Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
UCIEKAJĄCE PAWIE
Autor Wiadomość
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-04, 19:25   UCIEKAJĄCE PAWIE

Witam
Mam taki problem:
W zeszłym roku zakupiłem samca pawia(obecnie ma 2 lata) a w tym roku kupiłem pawiczkę(obecnie ma rok). Niestety obydwoje uwielbiają ucieczki. W zeszłym roku pawiowi podciołem skrzydła , ale niedużo to dało(nadal ucieka) . Pawicy nie chcę obcinać skrzydeł,bo to prawie nic nie pomaga.
Co powinienem zrobić?
Proszę o odpowiedź
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2011-07-04, 19:44   

Witam
Jeśli pawie uciekają nawet z podciętymi lotkami to najpraktyczniejszym wyjściem będzie woliera ;) Możesz też spróbować podciąć lotki tylko w jednym skrzydle, wtedy gdy paw będzie chciał wzbić się to będzie go znosiło na jedną stronę :D
 
 
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-04, 21:37   

Dziękuję. A słyszałem również o wiązaniu skrzydeł. Czy to jest praktyczne?
 
 
pawlo 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 492
Wysłany: 2011-07-04, 21:51   

manfred1paw, wiąże się skrzydła jak nie chcesz obcinać. Ale to jest taki sam wynik jak po obcięciu. Pawia nie utrzymasz bo nawet po obcięciu piór w skrzydle on przeskoczy plot ponieważ ma bardzo mocne wybicie w nogach i 2m płot to nie problem.
 
 
 
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-04, 21:56   

No miałem taki przypadek,że paw mi wleciał na 5 metrowe drzewo i było sporo zamieszania :) A może wiecie jak oswoić pawia z psem? Czy to możliwe?
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-07-04, 23:27   
   Nr Tel.: 607041311


musisz psa przyzwyczaić do pawia. Pokazać mu jako głowa stada bądź ten kogo się ten piesio najbardziej słucha ze paw jest członkiem stada i nie wolno go ruszyć.:d Pooglądaj na discovery zaklinacza psów . tam często są podobne przypadki:D:D:D:D:D:
 
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-07-05, 07:39   
   Nr Tel.: 500336400


Wiązanie skrzydeł,podcinanie lotek nic nie da.Paw podobnie jak inne ptaki ucieknie pieszo.Musisz stworzyć takie warunki aby w obejściu czuły się bezpiecznie.Jak to zrobić kiedy po podwórku biegają psy,nie wiem.Na pewno musisz zbudować wolierę. Jednak psy potrafią rozerwać siatkę ogrodzeniową.(znam taki przypadek) dlatego powodzenie zależy od tego czy będziesz w stanie odpowiednio wytresować psy.
Niektóre pawie chyba mają w genach wędrówki,pisałem o tym kiedyś w jednym z moich postów.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2011-07-05, 07:49   

manfred1paw, będziesz miał ciężko go nauczyć żeby nie uciekał... wszystko zależy od ptaka. ja jak miałem to samiec i samica nie wyskoczyli nawet przez 1,5m płot tylko wchodziły sobie na woliery i potem na dach gdzie siedziały cały dzień obserwując a gdy nadszedł wieczór schodziły i wchodziły do kurnika.. a wyszły poza podwórko wtedy jak im brame otworzyłem ale pilnowały sie podwórka... a ptaki miały 4 lata :)
tak jak mowie wszystko zalezy od ptaka... albo jak nie chcesz ucieczek jego do wymień tego na innego, moze trafisz na spokojnego który będzie się pilnował podwórka :)
_________________
pozdrawiam
 
 
 
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-05, 11:59   

Tak, tylko że moja pawia nie latała a jak trochę pochodziła z pawiem to się nauczyła.
A hodowca od którego je kupiłem nic nie robi im ze skrzydlami i podobno mu nie uciekają .
 
 
manfred1paw 


Województwo: ŁÓDZKIE
Wiek: 38
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-05, 12:00   

A czy wasze pawie chodzą razem z psami?
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2011-07-05, 15:08   

manfred1paw, mój chodził, tyle że pies zaczął bac się pawia bo jak ten go w obroty wziął , to mu się nic nie dziwię ... tylko że moj pies to jest mały kundelek to wiesz.. ale w ogrodzeniach jest wilk i mieszaniec boksera to nie chodziły bo w czasie 5 s wszystko by położyły ale pawie wogóle się nie bojały tylko chodziły i celowały w oczy i musiałem założyc drobną siatke...
_________________
pozdrawiam
 
 
 
ryszard 


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 12
Wysłany: 2011-07-05, 17:25   

Daj im poznać okolicę aby wiedziały gdzie są. Mój paw na początku obszedł okolicę i teraz nie rusza się z podwórka a przynajmniej nie daleko choć ja mam tylko pustkowie wokół siebie i sąsiadów jakoeś 500m ale a pierwszym tygodniu zwiedził i ich posesję. A nie był on jedynym pawiem bo miałem już w tym czasie samice one też chodziły po okolicy oprócz tych co się wykluły u mnie one nigdzie się nie szwędały chyba ,że z kwoką. Tylko patrz gdze idą bo mogą wieczorem przysiąś na drzewie lub innym dudynku. i wtedy trzeba je zagonić na podwórko. U mnie to się sprawdziło i w olkolicy też mają pawie i też mieli na począdku takie problemy z nowymi ptakami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13