesie lub na działce znajdziesz kamień a wokół niego potłuczone skorupki to najprawdopodobniej to sprawka drozda. Kamień na którym drozd tłucze skorupki nazywany jest przez ludzi kowadłem.
Mój artykuł nie jest kopią polskich ani obcojęzycznych książek, magazynów. Czasopism, stron WWW oraz innych tekstów podobnego lub tego samego typu jak w/w oraz ich tłumaczeń. Jest to wyłącznie moja praca intelektualna do której mam pełna prawa autorskie.
Jakub Szymanowicz
Tekst napisałem na podstawie swoich obserwacji i czasopisma przyjaciele z zielonego lasu
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-01, 19:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-07-03, 16:50   

jakub napisał/a:
Potrafią naśladować głosy innych ptaków. Do rodziny drozdów należą jeszcze trzy inne drozdy:
-paszkot
-kwiczoł
-drożdzik

A także kos i kilka nie występujących w naszym kraju.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-07-03, 16:51   

Drozd śpiewak- Turdus philomelos

http://www.ib.ns.ac.yu/te...hilomelos01.jpg
http://www.naturfoto.cz/f...zpevny-2554.jpg
Bardzo ładny ptaszek i czesty mieszkaniec moich okolic.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2007-07-03, 19:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-07-03, 16:59   

wanted bardzo dziekuje za wklejenie zdjęcia
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2008-04-12, 13:52   

A to 'moj' drozd:
_________________
Shepherds Green
 
 
lol98 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-02-03, 11:02   

Ja kiedyś znalazłem za gniazdem pisklę drozda i nawet dobrze się trzymało, ale gdy oddałem je naturze zaraz po puszczeniu popełniło ,,samobójstwo" na moich oczach wlatując w drzewo...
8)
Ostatnio zmieniony przez lol98 2009-02-03, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2011-04-20, 20:03   

Drozd śpiewak znów pojawił się w moim ogrodzie. Miało to miejsce na początku marca, kiedy na dworze panowała jeszcze mroźna aura i żaden z ptaków śpiewających nie odzywał się jeszcze tak odważnie jak ten wytrawny śpiewak. W końcu nazwa gatunkowa zobowiązuje do czegoś.
W tym roku ptaki uwiły gniazdo w świerku, który znajduje się bliżej domu. Rok temu założyły je również na świerku, ale w dużo większej odległości i sroki poczuły się bezkarne, stąd pierwszy lęg został zniszczony doszczętnie przez biało-czarnych rabusiów.
Liczę na to , że w tym roku uda im się szczęśliwie odchować młode.
Pozdrawiam, Darek
_________________
Darek
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2011-05-22, 19:29   

Drozdom nie udało się odchować młodych- tym razem z powodu wróbli. Pod koniec kwietnia byłem świadkiem strasznego zdarzenia. Podczas nieobecności samicy, która zajęta była poszukiwaniem pokarmu, wróble przebywające na świerku rozprawiły się z niedołężnymi jeszcze pisklętami drozdów. Gdy podbiegłem, by je wypłoszyć, nie było już czego ratować. Kazde z piskląt miało zadane rany i wydziobane oczy. Na ciele znajdowało się mnóstwo małych dziurek. Szkoda, że tak feralnie zakończyła się cała przygoda z tymi pięknymi ptakami. Samica przez dwa dni przebywała w pobliżu gniazda, a następnie przeniosła się w zarośla. Mam nadzieję, że tam uda jej się pomyślnie wyprowadzić lęg.
_________________
Darek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14