Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-11, 08:52
Najuciążliwsze drapieżniki

Jakie drapieżniki najczęściej nękają wasze hodowle?
Lis pospolity (Vulpes vulpes)
36%
 36%  [ 51 ]
Kuna domowa (Martes foina)
20%
 20%  [ 29 ]
Kuna leśna (Martes martes)
5%
 5%  [ 7 ]
Tchórz zwyczajny (Mustela putorius)
4%
 4%  [ 6 ]
Łasica łaska (Mustela nivalis)
10%
 10%  [ 15 ]
Gronostaj (Mustela erminea)
1%
 1%  [ 2 ]
Norka amerykańska (Mustela vision)
1%
 1%  [ 2 ]
Borsuk (Meles meles)
0%
 0%  [ 0 ]
Jenot (Nyctereutes procyonoides)
2%
 2%  [ 3 ]
Szop pracz (Procyon lotor)
0%
 0%  [ 0 ]
Inne
10%
 10%  [ 14 ]
Nie mam pojęcia co to za zwierzę...
2%
 2%  [ 3 ]
Nigdy nie miałem/am nieproszonych gości tego typu...
5%
 5%  [ 7 ]
Głosowań: 84
Wszystkich Głosów: 139

Autor Wiadomość
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-08-08, 21:04   
   Nr Tel.: 510876274


Jeśli chodzi o szczury i myszy przypominam nazwę specyfiku--TOXAN--.Proste zastosowanie i szalenie skuteczny.Cena jednej 200 ml buteleczki około 10zł.
Rozcieńczamy specyfik z wodą w stosunku 1x1 i w takim preparacie moczymy pączka lub kromkę chleba/można podać do picia/.Zostawiamy w miejscu niedostępnym innym zwierzakom i po dwóch trzech dniach mamy spokój.Naprawdę wypróbowany./Może nie do końca humanitarny ale skuteczny/.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2011-08-08, 21:07   

Witam
U mnie w kurniku na początku tego lata też szczur wszedł do kurnika. Pewnej nocy zagryzł mi 2 przepiórki. Na początku nie wiedziałem że to on i zamknąłem psa na noc w kurniku by pilnował reszty i spisał się na medal. Rano wchodzę do kurnika, a przede mną leży zagryziony szczur :P
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-08-08, 21:22   

Szkoda że nie ma jastrzębia. Bo one często mi podkradają króliki jak są na wybiegu. A łasicę niedawno dobiłem bo chodziła po podwórku i chyba ją pies poturbował bo ciągnęła tylnie kończyny za sobą to ją dobiłem. :(
_________________
Pozdrawiam Patryk13081:)
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-09, 04:38   

mirek_60 dziękuję ,że podałeś nazwę, dziś będę szukać tego preparatu. W nocy miałam przez te nadgryzione brzuszki koszmary. Mąż jak te kurczęta zobaczył to nawet pozwolił wnieść kwokę z małymi do domu.Drań wszedł z któryś otworów pod dachem które służą jako wywietrzniki bo dołem nie ma sposobu.
_________________
Jolek
 
 
kochinka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 25
Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 248
Skąd: -----------
Wysłany: 2011-08-09, 09:58   
   Skype: Nie mam.


Ja jeszcze nigdy nie miałam ,,nieproszonego gościa" . Na noc kurniczek jest zamykany na dwa haczyki , a drzwiczki są z grubego szkła . U mnie w okolicy nie ma żadnych drapieżników chcących zjeść moje kurki , ja na cały dzień od godz . 7.00 do 18.00 wypuszczam na łąkę (1 ha) kwoki z kurczakami i nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło , aby jakaś kura na wieczór nie przyszła do kurnika .
_________________
Zapraszam do mojego tematu w Spisie Hodowców .
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez kochinka 2011-08-09, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-09, 13:08   

:d kochinka ciesz się tą chwilą jak najdłużej :d . U mnie też ileś lat oprócz jastrzębi drób miał sielankę dopóki nie zaczęli budować autostradę. Teraz wszelakie ,,dziadostwo" przegonione ze swoich rewirów zaczyna nas męczyć. A ich głód jest najlepszym doradcą jak się dobrać do naszych ptaków ;)
_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-08-09, 13:22   

Ja mieszkam na skraju Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy . Są tu nawet orły bieliki . Jeśli cokolwiek wyjdzie za ogrodzenie , lub zechce zanocować na drzewie , to rano jest tylko trochę piór . Giną mi pisklęta , kaczęta , ale też dorosłe perliczki i kury . Wybiegi są duze , i nie ma możliwości ich osiatkować . Jest sporo drzew , i to jedyny ich ratunek przed nalotem z góry . Lisy chodzą po podwórkach nawet w dzień .Totalna dzicz . Kwoki mające po 10 piskląt , czasem dochowają do dorosłości 2 . :( Zależy od kwoki . Lepiej miałam w zeszłym roku , bo kurczaki były w odchowalnikach bez kwok . Teraz mam wyłącznie lęgi naturalne , i mam około polowy wyklutych malców .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
kochinka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 25
Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 248
Skąd: -----------
Wysłany: 2011-08-09, 13:22   
   Skype: Nie mam.


Jolek u mnie raczej nie będą budować autostrady , bo mieszkam na wsi . :d Z tego co gadają ludzie to raczej ci , którzy mieszkają blisko lasu i posiadają drób , mają największy problem z drapieżnikami .
_________________
Zapraszam do mojego tematu w Spisie Hodowców .
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-10, 06:39   

Nie było w/w preparatu ale kupiłam na myszy i szczury z Brosa. Szczur drugą noc się nie pojawił po swoja daninę.Dziś dojdzie żywołapka - zobaczę co się będzie łapać. Problemem dalej są lisy. Dziś znów zaatakował mi drób ledwo wypuściłam i jak nigdy dotąd startnoł do kaczki. Nim pies zorientował się w sytuacji zdążył jej kark przegryźć :/ Zapewnił sobie wyżerkę na tydz. Wczoraj wyłożyłam mu zatrute w/w trutką 4 jajka kacze i szłapkę. Jajka pozbierał ale szłapkę zostawił. Teraz zasadnicze pytanie ; czy tych drani da się załatwić trutką na myszy i szczury :?:
Proszę o konkretne porady.

Proszę usunąć post ,,Gość" bo po wysłaniu postu tak mi się zarejstrował
_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2011-08-10, 06:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lexy 



Województwo: Małopolskie
Wiek: 31
Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 76
Wysłany: 2011-08-10, 07:58   

Lisy to PRZEKLEŃSTWO jak się mieszka przy lesie. W tym roku na wiosnę w ciągu jednej nocy lis wymordował mi kury i perliczki, potrafił w ciągu jednej nocy wynieść 11 ptaków, nie zdążył wynieść koguta zielononóżki, więc go zakopaliśmy, o dziwo następnej nocy wykopał tego koguta. Po tym zdarzeniu przez jakiś czas straciłam chęć na trzymanie ptaków. Ale długo bez nich nie mogłam wytrzymać.
Najgorsze jest to, że lisy ostatnimi laty mnożą się na potęgę.
Jolek może trutka na szczury by coś zdziałała, ale ja boję się jej kłaść, bo mam kota i psy.
_________________
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta."

Pozdrawiam Ola
 
 
docia 


Województwo: irlandia
Wiek: 56
Dołączyła: 26 Kwi 2011
Posty: 119
Wysłany: 2011-08-10, 09:49   

Ten gosc to ja,nie wiem dlaczego wylogowuje mnie z forum?
Wczoraj wieczorem zauwazylam kune biegnaca w strone kurnika.Od razu ruszylam z psami ale jej nie znalezli.Chyba wyczula psy i uciekla.A myslalam,ze do mnie nie beda przychodzily.Cale szczescie,ze kurczaki mam w domu,a nie w garazu tak jak planowalismy.Drapieznikow to moge sie spodziewac w 100% bo wkolo mnie jest duzo farm,a i na drodze sporo rozjechanych sztuk.Poszukam w sklepie Toxanu.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-08-10, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
harmi 



Województwo: pomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 27
Wysłany: 2011-08-10, 09:57   

Tak już jest po ok. 8 min :) A co do szczurów , słyszałem ze jak jeden zginie to reszta sama się wyniesie :)
 
 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-08-10, 10:01   
   Nr Tel.: 791-987-850


harmi napisał/a:
A co do szczurów , słyszałem ze jak jeden zginie to reszta sama się wyniesie :)


To nie prawda.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-10, 10:01   

:/ karmię drani już prawie 4 tydz wit D3 że w końcu przedawkują a tu ni hu hu. Skoro dziś ubił kaczkę to dostaną podroby faszerowane na 2 sposoby. Jutro może skrzydełka lub udka.Ja nie boję się kłaść bo dookoła same krzaki i wiem gdzie ma ścieżkę. Psa mam w domu a sąsiedzi mają uwiązane bo nie mają płotów. Koty mi poznikały a wiem już ,że lisy nimi nie gardzą jak trafi im się taki kot zaspany w kłębek a przynajmniej 1 w roku ginie na drodze. Tak więc postanowiłam,że na zimę żadnych kociąt bo odchowane wiosną giną. Wszędzie wyłożyłam już trutkę na gryzonie w granulkach bo już jestem tak zdesperowana a teraz zastanawiam się jak przyrządzić podroby; moczyć w trutce czy szprycować trutką.
_________________
Jolek
 
 
kazik91 


Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-08-11, 08:50   

Witam. Jestem stażystą w lasach państwowych i mogę dać taką rade odnośnie drapieżników jeżeli lis lub jaki kolwiek drapieżnik zabije wam drób nigdy nie zakupujcie go w pobliżu domu lis zwietrzy takie mięso zakopane na 40 cm nawet z 1km, i będzie jeszcze gorzej ponieważ lis uczy swoje młode polować dlatego może podusić nawet po kilka sztuk drobiu. :(
Odnośnie Jenota radzę się do niego nie zbliżać zaniepokojony lub w walce o pokarm potrafi się rzucić nawet na dzika.

Pozdrawiam. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17