Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam ;)
Autor Wiadomość
marko28 


Województwo: Świętokrzyskie
Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-07-05, 10:02   Witam ;)

Od pewnego czasu hoduję pawie i mam problem, gdyż w pewnym okresie pawie zaczynają chorować - chwytają łapczywie powietrze i potrząsają dziobami.
Proszę o jak najszybsze udzielenie porady na temat co to za choroba i jak ją można leczyć.
 
 
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-05, 12:11   

Witam.
Czym je karmisz?
A gdzie je kupiłeś?
W jakim są wieku?
 
 
marko28 


Województwo: Świętokrzyskie
Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-07-05, 16:42   

Pawie są z mojego stada- własna hodowla
Mają po 5 lat :)
Jedzą kukurydzę, pszenicę , paszę a także trawę .
 
 
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-05, 22:43   

Ja moje pawie karmię paszą,żółtym serem,czosnkiem(naturalny antybiotyk ),cebulą,gorczycą,porzeczkami,chlebem a poza tym powinny jeść zboża bogate w białko.Należy także je regularnie odrobaczać specjalnymi lekami (a jeśli nie odrobaczamy zbyt często to powinno się dawać czosnek kilka razy w tygodniu).Myślę,że powinien Pan udać się do weterynarza(chociaż w mojej okolicy tylko nieliczni weterynarze znają się na pawiach).
Pozdrawiam
 
 
marko28 


Województwo: Świętokrzyskie
Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-07-06, 16:05   

Dziękuję za podpowiedź:)
ja moim pawią nie dawałem ani cebuli ani czosnku.
Za to jedzą też serek biały. Czasami kapustę,liście buraki . Myślę, że białka im raczej nie brakuje. Pobliski weterynarz też nie bardzo się orientuje w chorobach pawi . :(
 
 
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-06, 18:09   

A czy Pan je odrobacza?
Bo to jest bardzo ważne!
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-07-07, 07:54   
   Nr Tel.: 500336400


marko28......Bardzo trudno jest postawić diagnozę na podstawie opisu objawów.Dlatego powinieneś udać się do weterynarza. Na pewno na temat chorób występujących u zwierząt wie znacznie więcej niż większość udzielających rad na forum.
Jednak z objawów o jakich pisałeś wydawać by się mogło,że to.......syngamoza.
Ptak chory na tę chorobę wykazuję oznaki duszności,potrząsanie dziobem jakby chciał coś wyrzucić lub wyksztusić coś z dróg oddechowych.Lekarstwem na tę chorobę są wszystkie leki odrobaczające np.levimasol.
W zaistniałej sytuacji powinieneś lek( w odpowiednim rozcieńczeniu) podać bezpośrednio do dzioba za pomocą strzykawki zakończonej 4-5 cm wężykiem(cewnikiem). Należy podczas podawania leku zwrócić uwagę aby nie odchylić głowy pawia za bardzo do tyłu żeby nie doprowadzić do zakrztuszenia.
Nie zwlekając powinieneś pomieszczenie hodowlane wysprzątać,dokładnie usunąć ściółkę i odkazić.
Powodzenia życzę.[/u]
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
marko28 


Województwo: Świętokrzyskie
Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-07-07, 12:03   

tak pawie są odrobaczane. Podaje im Levamizol 10%. i nic to nie daje. dzwoniłem do prywatnej kliniki aby poradzić się fachowca. kazał mi dokładnie zobaczyć czy przełyk chorego pawia rożni się czymś od zdrowego. Powiedział, że to dziwna choroba, która musi zbadać. Miał już jeden telefon z tego samego powodu i hodowca miał przyjechać na miejsce z trzema pawicami. Weterynarz miał je rozcinać i przebadać dogłębnie. Powiedział , że po tym zabiegu będzie mi może mógł udzielić jakiś informacji.
pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13