Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Józek
2011-07-13, 22:54
Rejestracja cites
Autor Wiadomość
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-06-15, 22:34   
   Nr Tel.: 502108250


Mini-Zoo-KW, a w czym się nie zgadzamy :?: :d
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-06-16, 11:35   

Myślę że zakończymy dyskusję na ten temat.wnioski są przeważnie takie same,chory kraj chore prawo :!:
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
adam_gnatek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 550
Wysłany: 2011-06-29, 09:33   

Dodam jeszcze, że większość sklepów zoologicznych ma dokumenty od ptaków, które podlegają rejestracji- gdyż co jakiś czas maja kontrole, a bez takich dokumentów sklep zostaje zamknięty, no i kupują ptaki od hodowców czy hurtowni zoologicznych, które wystawiają faktury zakupu
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-06-29, 10:25   
   Nr Tel.: 502108250


Masz racje, wszystkie sieci sklepów zoologicznych mają ptaki z papierami, bo sprowadzają je z innych państw UE, gdzie na ptaki z załacznika B nie wystawia się żadnych dokumentów. w tym przypadku wystarczy faktura wystawiona przez hurtownika np z Holandii. Od polskich hodowców nie chcą brać, bo nie dość, że taki hodowca nie wystawi im faktury to jeszcze za ptakiem musi iść dokument poświadczający jego wyklucie w hodowli. Dlatego dla naszego hodowcy jednym wyjściem pozbycia się nadwyżek hodowlanych ptaków popularnych, jest sprzedanie ich hurtowniom zachodnim. Wtedy stają się ptakami legalnymi :!:
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-07-12, 16:33   

No tak sklep sprzedaje legalnie ale jaki dokument dostanie do rejestracji klient tego sklepu bo na podstawie faktury którą ma sklep nikt Ci nie zarejestruje ptaka.
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-07-12, 16:36   

Mini-Zoo-KW, Jak to nie zarejestruje ? Masz dokument - fakturę o pochodzeniu ptaka.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-07-12, 17:04   
   Nr Tel.: 502108250


Sklep musi obowiązkowo przekazywać wraz ze sprzedawanym ptakiem dokument świadczacy o pochodzeniu, czyli jesli ptak pochodzi z Polski musi miec dokument wystawiony przez PLW, jesli z innego kraju UE - to dokument świadczący że został sprowadzony z tego kraju, jesli z kraju nie należącego do UE - to CITES, czyli papier wydany przez organ państwowy upowazniony do wydawania CITESu. W Polsce jest to minister środowiska.
Jesli sklep takiego dokumentu nie przekazuje to popełnia przestępstwo zagrozone karą więzienia do lat 5. Jesli ktoś kupi ptaka bez tego dokumentu /paragon jest tylko dowodem popełnienia przestepstwa/ to też popełnia przestepstwo.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-07-12, 17:41   

Jerzy Cwik, Co w wypadku kiedy właściciel kupił ptaki nap. na giełdzie w Czechach lub w innym kraju UE, gdzie nie obowiązują nasze przepisy ?Jaki dokument wtedy zobowiązany jest nam dostarczyć ?
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-07-12, 17:41   

Wszystko jest fantastycznie,właśnie dzisiaj wróciłem z urzędu rejestrowałem ptaki i o mało mnie nie wyrzucili jak powiedziałem że chcę zarejestrować papużki nierozłączki czarnogłówki i fischera.Trochę potrwało zanim przekonałem panią urzędnik ze trzeba je rejestrować,dopiero po telefonie do Urzędu Wojewódzkiego stwierdziła że mam rację.Więc pytam co wymagamy od zwykłego miłośnika ptaków?
No więc właśnie bardzo dobre pytanie,tam mogę je nabyć legalnie i nikt mi nie wystawi dokumentu bo takiego nie posiada.
_________________
Mini-Zoo-KW
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-07-12, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-07-12, 19:08   
   Nr Tel.: 502108250


AL napisał/a:
Jerzy Cwik, Co w wypadku kiedy właściciel kupił ptaki nap. na giełdzie w Czechach lub w innym kraju UE, gdzie nie obowiązują nasze przepisy ?Jaki dokument wtedy zobowiązany jest nam dostarczyć ?


Nalezy spisac umowę nabycia ptaków najlepiej z adnotacją, że na te akurat ptaki nie wydaje się w danym państwie dokumentów urzedowych i jeśli to jest zgodne z prawdą, to nie popełniamy przęstępstwa zgodnie z przepisami unijnymi i wyrokami sądu w Brukseli.
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-13, 22:40   
   Nr Tel.: 694 310 917


Jeżeli kupujemy ptaki za granicą gdzie nie jest wymagana ich rejestracja wystarczy spisać umowę kupna - sprzedaży z hodowcą spisując dokładnie jego dane (najlepiej jak pismo wystawi nam sprzedający). Dodatkowo powinno się mieć pismo od tamtejszego lekarza weterynarii ile przewozi się sztuk i że ptaki są zdrowe.
Ja na takie pismo bez problemu zarejestrowałam wieloszpony szare i nie musiałam nawet załatwiać jego tłumaczenia.
_________________
www.agarys.pl
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-07-13, 23:03   
   Nr Tel.: 502108250


Termin "za granicą" odnosi się aktualnie do Białorusi, Ukrainy, Brazylii, Australii i innych "gabonów". A przywożąc z " za granicy" musimy mieć CITES zgodnie z przepisami Konwecji Waszyngtońskiej.
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-15, 15:31   
   Nr Tel.: 694 310 917


Ja termin "za granicą" uważam za granicami naszego państwa ;) hihi w wyjątkowych sytuacjach mówię tak nawet nie przekraczając granic mojego województwa :P

Przywożąc ptaki z załącznika A owszem musimy mieć Cites, ale jeżeli są to ptaki z załącznika B to wystarczy nam oświadczenie (umowa kupna/przekazania ptaków) od hodowcy.
_________________
www.agarys.pl
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-07-15, 15:57   
   Nr Tel.: 502108250


Nie :!: Mylisz CITES z "eurocitesem" - a to są całkowicie 2 rózne dokumenty. CITES to jest dokument który umożliwia przekraczanie granic, a świadectwo wystawine na ptaki z A, zwane popularnie "eurocitesem" jest tylko wewnętrznym dokumentem UE.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-07-15, 16:39   

Jerzy Cwik, Czyli CITES do" przekraczania "przez ptaki granic krajów które nie są w Uni Europejskiej
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14