Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
RT-2 CIW
Autor Wiadomość
Mariusz040 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 13
Wysłany: 2011-06-01, 18:34   RT-2 CIW

Czy ktoś z Was miał styczność z tym termoregulatorem? Jak sprawuje się w inkubatorze? Czy wskazywana przez niego temperatura jest prawidłowa, bo spotkałem się z opiniami o RT-2c, że czasem są dość spore rozbieżności.
 
 
 
nicto 
kury, ptaki wodne


Województwo: śląskie
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 66
Wysłany: 2011-06-01, 18:54   

Mariusz040, Ustawiona temperatura na tym termoregulatorze to 36,2 stopnia. Trzy niezależne termometry wskazują jednak co innego, około 37,6 - 37,8 stopnia. Niewiem czy to tylko tak u nas, czy to wada producenta. Jak się ustawi na 37,6 to termometry wskazują 39 stopni, w sumie nasz okłamuje o jakieś 1,5 stopnia.
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-06-01, 19:03   
   Nr Tel.: 500336400


Miałem Rt-2c.Pierwszy lęg udany,drugi także,a trzeci???? Tydzień przed terminem lęgów w inkubatorze stwierdziłem temperaturę 60 st.Poprostu "zlepił" się przekażnik.Po "wstrząsnięciu "działał.Próbowałem wykorzystać regulator w odchowalniku.Także porażka.Kilka dni sprawował się dobrze. Któregoś dnia usłyszałem,że pawie piszczą.Było im zimno.Termoregulator wskazywał,że jest w pracy(świeciła się dioda),a nie pracował.Takie uszkodzenie ktoś już sygnalizował na forum.
Być może,że miałem pecha.Zrezygnowałem z inkubatora,a w odchowalniku mam żarówki z odbłyśnikem o mocy 25 lub 40 W.Moc zmniejszam ściemniaczem.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
mark 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 29
Skąd: ok. Radzyń Podl
Wysłany: 2011-06-11, 21:58   rt-2 ciw

Mam taki termoregulator.
W pierwszym roku po około miesiącu zepsuł się wyświetlacz. Więc ustawiałem na wyczucie patrząc na termometry. Na koniec inkubacji oddałem do naprawy [gwarancja rok] przysłali nowy. Nowy po jednym dniu pracy również popsuł się wyświetlacz jak w poprzednim,i jak na złość również od temperatury, od wilgoci działa.
Ustawianie jak poprzednio, bażanty się lęgną.
Innych awarii z nim nie miałem.
Ostatnio zmieniony przez mark 2011-06-11, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sq9lff 
sq9lff-Andrzej


Województwo: Małopolskie
Wiek: 62
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 2011-06-17, 07:24   Termoregulator-Rt-2c.
   Nr Tel.: (012)3892794
   Skype: sq9lff


Witam wszystkich moim zdaniem po testach jakie przeprowadziłem to regulator-Rt-2c.-i reszta mu podobne to urządzenia do terarium na upartego można go zastosować w inkubatorach ale jak ktoś ma drogie wsady to bym nie ryzykował za dobry termoregulator trzeba trochę zapłacić ale i spać spokojnie można na przykład taki ITA-03U -to adres strony są różne-
http://www.lab-tech.pl/content/view/86/28/
to jest moja subiektywna opinia :>
_________________
-Andrzej
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-06-17, 07:36   

Kiedy kupiłam pierwszy, to okazało się, że przekłamuje temperaturę o jakieś 1,5-2 stopnie. Nie mogłam dokładnie określić ile, zresztą po to kupuję, żeby sobie nie przeliczać ile powinno być, bo powinien wskazywać właściwie. Nie było problemu z wymianą, dostałam inny.
Ten jest ok, ale zakres waha się od 0,2-0,4, więc nie do końca tak jak piszą, że mają dokładność 0,1-0,2. No ale teraz już nie wymienię, bo mam jajka w inkubatorze.
Na początku wydaje mi się, że faktycznie trzymał się tej granicy 0,2, ale z czasem się zmieniło.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-06-17, 07:58   

Ann, jeżeli piszą o dokładności 0,1-0,2 to tak jest. A na to, że u Ciebie są takie wahania z przedziału 0,2-0,4 producent nic nie zaradzi. Wahania temperatury, zależne od naszego inkubatora i tego jak on jest wykonany (element grzejny, szczelność), nie mają nic wspólnego z dokładnością pomiaru. Przez niewiedzę kupujących obrywa się producentom.
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-06-17, 08:39   

adrian_lasek napisał/a:
A na to, że u Ciebie są takie wahania z przedziału 0,2-0,4 producent nic nie zaradzi. Wahania temperatury, zależne od naszego inkubatora i tego jak on jest wykonany (element grzejny, szczelność), nie mają nic wspólnego z dokładnością pomiaru.

Nie zgodzę się z Tobą. Jeśli producent podaje tolerancję 0,1-0,2, to termostat tak właśnie powinien się włączać. A nie, kiedy jest różnica 0,4. Wiesz.. Próbujesz mi teraz powiedzieć coś podobnego co sprzedawca, kiedy powiedziałam mu, że termometr źle wskazuje temperaturę. Na co on, żebym włożyła czujnik do wody, bo na powietrzu czasem się zdarza, że pokazuje źle. Jak dla mnie sensu to nie miało.
Ja nie mówię o tym, że są wahania temperatury, ale że termostat nie reaguje kiedy jest różnica 0,3 na przykład, mimo, że powinien.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-06-17, 09:09   

Ann napisał/a:
Ja nie mówię o tym, że są wahania temperatury, ale że termostat nie reaguje kiedy jest różnica 0,3 na przykład, mimo, że powinien.


Wcześniej tego nie napisałaś, a to zmienia postać rzeczy.
Opisz najlepiej cały cykl, kiedy się włącza i wyłącza, przy jakiej temperaturze.
 
 
sq9lff 
sq9lff-Andrzej


Województwo: Małopolskie
Wiek: 62
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 2011-06-17, 10:01   
   Nr Tel.: (012)3892794
   Skype: sq9lff


kochani niema co debatować co chcielibyście kupić za 100 lub 170zł jaka cena taki produkt a opis danego towaru to chwyt marketingowy-oglądnijcie te inkubatory
http://www.inkubatoryisa.pl/index.php/inkubatory
_________________
-Andrzej
Ostatnio zmieniony przez sq9lff 2011-06-17, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-06-17, 11:31   

adrian_lasek napisał/a:
Wcześniej tego nie napisałaś, a to zmienia postać rzeczy.
Opisz najlepiej cały cykl, kiedy się włącza i wyłącza, przy jakiej temperaturze.

No tak. Nie wynikało to z postu, a przecież nie mogłeś się domyśleć, że za drugim razem piszę o regulacji. :-)
Mam ustawione na 37,7. Na początku było super. Włączało się przy 37,6 i wyłączało przy 37,8. Teraz jest trochę większa rozbieżność, bo od 37,5-6 do 37,9.
Już jeden lęg pół-naturalny miałam i było ok. Najpierw siedziały kwoki, a pod koniec przeniosłam do inkubatora. Bez problemu się lęgły. Teraz od początku do końca będą w inkubatorze.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12