Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak stworzyć idealny odchowalink dla kurcząt?
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 21:17   Jak stworzyć idealny odchowalink dla kurcząt?

W jakich odchowalnikach trzymacie młode po wykluciu z inkubatora???
W tym roku po raz pierwszy będe przeprowadzał lęgi sztuczne i zastanawiam sie jak zrobic odchowalnik dla kurcząt.
Kiedy kurczaki się wyklują się w inkubatorze powinniśmy je po około 24 godzinach z niego wyjąć (jeśli wyschną). Planuje stworzyć bardzo prosty odchowalnik dla nich. Będzie to zbity z desek kwadrat nad którym będzie wisiała sztuczna kwoka. Tylko nie wiem co może posłużyć za wyściółkeę. Może piasek przykryty słomą albo trocinami???
Co sądzicie o moim pomyśle na odchowalnik???
I piszcie jaki wy posiadacie w swoich hodowlach.
Foty mile widziane.
Ostatnio zmieniony przez sroszkowski 2011-04-24, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2007-03-13, 22:50   

Pomysł dobry, słomę odradzam chyba że potniesz na bardzo małe kawałki, trociny są najlepszym rozwiązaniem. A co do skrzyneczki to świetnym rozwiązaniem jest taka skrzynia jak się mięso i wędliny przewozi - plastikowa, łatwa do umycia i utrzymania w czystości.
 
 
Bartek1989 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-03-13, 23:16   

No ja uważam że pomysł na odchowalnik jest dobry. wszytsko też zależy ile będzie kurczaków. Bo jak ma być ich sporo, to lepeij zrobić większy żeby póxniej nie było problemu, że jest im zbyt ciasno... Ja osobiście kurczaki po wykluciu <jełśi odbieram je od kwok lub indyczek > zabieram zaraz jak tylko nabiorą trochę siły nie czekam aż tak długo i wydaje mi sie że to jest lepsze niż trzyamanie ich pod kurami no, ale z inkubatorem jest inaczej bo tam im właściwie nic nei grozi:) Jesli chodzi o mnie to ja mam specjalne pomieszczenie w którym mam porobione przegrody wysokości 75 cm ze zwykłej siatki takiej jak na woliery, jako ściółke stosuję albo trociny albo sieczkę ze słomy, osobiście uważam że lepsze są trociny gdyz łatwiej przy ich użyciu utrzymac czystośc w wychowalni która jest bardzo ważna dla takich maluchów. no i nad każdą przegrodą mam tzw. kwokę która ogrzewa kurczaki :-)
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 09:18   

Mój odchowalnik nie będzie na dużo kurczaków,a jak będą rosły i będzie brakowało im miejsca to poprostu z desek będe zbijał większy kwadrat.
A jeśli chodzi o ściółke to właśnie musze poszukać w okolicy jakiegoś tartaku i kupować tam trociny.
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-03-14, 15:11   

Moim odchowalnikiem jest drewniana budka. Jak mam kurczaki to podłączam do niej tylko żarówkę-kwokę, wysypuję trocinami i sypię też gdzieś na boku trochę piasku.
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-03-18, 19:01   

A czy za odchowalnik moze słuzyc 100 litrowe akwarium wysypane na dnie trociną.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 09:52   

jakub, wydaje mi się że jest to niezły pomysł :!: :!: :!: Tylko zalęży ile oczekujesz kurczków :?: :?: :?:
 
 
Bartek1989 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-03-19, 15:02   

No wszystko zależy od tego jak dużo ma być kurczaków...???? Ale ogólnie to mam mieszane uczucia na temat tego akwarium <nie jestem zwolennikiem tego typu tworzyw jak szkło i plastik> przy małych kurczakach. Boję sie ze może im byc zbyt gorąco ale z 2 strony nie musisz swiecić kwoki tylko zwykłą żarówke im będzie cipło a Ty zapłacisz mniej za prąd... ;-)
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 15:59   

Bartek1989, niejestem pewien czy zwykła żarówka wystarczy :!: :!: :!: Sztuczną kwoke można powiesić wyżej żeby tak kurczaków nie grzała.
 
 
Bartek1989 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-03-19, 16:40   

Tzn. ja nie powiedziałem że na 100% tak będzie, ale można spróbować podłączyć żarówkę bez kurczaków i zmierzyć temp. w akwarium. Nie wiem, bo nigdy nie używałem akwarium do tego typu hodowli<hehe>, ale można spróbować..
 
 
 
dakota2000 
dakota2000


Województwo: pomorskie
Wiek: 74
Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 81
Skąd: Hel
Wysłany: 2007-03-19, 20:41   
   Nr Tel.: 694901166


Ja w tym roku wykonałem odchowalnik z starego barku z segmentu meblowego.Kupiłem przewód grzewczy 80wat. i zrobiłem płytę grzewczą ,nad płytą ruszt z siatki .Oświetlenie żarówka energ-oszczędna 11vat .Otwory wentylacyjne,termostat akwarystyczny,wyłącznik czasowy światła.Płyta grzewcza ma możliwość wysuwania ruszt,czyli podłoga z siatki ,również istnieje możliwość demontarzu i wyczyszczenia .Istnieje możliwość przełożenia płyty do góry i ogrzewania od góry.Działa wszystko bez zastrzeżeń,.Zobaczymy jak będzie w praktyce.Przy budowie skożystałem z porady z ostatniej Fauny i Flory.
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-20, 08:15   

dakota2000, bardzo ciekawy pomysł, ale pewnie dużo roboty :!: :!: :!:
 
 
slaby1986 
bartek-slaby1986



Województwo: zachodniopomorskie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 2007-07-25, 12:45   

kacpisułtan, roboty pewnie troche jest ale jaki efekt :D ja swoje odhowalniki zrobilem podobnie do Dakoty2000 stare meble polozylem na podloge, wysypalem trocinami (wydaje mi sie za najlepiej trzymja cieplo) i do kazdego przedziau podlaczylem zarowke- kwoke i jes GIT :D a akwarium stosowalem do kaczek (karolinek i manadrynek) te akwarium ma 360l i w mnie wiecej polowie jest przedzilone szyba tak ze kaczuchy moga plywac i siedziec na trocinach czy slomie mysle ze to dobre rozwiazanie. Pozdrawiam
 
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-01-30, 00:09   

Temat stary, ale nie będę zakładać nowego dla jednego pytania...
Czy odchowalnik można pomalować bejcą? Bo robię taki z płyty OSB i kantówek. Chciałabym, żeby mi się to nie zniszczyło od wilgoci czy odchodów kurczaków. Tylko nie wiem czy bejca nie zaszkodzi maluchom? A może jakiś lakier?
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2011-01-30, 00:21   

możesz pomalować lakierem,bejcą itp. tylko wybieraj takie do stosowania wewnątrz domu one są nie toksyczne dla ludzi i zwierząt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14