Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne ...
Autor Wiadomość
adas_112 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 4
  Wysłany: 2011-06-13, 21:54   Dziwne ...

Witam. Perliczki hoduję już od 3 lat i mam z nimi kilka problemów, a mianowicie.
Posiadam 1 perlika i 3 perliczki (3 letnia, 2 letnia i roczna).
A problem polega na tym że perliczka 3 letnia wychowała 3 lata temu 2 lęgi bez żadnych roblemów. Potem rok póżniej gdy siedziała na jajkach to nie tyle ile powinna tylko 2 tygodnie i zchodziła. Tak samo miała w zeszłym roku ta dwuletnia nie wiem co znimi się dzieje. A w tym roku to ta 3 letnia perliczka przesiedziała całe 4 tygodnie i gdy już się wylęgły wszystkie perliczki to je zadziobała ale dalej siedzi na gnieździe, to jej podłożyłem jajka od 2 letniej bo ta akurat seszła. Dodam Że w zeszłym roku zchodziły może dlatego że dwie akurat w tym samym czasie siadły i perlik był sam i cały czas siedział przy gniazdach i je nawoływał. Ale w tym roku chodzi z tom młodą to jakoś miały spokój, ale czemu zeszły.
Aha i co się jeszcze okazało: iż ta 3 letnia dalej siedzi na gnieździe to się jeszcze zaczeła nieść. Co o tym myślicie czy komuś się przydażyło że perliczki za wcześnie zchodziły z gniazda.
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2011-06-13, 21:57   

Może perlik nie daje im spokojnie wysiadywać i swoim nawoływaniem, oraz obecnością rozprasza swoje damy :hmm:
 
 
 
adas_112 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-06-17, 20:18   

Aktualnie, ta 2letnia zeszła a 3letnia siedzi na jej jajkach i powoli zaczynaja się już kluć małe perliczki. Tylko mam nadzieje, że tych nie zadziobie tak jak to zrobiła ze swoimi.
 
 
Nieidealny :D 
Rolnik xP


Województwo: Podkarpackie
Wiek: 27
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 108
Skąd: Zabratówka
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2011-06-17, 20:37   

Żeby mieć pewność, że nie zadziobie to jak się pisklaki wyklują to oddziel je od matki :D
_________________
Pozdrawiam wszystkich Kamil Madera

http://www.forum.woliera....p=102019#102019
 
 
 
adas_112 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-06-23, 11:48   

Wczoraj wykluły mi sie od tej perliczki 3 małe perliczki, ale niestety jedną zagniotła a 2 następne mają się dobrze a porliczka ich dzielnie pilnuje. Perliczka posiada jeszcze 5 jajek i dalej siedzi na gdnieździe i nie ma zamiaru zejść więc daje jej do gniada jedzenie aby ona i małe mogły się najeść. Tylko sie zasatanawiam czy z pozostałych jaj coś sie jeszcze wykluje?

I okazało się że zrobiłem błąd zostawiając młode perliczki z matką, ponieważ perliczka opiekowała się nimi a tamte jajka zaziębiła. Więc teraz perliczka chodzi tylko z dwoma młodymi. Mówi się trudno.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-06-24, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12