Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybieg z kurnikiem od podstaw.
Autor Wiadomość
hafciarz 



Województwo: łódzkie
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 17
Wysłany: 2011-05-30, 09:40   Wybieg z kurnikiem od podstaw.

Chciałbym wydzielić teren i ogrodzić go , postawić kurnik. Jaka siatka ogrodzeniowa była by najlepsza (linki mile widziane) nadmieniam że będzie graniczyć z niewielkim lasem na wsi. Chciałem wkopać płyty betonowe pod ogrodzeniem.Wymiary ogrodzenia to wysokość najlepiej 2 m a siatki potrzebować będę około 200 m. Wszelkie spostrzeżenia dotyczące siatek i ogrodzenia mile widziane. Może jakieś fotki ?
Zastanawiałem się nad ogrodzeniem tego z paneli ale są chyba w nich za duże otwory a kuna już raz mnie odwiedziała. Jakie zabezpieczenie elektryczne zastosować od góry i dołu pastuch?
Pozdrawiam Marcin.
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-05-30, 18:48   

Poradził bym ci metalową siatkę z małymi oczkami max 2cm na 3cm. Przydało by się też wylać beton pod ogrodzeniem żeby ci żaden lis czy tchórz itp. nie podkopało się pod ogrodzeniem. Jeśli siatka będzie wysoka a pod nią będzie wylany beton to raczej nie będzie potrzebny pastuch.
 
 
 
Marius 



Województwo: Małopolskie
Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 115
Skąd: Niecew
Wysłany: 2011-05-30, 20:43   

patryk13081, byś się zdziwił. Liska, spokojnie przejdzie przez takie ogrodzenie. Ja mam drewniane ogrodzenie(dookoła domu), ale wybieg też jest taki sam to liska sobie bez problemu przechodzi/przeskakuje, z jednej strony jest siatka i to też nie jest dla niej żadną przeszkodą. One potrafią się wspinać po siatce.
_________________
http://www.garnek.pl/marius2/a

Mariusz
Ostatnio zmieniony przez Marius 2011-05-30, 20:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-05-30, 23:30   
   Nr Tel.: 607041311


Jeżeli masz dobrego psa , ale podkreślam dobrego to możesz uniknąć lisów. Ja mieszkam przy samym lesie i mając kaczki kilka lat lis był tylko raz a nie mam do tej pory żadnego ogrodzenia. Tylko dobrego psa. żeby lis przyszedł w dzień to misi naprawdę być głodny. Przeważnie woli w nocy buszować. Jeżeli masz dobrze zabezpieczony kurnik to powinno być ok i w dzień wystarczy zwykłe ogrodzenie z siatki. musisz mieć dobrze uszczelniony kurnik bo większość drapieżników przychodzi w nocy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12