Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko o indykach.
Autor Wiadomość
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
  Wysłany: 2008-01-24, 23:33   Wszystko o indykach.

jestem ciekawy ile lat żyją indyki bo mam indyczkę która ma już 4 lata i w zeszłym roku juz nie zniosła jaj... czy to znaczy ze ona w tym roku tez juz ich nie zniesie ?????? jest juz za stara ?????? mam tez indora który ma 3 lata i jeszcze jedną indyczkę która również ma 3 lata (ona znosi jaja 2 razy w roku) .... Narazie całe stado trzyma sie dobrze ale boje sie zeby w jednym roku nie padły mi wszystkie ze starości. tzn w tym roku dołączyła do nich młoda samiczka którą zamieniłem sobie u takiej jednej starej babci (dałem jej swoją młodą a ona dała mi swoją). staram sie nie kojarzyć ze sobą ptaków ze sobą spokrewnionych (jestem uczulony na tym punkcie jeśli ktoś dopuszcza do rozrodu syna z matką, rodzeństwo lub inne kombinacje w których ptaki są ze sobą bardzo blisko spokrewnione bo przecież to prowadzi do licznych wad ptaków i z czasem do ich bardzo niskiej płodności i nie ma z nich zadnego pożytku). no dobra ale nie o tym miałem pisac :D więc ile lat żyją indyki ????????????????????????
_________________
damianb
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-02-14, 11:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-01-25, 01:15   

Kiedyś mówili ,że do soboty,tylko nie wiadomo ,której ?:D
Dziki 10-12 lat, nasze udomowione w zalezności od warunków środowiskowych i karmy.
Myslę ,ze przy optymalnych warunkach bytowo-żywieniowych około 10lat.
Moje żyły 6 lat , skończyły tragicznie, "schrupały" je psy.
Może inni , mają dłuższe okresy trzymania, więc na pewno się wypowiedzą.
_________________
http://s24.bitefight.onet.pl/c.php?uid=16536
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2008-01-28, 11:40   

z własnego doświadczenia pamiętam że najlepiej jest zostawić do dalszego rozmnażania młode jedno roczne indyczki oraz indora mają one dobrą nieśność w kolejnych latach jest ona już słaba gdy zaczynałem hodować rude indyki postanowiłem zostawić jedną intensywnie rudą indyczkę na kolejny sezon lęgowy gdyż w pierwszym roku nie uzyskałem po niej tak ładnych młodych jak ona jej nieśność nie była zadowalająca uskładała może około 10 jajek z których tylko część była zapłodniona ze względu na wiek zaczęła nieść się dużo wcześniej niż młode ptaki

indora też raz zdarzyło mi się zostawić dużo dłużej niż zwykle miałem duże obawy czy nie będzie on dziobał młodych indycząt ale moje zdziwienie było ogromne gdyż indor bronił i indyczki i młode który wodziły nie wchodził też do gniazd w których siedziały indyczki na jajkach nie deptał ich cały czas stał na warcie napuszony

Damian życzę powodzenia w hodowli indyków noi znalezienia rudzielców

Pozdrawiam :!:
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-01-28, 15:54   

no to widze ze jestem rekordzistą hehe bo moje indyki są dosc stare. w przypadku moich indyk nieśność nie spadła , płodność także nie tylko ta jedna poprostu w tamtym roku nie zniosła ani jednego jaja :/ . ciekawe jak bedzie sie sprawowac ta młoda indyczka. tamte stare zdążyłem poznac ,znam ich zwyczaje i mam do nich zaufanie a co do młodych samic nigdy niema pewności (mam na mysli nie tylko indyki) jakimi matkami sie okażą - zawsze to jakies ryzyko
_________________
damianb
 
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2008-01-28, 18:09   

damianbober,
Cytat:
jestem ciekawy ile lat żyją indyki bo mam indyczkę która ma już 4 lata i w zeszłym roku juz nie zniosła jaj... czy to znaczy ze ona w tym roku tez juz ich nie zniesie ?????? jest juz za stara ?????? mam tez indora który ma 3 lata i jeszcze jedną indyczkę która również ma 3 lata (ona znosi jaja 2 razy w roku)

no to widzę ,że nie czytasz postów :D
Moje żyły 6lat ,więc twoje to jakby młodziaki ,mają mozliwość pobicia mego rekordu:D
_________________
http://s24.bitefight.onet.pl/c.php?uid=16536
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-01-28, 18:59   

Cytat:
no to widzę ,że nie czytasz postów :D
Moje żyły 6lat ,więc twoje to jakby młodziaki ,mają mozliwość pobicia mego rekordu:D

a no tak :p zapomniałem -zracam honor butchi chabo :D :D :D
_________________
damianb
 
 
 
KASJA 



Województwo: DOLNOŚLĄSKIE
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-01-03, 22:35   Indyki

Witam wszystkich. Mam pytanie dlaczego indyki wcinają słomę :?: Jaka jest przyczyna i w jaki sposób można temu zaradzić. Proszę o odpowiedź ponieważ problem występuje bardzo często a konsekwencją takiego obżarstwa jest śmierć .
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2010-01-04, 09:49   

Indyki poza paszami treściwymi, zboża i inne nasiona,w swojej diecie powinły mieć pasze tzw objętościowe np owoce, zielonki , siano czy różnego rodzaju susze z roślin. W okresie letnim,gdy korzystają z wolnego wybiegu to niema proglemu,zimą trzeba im zapewnić pewną ilość takich pasz. Słoma u indyków działa jako wypełniacz i nie szkodzi im ale lepiej zastąpić ją drobno pociętym sianem,owocami gł jabłka, ważywami;marchew,buraki,cebula itp.
 
 
KASJA 



Województwo: DOLNOŚLĄSKIE
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-01-04, 21:05   Indyki -słoma

Witam . Dzięki za odpowiedź lecz ja mam większą hodowlę i problem występuje często. Żołądki mają tak "zabite" zjedzoną słomą że czeka je rychła śmierć w męczarniach. Chciałabym im pomóc kiedy się najedzą tej nieszczęsnej słomy ale też chciałabym temu w przyszłości zaradzić. Bardzo interesuje mnie przyczyna dlaczego one to robią, może z nudów a może brakuje jakiegoś składnika w paszy a może za silne światło lub w końcu może to przez jakąś chorobę np. jelit. :?: Moja hodowla jest typu ściółkowego.
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2010-01-04, 21:41   

a dajesz im coś typu żwir piasek..??? bo indykli bez tego żyć nie mogą.
_________________
Bartek
 
 
 
KASJA 



Województwo: DOLNOŚLĄSKIE
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-01-05, 16:12   

Niestety nie .Od kiedy i do kiedy mogę podawać żwirek :?:
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-01-05, 16:28   

KASJA, Indyki i inne kuraki powinny mieć stały dostęp do piasku i żwirku.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-01-05, 16:29   

KASJA, Non stop niech mają ten żwirek to pomaga w trawieniu
 
 
 
KASJA 



Województwo: DOLNOŚLĄSKIE
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-01-05, 16:43   

Świetnie dzięki, tak zrobię :d
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2010-01-05, 17:26   

moim zdaniem jest tak. Indyki potrzebują dużą ilośc żwiru lub piasku aby móc trawić, jeśłi to jest hodowla ściółkowa, nie mają go skąd zbierać, wiec jedzą słomę, a ta żbija sie w żołądku i powdouje śmierć ptaków, spróbuj im podaać żwir lub piasek, od teraz niech mają stały dostęp do niego.
_________________
Bartek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15